• 2022-2023

  Amerika Birleşik Devletleri Dışişleri Bakanlığı İngilizce Dil Programları Departmanı tarafından organize edilen ve Türk Eğitim Derneği ev sahipliğinde Türkiye ayağı yürütülen İngilizce Access Mikro Burs (ACCESS) Programı’na bağlı“ Virtual Exchange Program for International English as Foreign Language Teachers”(Uluslararası İngilizce – Çevrimiçi Yabancı Dil Öğretmen Değişimi Programı)’na Lise İngilizce öğretmenimiz Murat Ali ÖZKAN Türk Eğitim Derneği tarafından aday gösterilmiş ve ardından ilgili programa seçilme süreci onaylanmıştır.
 • 2021-2022

  Marketing Türkiye ve AKADEMETRE iş birliğiyle düzenlenen “The ONE Awards Bütünleşik Pazarlama Ödülleri”nde Özel Temel Eğitim kategorisinde TED Okulları ilk üçte yer alan en itibarlı kurumlardan biri oldu. “İti­bar ve Marka Değer Performans Ölçü­mü” araştırması baz alarak düzenlenen “The ONE Awards Bütünleşik Pazarlama Ödülleri” nde ilk üç marka, saha araştırmaları tamamlanarak belirleniyor.
 • 2021-2022

  MERSİN TİCARET VE SANAYİ ODASI’NDAN KURUCUMUZ VE YÖNETİM KURULU BAŞKANIMIZ SAYIN ORHAN ÖZDEMİR’E TEŞEKKÜR PLAKETİ Mersin Ticaret ve Sanayi Odası, 25 Kasım 2021 günü gerçekleştirdiği etkinlikte ilimizde özel öğretim sektörüne katkılarından ötürü TED Mersin Koleji Kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Orhan ÖZDEMİR’e teşekkür plaketi sundu.
 • 2020-2021

  TED Mersin Koleji Mezitli ve Çeşmeli Kampüslerine Türk Standartları Enstitüsü’nden “Okulum Temiz Sertifikası” Türk Standartları Enstitüsü tarafından TED Mersin Koleji Mezitli Anaokulu Kampüsü ve Çeşmeli İlkokul, Ortaokul ve Lise Kampüsünde gerçekleştirilen denetimler sonucunda TED Mersin Koleji TSE belgesi niteliği taşıyan “OKULUMUZ TEMİZ BELGESİ” almaya hak kazanmıştır.
 • 2019-2020

  ERDEMLİ İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜNDEN LGS VE YKS 2020’DE YÜKSEK BAŞARI DERECESİ ELDE EDEN ÖĞRENCİLERİMİZE BAŞARI PLAKETİ! İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Yusuf Açıkyörük ve İlçe Milli Eğitim Şube Müdürümüz Sayın Erdoğan Tekin, ulusal sınavlarda başarı elde eden öğrencilerimizi ve onları yetiştiren öğretmenlerimizi kutlamak için okulumuzu ziyaret ettiler. Bu vesileyle hijyen kuralları çerçevesinde gerçekleştirilen törende Sayın İlçe Milli Eğitim Müdürümüz ve Sayın İlçe Milli Eğitim Şube Müdürümüz; * LGS-2020’de Türkiye çapında %0,01’lik dilime girerek Erdemli ilçesinde en yüksek başarıyı elde eden 8. sınıf öğrencimiz sevgili Emine Asya Şen’e * YKS-2020’de Türkiye 143’üncüsü olan 12. sınıf öğrencimiz Berfin Alaca’ya * Türkiye 191’incisi olan 12. sınıf öğrencimiz Cem Pehlivan’a * Türkiye 204’üncüsü olan 12. sınıf öğrencimiz Hüsnü Mert Coşkun’a * Türkiye 1439’uncusu olan 12. sınıf öğrencimiz Alperen Çaylıoğlu’na * Türkiye 3986’ncısı olan 12. sınıf öğrencimiz Sezin Dönmez’e * Türkiye 9258’incisi olan 12. sınıf öğrencimiz Yahya Brijavi’ye başarı plaketi armağan ettiler.
 • 2019-2020

  TED Mersin Koleji Spor Kulübü ve VM Medical Park Mersin Hastanesi Arasında Sağlık Sponsorluğu Sözleşmesi İmzalandı
 • 2018-2019

  TED-IATEFL işbirliğinde gerçekleşen XI. TED ELT Konferansı TED Atakent Kolejinde 350 İngilizce öğretmeninin katılımı ile 27-28 Nisan tarihinde yapıldı. Konuk konuşmacılar Sandie Mouao ve Chris Roland'un önceliğinde "The Gift of Creativity" başlığı altında birçok workshop ve sunumlar yapıldı. Okulumuz öğretmenlerinin de bulunduğu seminerde öğretmenlerimiz eğitimde yaratıcılığın önemi ve derslere nasıl aktarılabileceği hakkında workshoplara katılarak yeni uygulamalardan haberdar oldular. Bu uygulamalarla öğrencilerimiz İngilizce'yi sadece bir dil olarak değil, aynı zamanda yaratıcılıklarını geliştirmek ve yeni bakış açıları kazanmak ve sunmak için bir yol olarak görüp uygulamayı pekiştirecekler. TED'li Olmak Ayrıcalıktır.
 • 2018-2019

