Tenis Okulu (05 – 14 Yaş)

TED Mersin Spor Kulübü 05 – 14 yaş arası çocukların “Mini Tenis” sayesinde tenisi tanımaları ve sevmelerine yardımcı olarak tenise olan ilgi ve duyarlılığı arttırmayı hedeflemektedir. Mini tenis küçük çocuklara eğlenceli ve hareketli bir biçim ve oyuna dayalı bir anlayışla tenisi tanıtmanın en etkili yollarından biridir. Mini tenis çocukların tenisi daha çabuk sevmelerine yardımcı olmak için kullanılan malzeme daha küçük ölçektedir. Örneğin daha alçak file, sünger toplar, küçük raketler ve mini saha alanları kullanılmaktadır. Mini tenisin kuralları basit ve öğretilen teknikte çok temel ve öğrenmesi kolaydır.

TED Mersin Kolejinde Spor Kulübü olarak; küçük yaş çocukların tenisle tanışıp eğlenme fırsatını elde etmelerine olanak sağlayarak, ilimizdeki tenise ilginin artmasıyla birlikte genel oyun düzeyinin yükselmesi de beklenmektedir.

Tarihsel olarak tenis elit bir spor olarak görülmüştür. Eskiden yalnızca üye çocuklarının oynayabildiği özel kulüpler vardı. Fakat şimdi TED Mersin Spor kulübümüze tenis öğrenmek isteyen tüm çocuklar, tesislerimizde yapılacak olan “Mini Tenis” Anaokulu projesine haftada 2 gün 1’er saat olmak üzere katılabilecektir.

TENİS OKULUMUZDA

Antrenmanlarımız gruplar halinde yapılacak, Gruplar 4 kişiliktir.
Antrenmanlarımızda sporcu adaylarına temel teknik hareketleri ile tenisteki performans sporcularının üst düzeyde nasıl tenis oynadıkları video ile gösterilecektir.
Spor okulu adaylarının TED Mersin Koleji Spor Kulübü Takımları’na seçilme ve lisanslı sporcu olması sağlanacaktır.
Profesyonel kadro ile kaliteli eğitim verilmektedir.
Uygun Tarihlerde ilimizde yapılacak ulusal ve uluslar arası tenis maçlarını izlemeye gidilecektir.
TED Mersin Koleji Spor Kulübü, Spor Okulu’na “Katılım Belgesi” verilecektir.