FUTBOL OKULU ( 10-14 YAŞ)

Futbol okulu çalışmalarımızda sporcularımızın fiziksel gücünü arttırmaya yönelik çabukluk, sürat, çabuk ve kuvvet gibi antreman şekilleriyle beraber teknik kapasitelerini arttırıcı; pas, şut, dribling çalışmaları, taktiksel yeteneklerini geliştiren çalışmalar ve en önemlisi de sportif zekayı içeren koordinasyon antremanları yapmaktayız. Futbol’un sadece ayakla oynanan bir oyun değil modern futbolun mucidi İngilizlerin meşhur ‘’Futbol kafada başlar, ayakta biter.’’ Sözü doğrultusunda zeka ve düşünsel yönden de teorik-pratik çalışmalar yaparak çabuk ve doğru düşünen, isabetli karar verebilen sporcular haline getirmekteyiz.

Futbol okulumuzda çocuklarımıza bir ekip yani takım olmanın inceliklerini, sadece futbolcu değil sporcu olmanın ve sporculuğun gerektirdiği sportif ve ahlaki birikimlerini de geliştirmekteyiz. İyi bir futbolcu olmak kadar, derslerinde başarılı, çevresinde sevilen, örnek alınan, çevresindeki insanları sevip-sayan ve TED Meşalesine yaraşır örnek bir TED öğrencisi profili oluşturmak en önemli hedefimizdir.

FUTBOL OKULUMUZDA

1. Antrenmanlarımız kendi yaş ve performans grupları şeklinde yapılacaktır
. 2. Antrenmanlarımızda sporcu adaylarına temel teknik hareketleri ile futboldaki performans sporcularının üst düzeyde nasıl futbol oynadıkları video ile gösterilecektir.
3. Spor okulu adaylarının TED Mersin Koleji Spor Kulübü Takımları’na seçilme ve lisanslı sporcu olması sağlanacaktır.
4. Profesyonel kadro ile 10 ay kaliteli eğitim verilmektedir.
5. Uygun Tarihlerde 1.lig Takımları’nın maçlarını izlemeye gidilecektir..
6. TED Mersin Koleji Spor Kulübü, Spor Okulu’na “Katılım Belgesi” verilecektir.