  Türkiye Özel Okullar Derneği’nin 6.sını düzenlediği Eğitim Teknolojileri Konferansının bu yıl ki teması yapay zekaydı. 200+ sunum, 1700+ katılımcı öğretmen ve stantlarla gün boyunca her branşta paylaşımların yapıldığı konferansa okulumuz matematik öğretmenleri Duygu KELEŞ ve Mehmet KUR “Matematik ve AI”; bilişim teknolojileri öğretmeni Züleyha ERDOĞAN ve TED Antalya Koleji Bilişim Teknolojileri Öğretmeni Mehtap ÖZTÜRK “Elimizdeki Stüdyo ft. Kodlama” sunumlarıyla katıldılar.
 • 2018-2019

  ÖZDEBİR'de Türkiye Birincisi! TED Mersin Koleji akademik başarılarına bir yenisini daha ekledi. Genel ortalamasıyla, Türkiye Geneli ÖZDEBİR ortalamasının çok üstünde olan okulumuz bir kez daha fark yarattı. Mart ayı başında yapılan Türkiye geneli ÖZDEBİR sınavında TED Mersin Koleji 8. Sınıf öğrencisi Elif Sıla DALKILINÇ 500 tam puan alarak Türkiye birincisi oldu. Yalnızca okulumuzdaki derslerinden, mavi hücre ve akşam etütlerinden yararlanarak bu başarıya ulaşan öğrencimizi kutluyor, emeği geçen tüm öğretmenlerimizi ve 8. Sınıf zümremizi kutluyoruz.
 • 2018-2019

  T.C. Millî Eğitim Bakanlığı Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğü ve Türk Eğitim Derneği işbirliğinde, Zurich Sigorta’nın desteği ile Türkiye’de bir ilk hayata geçiyor. 2018-2019 eğitim öğretim yılında başlayacak olan “Eğitimin Sigortası: Öğretmenlerimiz” Projesi ile mesleğe yeni adım atmış kadın köy öğretmenlerinin eğitimlerine katkı sağlamak ve adaptasyonlarını kolaylaştırmak hedefleniyor. “Yeni öğretmenler yeni başlangıçlar” başlığındaki proje kapsamında kadın öğretmenlerin mesleki ve kişisel gelişimlerine destek olunurken, bulundukları köylerde lider kimlikleri ile bu alanların sosyal ve fiziksel eksikliklerini düzeltmeye yönelik uyum çalışmaları yürütmeleri teşvik edilecek.
 • 2018-2019

  Ortaokul Fen Bilimleri Öğretmenimiz Nida KAYHAN 27 Ocak- 2 Şubat 2019 tarihleri arasında Cenevre’de bulunan CERN Avrupa Nükleer Araştırma Merkezinde düzenlenecek olan TURKISH TEACHER PROGRAMME 9 (Türk Öğretmenler Çalıştayı 9) davet edilerek önemli bir başarıya imza attı.
 • 2018-2019

  University College London Öğretim Üyesi Prof. Dr. Rose Luckin “Yapay zeka öğretmenlerin yerini alabilir mi?” sorusuna farklı bir perspektif sunmak için Türk Eğitim Derneği’nin (TED) Düşünce Kuruluşu TEDMEM’in konuğu oldu.
 • 2017-2018

  TED Mersin Koleji Özel Lisesi Mezunumuz Nazlı Bayazıt Akademik ve Basketbol alanındaki başarılarını Amerika'da başvurduğu üniversiteler içerisinden Casper College'dan aldığı 120.000 Dolarlık bursla taçlandırdı. Early Childhood Education (Okul Öncesi Eğitim) bölümüne kabul edilen öğrencimiz aynı zamanda üniversitesinin Amerikan Kolej ligindeki bayan basketbol takımında ülkemizin ve TED'in bayrağını gururla dalgalandıracak.
 • 2017-2018

  Türk Eğitim Derneği (TED) 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı kapsamında düzenlediği Gençlik Festivali kapsamında 15 bin kişilik dev bir kadro ile geçit töreni düzenledi. Törenin en ilgi çeken bölümü ise bin 500 öğrencinin sahnelediği vals ve dans gösterileri oldu. TED ve TED Ankara Koleji ev sahipliğinde, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı vesilesiyle 3 günlük bir Gençlik Festivali düzenlendi. Bu yıl kuruluşlarının 90. Yılını kutlana TED Ailesi 38 TED Okulundan öğrenciler, öğretmenler, TED Üniversitesi, mezunları, gönüllüleri, spor kulüpleri, senfoni orkestrası ve genel merkez çalışanları ile yaklaşık 15 bin kişilik büyük bir organizasyona imza attılar.
 • 2017-2018

