Hakkımızda

Ulusal kimliği bulunan ve eğitimde kalite standartlarını çok önceden yakalamış olan, köklü, güvenilir ve çağdaş eğitim-öğretim isteği, Mersinli anne-babaların özlemiydi. Bu boşluğun ve özlemin farkına varan, değerli kurucumuz Orhan ÖZDEMİR, üstün bir enerji ve çaba göstererek zorlu; ama bir o kadar da önemli eğitim yolculuğuna çıktı. İçtenliği ile TED Meşalesinin bölgesel öncülüğünün Mersin’den başlamasına inanan TED yönetim kurulunun desteği birleşerek fiziki donanımı ve eğitim-öğretim altyapısı çağdaş standartlardan oluşan okulumuz 2003/2004 eğitim-öğretim yılında eğitimine başlamıştır. Dört yıl Çeşmeli Kolej yerleşkesinde sürdürülen “Okul Öncesi Eğitim”; 2008 yılından itibaren TED Genel Merkezinin öngörüsü ve anaokulumuza şehir merkezinde duyulan gereksinimden dolayı Mezitli Kaleyolu’nda, tüm donanımlarıyla okul öncesine ve anaokuluna verilen önemin gereğine göre tasarlanarak yine Sayın Orhan ÖZDEMİR tarafından yaptırılan yerleşkesinde devam etmektedir. TED Mersin Koleji Okul Öncesi Eğitim Kurumu, Mezitli'de 3-4-5 ve 6 yaş (36-72 aylık) öğrenci gruplarında eğitim ve öğretime devam etmektedir. Kurumumuz yaklaşık bir asırlık Türk Eğitim Derneği çatısı altında karakterli bireyler yetiştirmeyi hedeflemiştir.

Misyonumuz

Atatürk ilke ve devrimlerine bağlı, Cumhuriyet’in değerlerine saygılı, ülkesini ve ülkesinin insanını seven, başkalarının haklarına saygılı, değişen ve gelişen dünya koşullarına rahatlıkla uyum sağlayabilecek bireyler yetiştirmektir.

Vizyonumuz

Bireysel farklılıklarını ortaya çıkararak bilginin ve bilgili insan olmanın önemini kavrayabilen, başarma ve kazanma duygusu yerleşmiş, topluma yönelik proje ve çözümler üretebilen, en az bir veya iki yabancı dili etkin bir şekilde kullanabilen bireyleri yetiştiren bir eğitim kurumu olmak.
Atatürk

Ansolon