  Türk Eğitim Derneğinin İngilizce dil eğitimi konusunda geleneksel olarak düzenlediği TED ELT Konferansı’nın onuncusu, “The Wonderful World of Words” teması ile TED Mersin Kolejinde gerçekleştirildi. Konferansa Türkiye’deki özel okul ve devlet okullarından gelen 420 öğretmen katıldı.
 • 2017-2018

  TED Mersin Koleji olarak öğrencilerimizi Dünya vatandaşı olma yolunda buluşturduğumuz Uluslararası BTEC sertifika programlarımızdan Social Media alanında dış denetimimizi tamamladık. PEARSON’ın İngiltere’deki merkezinden gelen denetçi öğrencilerimizin ve öğretmenlerimizin yürüttüğü çalışmaları, program standartlarıyla uygunluğu konusunda denetlemelerde bulundu. Başarıyla yürütülen çalışmalar için öğretmen ve öğrencilerimizi kutlarız.
 • 2017-2018

  Okulumuz öğretmenlerinden Züleyha Erdoğan, Gürhan Gök “Tabula Rasa Elimizdeki Stüdyo ft. Kodlama”, Melis Baykam ve Müjde Yılmaztürk “Her yer Sınıf Olur mu ?” sunumları ile ETP 2018 ‘de değerli sunumlar gerçekleştirdiler.
 • 2017-2018

  TED Mersin Koleji Özel Lisesi 2016 yılı mezunu ve Ortaokul-Lise Kız Basketbol takımımızın efsane takım kaptanı Elif Sena Aktaş başarılı lise hayatının ardından Üniversite kariyerine %100 Burslu olarak devam ettiği Kansas Independence College'da Ocak-Şubat Ayının öğrencisi seçildi. Independence College Bayan Basketbol takımında basketbol kariyerine devam eden mezunumuz aynı zamanda Amerika'daki en önemli öğrenci topluluğu olan PTK'nın (Phi Theta Kappa) üyeliği, üniversitenin yurt idari asistanlığı, öğrenci meclisi üyeliği gibi görevleride başarıyla sürdürmektedir.
 • 2017-2018

  Günümüzün en büyük sorunu Obezite ile mücadelede Yeterli ve Dengeli Beslenme, Düzenli Fiziksel Aktivite alışkanlığının Kazandırılması konusunda da örnek uygulamalar gerçekleştirmiştir. Hazırlanan sağlıklı menülerle okulumuz “Beslenme Dostu Okul” olduğunu kanıtlamış ve gerçekleşen tüm denetimlerde tam puan alarak "Beslenme Dostu Okul" ödülüne layık görülmüştür.
 • 2017-2018

  Beyaz Bayrak Projesinin bu yıl gerçekleşen denetimlerinde okulumuz önceki denetimlerde olduğu gibi 100 üzerinden 100 tam puan alarak Beyaz Bayrak ödülüne layık görülmüştür.
 • 2017-2018

  TED Mersin Koleji Lisesinde başarıyla devam eden ve Uluslararası Eğitim Programlarımız içerisinde öğrencilerimizin kişisel gelişimlerini en üst seviyede destekleyen The Duke Of Edinburgh’s International Award (Uluslararası Gençlik Ödülleri Programı) ulusal ofisten Sayın Nilüfer Yılmaz ve Sayın Melissa Clissold cuma günü okulumuza gelerek ödül koordinatörümüz ve ödül liderlerimizle bir toplantı yaptılar. Bu projeye yeni başlayan katılımcılarımızla ve Altın kategorisinde bulunan öğrencimizle fikir alışverişinde bulunan konuklarımız okul müdürümüze ve ödül liderlerimize bu projeye sahip çıktıkları için teşekkür ederek, ziyaretten duydukları memnuniyeti dile getirdiler.
 • 2017-2018

  DÜNYA Education ile TED Okulları arasında ‘Google for Education Reference School Projesine Dair İşbirliğine İlişkin Protokol’ İmzalandı
 • 2017-2018

  Amerikan Elçiliği ve Türk Eğitim Derneği ortak sosyal sorumluluk projesi olan Access 7 programımızı öğrencilerimizin ve velilerimizin katıldığı sertifika töreniyle tamamladık. Haziran 2016’da başlayan bir buçuk yıl süren İngilizce yolculuğumuzu öğrencilerimiz İngilizce’yi yazarak, okuyarak, dinleyerek ve konuşarak pekiştirdiler ve farklı etkinliklerle İngilizce’yi yaşayarak öğrenip gerçek hayatta da uygulayacak şekilde kazandılar. Törenimize ABD Eğitim Ateşesi Jen Curatola Wozniak da katılarak bizleri mutlu ederken Wozniak, konuşmasında öğrencilerimizi tebrik edip İngilizce öğrenmenin onlara ilerde neler kazandırabileceğini vurguladı. Öğrencilerimizin de kendilerini İngilizce ifade ettiği törende davetliler unutulmaz anlar yaşadı. Access 7 mezunlarımızı tebrik ediyoruz.
 • 2017-2018

  ORTAOKULDAN LİSEYE GEÇİŞTE SINAV SİSTEMİ DEĞİŞİYOR ve TED MERSİN KOLEJİ DEĞİŞİM SÜRECİNİ BAŞARIYLA YÖNETİYOR! TED Mersin Koleji ilkokul, ortaokul ve lise öğretmenlerinin katılımıyla ‘MYS Sisteminin Teknik ve İçeriksel Değerlendirmesi ile Akademik Bağlamda Oluşturacağımız Yeni Stratejiler’ konulu şura gerçekleşti.
 • 2017-2018

  Amerika Büyükelçiliği İngilizce Dil Ofisi Bölge Sorumlusu David Fay ve Amerika Konsolosluğu Kültür ve Basın Ateşesi Jen Curolata-Wozniak‘ı okulumuzda ağırladık. Elçilik ve okulumuzun ortak projesi olan Access Sosyal Sorumluluk projemizde yer alan öğrencilerimizle tanışmak ve onlarla sohbet etmek için Access derslerimize katılan Fay ve Wozniak, öğrenci ve öğretmenlerimizden programla ilgili dönütler alıp paylaşımlarda bulundu. Konuklarımıza bu keyifli ziyaretleri için teşekkür ediyoruz.
 • 2017-2018

  Cambridge Uluslararası Ortaöğretim Genel Sertifika Programı (IGCSE) kapsamında, Genel Merkezimiz Yabancı Diller Koordinatörüğü IGCSE danışmanı Sayın Dirayet Uluğ bu eğitimi alan 20 öğrencimizin derslerini gözlemledi. Öğrencilerimizle tanışan ve yakından ilgilenen konuğumuz ardından Cambridge Uluslararası Eğitim Programına dahil olan öğretmenlerimizle bir araya gelip, CSS1 ve IGCSE programları hakkında değerli bilgiler paylaştı.
 • 2017-2018

  Boğaziçi Üniversitesi, ODTÜ ve MEF Üniversitelerinin eğitim fakültelerinin iş birliği ile düzenlenen "Eğitimde Gelecek Konferansları’ EGK’17 11-12 Kasım’da ilkokul sınıf öğretmenlerimizden Burcu NERGİZ ve Erdem UĞUZ’un hazırladığı, sunumunu Burcu Nergiz’in yaptığı "Digital Dünyanın Kahramanı Emojiler" ile Hazırlanan Sınıf Öğretmenlerine Örnek Sınıf Çalışmaları", "1-4. Sınıf Öğretmenleri için Digital Hikaye Yazma, Yaratıcılık ve Seslendirme Çalışmaları" konu başlıkları olan iki sunumla katılarak Eğitimde Gelecek Konferansında TED Mersin Koleji Rüzgarı Esti
 • 2017-2018

  Lise Fizik Öğretmenimiz Dr. Özgül Kaya 21-27 Ocak 2018 tarihleri arasında Cenevre’de bulunan CERN Avrupa Nükleer Araştırma Merkezinde düzenlenecek olan TURKISH TEACHER PROGRAMME 8 (Türk Öğretmenler Çalıştayı 8) davet edilerek önemli bir başarıya imza attı. Çalıştay sadece Fizik öğretmenlerine yönelik olup, ülkemiz genelinde en başarılı 36 fizik öğretmeni davet edilmiştir. Öğretmenimizi bize bu gururu yaşattığı için teşekkür ediyor başarılarının artarak devam etmesini diliyoruz.
 • 2017-2018

  TED Mersin Koleji 2017-2018 Eğitim Öğretim Yılı için uygulanacak olan BTEC Uluslararası Meslek Edindirme Programı için ilk adımı atarak 3 günlük öğretmen eğitimi ve okul denetimini başarıyla tamamladı. Uygulamalı olarak anlatılan dersler İngiltere’den gelen dış denetmen Pearson temsilcisi Narinder Bhullar tarafından verildi. Eğitimleri başarıyla tamamlayan öğretmenlerimize sertifikaları Sayın Bhullar tarafından verildi. Günümüz dünyasında ekonomik kalkınmanın en önemli öğesi olarak insan gücünün nitelikli gelişimi için geliştirilmiş ve açılımı “Eğitimde Mükemmellik” anlamına gelen ve öğrencilerimizin ileride sahip olmak istedikleri mesleklerin yeterliliklerini kazandırmak için kurgulanan BTEC dersleri tamamen İngilizce olarak işlenmektedir. İngiltere’nin en büyük akreditasyon kurumu olan EDEXEL’in denklik kabul ettği BTEC programları, eğitime yeni bakış acısı getiren yaklaşımlara olanak vermektedir.Okulumuzda gelecek yıl kademeli bir şekilde başlayacak olan 7. Sınıf öğrencilerimiz seçmeli ders olarak verilecek olan BTEC Sosyal Medya dersini tamamlayarak “ Avrupa Yeterlilik Çerçevesi” ile uyumlu seviyelere ve kredilere sahip belgeleri almaya hak kazanacaklardır. BTEC programları Avrupa-Asya-ABD ve Avustralya'nin dünyaca ünlü üniversiteleri tarafından kabul görmektedir.
 • 2017-2018

  TED Mersin Koleji Spor Kulübü Yüzme Şubesi 4 yıl süren yoğun çalışmalarının sonucunda hak ettiği sıralamaya yükseldi. Anadoludan Milli Takımlara En Fazla Sporcu Yetiştiren Kulüp Unvanının Sahibi Olan TED Mersin Koleji Fenerbahçe, Galatasaray ve Enka Spor Kulüplerinin ardından Türkiye Genelinde 4.'lüğe Yükseldi. 5-9 Temmuz'da İstanbul'da yapılan Bireysel Türkiye Şampiyonası ve Milli Takım Seçme Yarışlarında elde ettikleri başarıdan dolayı kulübümüz sporcularından; Kürşat Yılmaz, Melikşah Düğen, Enes Kırveli, Murat Görkem Narman, Doğa Babacan ve Eylül Gürkan 8-19 Ağustos da yapılacak olan milli takım kampına davet edilmiştir.
 • 2017-2018

  Amerikan Konsolosluğu Kültür ve Basın Ateşesi Sayın Jen Curolata-Wozniak'tan Okulumuza Anlamlı Ziyaret! Uluslararası Okul Olma Statüsüne sahip TED Mersin Koleji Amerikan Konsolosluğu Kültür ve Basın Ateşesi Sayın Jen Curolata-Wozniak'i konuk etti. Okulumuzun yönetim kurulu ve yabancı diller bölümü ile buluşan konuğumuz uzun yıllardır Amerikan Konsolosluğu ile birlikte yürütülen Access Sosyal Sorumluluk Projemiz ile ilgili . Okulumuzun Uluslararası Okul Olma Statüsü ile ilgili de detaylı bilgi alan Sayın Curolata ile yönetim kurulumuz ilerleyen dönemlerde neler yapılabileceği ile ilgili ortak paylaşımlarda bulundular.
 • 2017-2018

  TED 2014 yılında, Türkiye'de ilk defa ve sadece, önce TED Ankara Kolejinde ve sonra diğer TED Okullarında uygulamaya başladığı BTEC programlarına yeni alanlar (İşletme ve Mühendislik gibi) açmak, TED Üniversitesinde uygulamalara başlamak ve kitaplar üretmek üzere PEARSON ile bir protokol imzaladı.
 • 2017-2018

  Ortaokul öğrencilerimizin yüksek katılımı ile başlayan BTEC Seviye 1- Sosyal Medya Sertifika Programımız kapsamında sosyal medya uygulamalarının alanları, dünyadaki kullanıcı sayıları, amaçları ve tarihlerini inceleyen araştırma ödevleri öğrencilerimizin fazlasıyla ilgisini çekmeyi başardı. Öğrencilerimiz, sosyal medya uygulamalarının sadece kişisel kulanım ile kalmadığını, arz ve taleple dünya ekonomi piyasasında da varlığını gösterdiğini öğrenerek uygulamaların avantajları ve dezavantajlarını da karşılaştırma fırsatı buldular. Dünyada artık sosyal medya uzmanlığı adıyla yeni bir iş pozisyonu olduğu göz önünde bulundurulduğunda Ortaokul öğrencilerimiz ve bizler BTEC- Social Media Sertifika Programına dahil olmaktan dolayı mutlu ve gururluyuz. Çünkü TED Mersin Koleji Uluslararası Okullar Statüsünde Türkiye'nin Geleceğini Yetiştiriyor!
 • 2016-2017

  Üniversite ve iş hayatında uluslararası düzeyde kabul gören ve önümüzdeki eğitim-öğretim yılından itibaren TED Mersin Koleji'nde uygulanmaya başlayacak olan Business and Technology Education Council (BTEC) eğitim semineri Ankara’nın ev sahipliğinde okulumuzdaki İngilizce öğretmenlerimizin de katılımıyla 6 Mayıs Cumartesi TED Ankara İncek kampüsünde yapıldı.
 • 2016-2017

  TED Mersin Koleji ve Mezitli Belediyesi tarafından gerçekleştirilen ortak proje sonucunda Türkiye’nin en kapsamlı Trafik Eğitim Parkı projesi hayata geçti. Tabelalar, trafik ışıkları, yaya geçitleri gibi trafikte karşılaştığımız her işaretin yer aldığı trafik parkı, kullanılan akülü araçlar yerine gerçek elektrikli araçlar ile Türkiye’de ilk olma özelliği taşıyor.
 • 2016-2017

  TED Mersin Koleji IGCSE, AP, BTEC, Kanada Öğrenci Değişim Programı ve The Duke of Edinburgh's programlarının akreditasyon süreçlerini tamamlayarak resmi olarak tüm Dünya Üniversiteleri, Uluslararası Denklik Kurumları ve Eğitim Otoriteleri tarafından tanınma özelliğine sahip Uluslararası Okul Olma Statüsüne Sahip Eğitim Kurumu Olmayı Başardı!
 • 2016-2017

  TED Mersin Koleji İlkokul Öğretmenleri “Web 2.0 ile Seslendirme Çalışmaları” Sunumlarıyla ETP17'ye Damgalarını Vurdu
 • 2016-2017

  TED Mersin Koleji Meşalesi bölgemiz gençlerini aydınlatmaya devam ediyor. Bu yıl üçüncüsü düzenlenen üniversite tanıtım fuarımıza TED Mersin Koleji öğrencileri ve bölge Devlet Okullarımızın lide öğrencileri yoğun ilgi gösterdi
 • 2016-2017

  2016-2017 Eğitim öğretim yılının başında akademimizin eğitim teknolojileri uzmanlarının verdiği eğitimler sonunda yeterlilik sınavı ile 4 öğretmenimiz ile Milli Eğitim Bakanlığı’nın 4-5 Kasım 2016 tarihlerinde düzenlendiği 2. Eğitim Teknolojileri Zirvesi’ne TED Mersin Koleji adına katıldı.
 • 2016-2017

  TED Mersin Koleji olarak TED Mersin STEM Academy Kurucu üyeleri ile birlikte Eğitimde Değişim için MEF Üniversitesi'nde Düzenlenen EDK'16 ya Katıldık
 • 2016-2017

  TED Mersin Koleji öğrencileri yabancı dil öğrenimini yaşayarak, görerek, sosyalleşerek yerinde öğrenirken aynı zamanda uluslararası eğitim programları ve projelerle kendilerini dünya çapında geçerli sertifikalarla Dünya Üniversitelerine başvuru yapmak için hazırlarlar. Bu kapsamda gerçekleşen çalışmalarımıza bu yıl CISV "Children's International Summer Villages" (Uluslararası Yaz Çocuk Köyleri) programını eklemiş bulunmaktayız.
 • 2016-2017

  TED Mersin Koleji Yabancı Diller Bölümü tarafından düzenlenen ve National Geographic Learning sponsorluğunda Sayın Doktor Mustafa Polat'ın katılımıyla gerçekleşen "“DIGITALIZATION IN LANGUAGE PEDAGOGY AND HELPFUL TIPS FOR TEACHERS OF LANGUAGES” ve "EMERGING TECHNOLOGIES IN LANGUAGE PEDAGOGY: LANGUAGE LEARNERS’ PERCEPTIONS THROUGH THE LENSES OF INNOVATION DIFFUSION AND USER INTENTION THEORIES" konulu eğitimler ile, tüm yabancı diller bölümümüzün bilgilerini tazeledi.
 • 2016-2017

  TED Mersin STEM Academy Kastamonu Üniversitesi Eğitim Fakültesi Böte ve Yüksek Lisans Öğrencileriyle Buluşarak ders içi ve kurumsal google uygulamaları hakkında eğitim verdi
 • 2016-2017

  Ülkemizin önde gelen Eğitim Teknolojileri Uzmanlarından Mehmet Özdemir, Burcu Aybat, Orhan Çevik, Fatih Kürşad Cansu, Rahşan Neslihanoğlu Tekinarslan'ın ve TED Mersin Koleji'ni temsilen Emre Aşkın'ın katılımıyla düzenlenen Maker Öğretmen 3 programında ülkemizin önde gelen kurumlarının öğretmenleri değerli bir eğitim almanın ayrıcalığını yaşadı
 • 2016-2017

  TED Mersin Koleji Anaokulu, İlkokul, Ortaokul ve Lise öğretmenleri Eğitim Teknolojileri Uzmanlığı sertifika programının ilk basamağı olan "Google Apps for Education" sınavını başarıyla tamamlayarak sertifikalarını almaya hak kazandı
 • 2016-2017

  Oxford Teaching Academy'den TED Mersin Koleji Öğretmenlerine Uluslararası Kalite Sertifikası!
 • 2016-2017

  TED Mersin Koleji Eğitim Teknolojileri Departmanı Üyeleri tarafından kurulan ve bölgemizin kendisine ait tek Uluslararası STEM Müfredatına sahip olan TED STEM Academy kuruldu!
 • 2015-2016

  Türk Eğitim Derneği Tam Eğitim Bursu Sınavı 54.933 Kişilik Rekor Katılımla Gerçekleşti!
 • 2015-2016

  WWF (Dünya Doğayı Koruma Vakfı) Tarafından Dünya Çapında Düzenlenen Earth Hour (Dünya Saati) Projesiyle İklim Değişikliği Sorununa TED Mersin Koleji'nden Tam Destek
 • 2015-2016

  TED IV. Uluslararası Eğitim Forumu Dünya'nın ve Ülkemizin Önde Gelen İsimlerinin Katılımıyla Gerçekleşti
 • 2015-2016

  Türk Telekom ve SophiaTech ile İmzalanan Dev Teknoloji Altyapı ve Üst Yapı Anlaşması ile "Akıllı TED, Akıllı Kampus" Projesi Başarıyla Hayata Geçti
 • 2015-2016

  TED Mersin Koleji 2. Üniversite Tanıtım Fuarı Projesiyle Ülkemizin ve Dünyanın Önde Gelen Üniversitelerini Bölgemizde Eğitim-Öğretim Gören Lise Öğrencileriyle Buluşturdu
 • 2015-2016

  Birleşik Krallık Wessex Kontu Prens Edward, TED Mersin Koleji Duke Of Edinburg's International Award Ekibini Konuk Ederek Verilen Destekten Dolayı Teşekkür Etti
 • 2015-2016

  TED Genel Merkezi ve MEB Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğü Tarafından İmzalanan Protokol Kapsamında Devlet Okullarında Görev Yapan İngilizce Öğretmenlerine Yönelik Eğitim Seminerleri TED Mersin Koleji İngilizce Öğretmenleri Tarafından Gerçekleştirildi
 • 2015-2016

  The Duke of Edinburgh's International Award ve TED Mersin Koleji Arasındaki Uluslararası Gençlik Ödülleri Programı İş Birliği Sözleşmesi 2019 Yılına Kadar Uzatıldı
 • 2014-2015

  Dünyanın Önde Gelen Yabancı Dil Eğitmenlerinden Oxford Üniversitesi Öğretmen Eğitimcisi Sn. Christopher SHEEN Uluslararası Eğitim Semineri İçin Yabancı Dil Öğretmenlerimizle Buluştu
 • 2014-2015

  Mersin'de Görev Yapan Yabancı Dil Öğretmenleri TED Mersin Koleji Ev Sahipliğinde Gerçekleşen "Spice Up Your Class" Konulu ELT Seminerinde Buluştu
 • 2014-2015

  VII. TED ELT Konferansı "Educated Educators" Teması ve Dünyaca Ünlü Konuşmacıları ile TED Ankara Koleji Ev Sahipliğinde Gerçekleşti
 • 2014-2015

  Cambridge Language Assessment Tarafından 11-17 Yaş Grubu Öğrenciler ile Çalışan Öğretmenler Için Tasarlanmış "CELT-S Mesleki Gelişim Eğitim Programı" TED Okulları Öğretmenlerinin Katılımıyla Gerçekleşti
 • 2014-2015

  TED Genel Merkezi ve MEB Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğü Tarafından İmzalanan Protokol Kapsamında Devlet Okullarında Görev Yapan İngilizce Öğretmenlerine Yönelik Eğitim Seminerleri TED Mersin Koleji İngilizce Öğretmenleri Tarafından Gerçekleştirildi
 • 2014-2015

  TED Mersin Koleji ve The Duke of Edinburgh's International Award Arasında İmzalanan Lisans Sözleşmesi ile Lise Öğrencilerini Uluslararası Gençlik Programına Taşıdı
 • 2014-2015

  TED Mersin Koleji 1. Üniversite Tanıtım Fuarı Projesiyle Ülkemizin Önde Gelen Üniversitelerini Bölgemizde Eğitim-Öğretim Gören Lise Öğrencileriyle Buluşturdu
 • 2014-2015

  Bölgesinde Ülkemizi En Fazla Uluslararası Proje ve Yarışmalarda Temsil Eden Eğitim Kurumu Ödülü TED Mersin Koleji'nin
 • 2014-2015

  TED Mersin Koleji UNESCO ASPnet Programı ile Uluslararası Kardeş Okullar Ağına Dahil Oldu
 • 2014-2015

  Genel Müdürümüz Sayın Sevinç ATABAY Türkiye'de Yılın Eğitim Profesyoneli Ödülüne Layık Görüldü
 • 2013-2014

  Yabancı Diller Bölümü Öğretmenlerimiz Oxford Teaching Academy'e Katılarak Dünyaca Ünlü Ünlü Yazar ve Eğitimci Judy WEST ve Dr. Joan Kang SHIN'den Eğitim Aldı
 • 2013-2014

  Sanat ve Bilim Sokağı Projemizle Türkiye'nin Sanat ve Bilim Temasıyla Tasarlanan Kampüs Alanına Sahip Tek Okulu Olmayı Başardık
 • 2013-2014

  A.B.D Adana Konsolosu John Espinoza ACCESS Projemiz İçin Teşekkür Ziyaretinde Bulunarak Proje Kapsamında Eğitim Gören Öğrencilerimize Sertifikalarını Verdi
 • 2013-2014

  TED Mersin Koleji ve Designmate Firması Arasında İmzalanan Anlaşmayla TED Mersin Koleji Öğrencileri 3 Boyutlu Eğitim Teknolojisi ile Eğitim-Öğretime Başladı
 • 2013-2014

  Yabancı Diller Bölümü Öğretmenlerimiz Dünyaca Ünlü Eğitmen David Evans ile Story Tellin Eğitimine Katıldı
 • 2013-2014

  Türk Eğitim Derneği Dünyaca Ünlü Bilişim Firması Qualcomm ile Geleceğin Sınıfını Yaratma Projesine Başladı
 • 2013-2014

  Harvard Üniversitesi'nin Türkiye'deki Global Ortağı Olan Young Guru Academy ve TED Mersin Koleji Arasında İmzalanan Anlaşma ile Geleceğin Liderlerini Yetiştirme Programı Uygulaması Başladı
 • 2013-2014

  TED Okulları Genel Müdürü Sayın Sevinç Atabay'a Harvard Business Review'dan Yılın En Başarılı Eğitimcisi Ödülü
 • 2013-2014

  Kanada Hükümeti ve Türk Eğitim Derneği Arasında İmzalanan Dev Eğitim Birliği Anlaşmasına Lise Öğrencilerimizden Sonra Ortaokul Öğrencilerimizde Akademik Ay Programıyla Dahil Oldu
 • 2012-2013

  TED Mersin Koleji ve Mersin Üniversitesi İleri Teknoloji Eğitim, Araştırma ve Uygulama Merkezi Arasında Gerçekleşen Protokol ile TED Mersin Koleji Öğrencilerine Bilimsel Araştırmalarında Tam Destek
 • 2012-2013

  TED English Language Teaching (İngilizce Dil Öğretimi) konferansı "From Inspiration to Implementation" teması ve ülkemizin önde gelen eğitim kurumlarının katılımıyla gerçekleşti
 • 2011-2012

  Türk Eğitim Derneği ve Kanada Nova Scotia Bölgesi arasında imzalanan eğitim birliği anlaşmasıyla TED Okullarında Lise öğrenimi gören öğrencilerimiz uluslararası çift diploma ve dünya üniversitelerine sınavsız geçiş hakkı elde etmeye başladı
 • 2011-2012

  TED Mersin Koleji Kampüslerine Sağlık Bakanlığı Beyaz Bayrak Ödülü
 • 2011-2012

  Hollanda'nın En Başarılı Okullarından Nordwin Koleji ile İş Birliği Anlaşması İmzalandı
 • 2011-2012

  Türk Eğitim Derneği ve Amerikan Büyükelçiliği Arasında İmzalanan Anlaşma ile TED Mersin Koleji'nde Hayata Geçen Access Sosyal Sorumluluk Projesi Kapsamında Devlet Okullarında Öğrenim Gören Lise Öğrencileri Haftada 4 Gün ve 360 Saat Süreyle Okulumuzun İngilizce Öğretmenlerinden Eğitim Almaya Başladılar.
 • 2011-2012

  III. Uluslararası Eğitim Forumu “Eğitim Siyaseti Nedir?” Temasıyla TED Genel Merkezi Ev Sahipliğinde Gerçekleşti
 • 2010-2011

  TED Mersin Koleji İngilizce Öğretmenleri Cambridge University Oral Examiner Unvanı Alarak Dünya Çapında Büyük Bir Başarıya Daha İmza Attı
 • 2008-2009

  TED Mersin Koleji Kampüslerine Sağlık Bakanlığı Beyaz Bayrak Ödülü
 • 2007-2008

  Kurumlar Arası Futbol Ligi İkinciliği
 • 2007-2008

  Milli Eğitim Bakanlığı Eğitim Bölgesindeki En Başarılı Eğitim Kurumu Ödülü
 • 2006-2007

  Milli Eğitim Bakanlığı Eğitim Bölgesindeki En Başarılı Eğitim Kurumu Ödülü
 • 2006-2007

  Türk Eğitim Derneği’nden Spora Yapılan Yatırımlarımızdan Dolayı Teşekkür Şilti