• 2022-2023

  LİSE ÖĞRENCİLERİMİZ ULUSLARARASI GENÇLİK ÖDÜLLERİ BRONZ KATEGORİSİ ÖDÜLLERİNİ ALDI! Liseli öğrencilerimiz dünyadaki 14 ile 24 yaş aralığındaki tüm gençlerin katılabileceği bronz, gümüş, altın kategorilerinden oluşan heyecanlı ve eğlenceli kişisel gelişim programının ilk aşaması olan bronz kategorisini başarıyla tamamlayarak Bronz Kategorisi ödüllerini almaya hak kazandılar.
 • 2022-2023

  Lise Robotik Kodlama Takımımız Sentinel Tech VEX Robotics tarafından Bakü’de Düzenlenen SAF’22 de “Create Award” ile ödüllendirildi! Dünyanın En Büyük Robotik Kodlama yarışmalarına imza atan VEX Robotics tarafından düzenlenen Azerbaycan Baku – SAF 2022 (STEAM AZERBAIJAN) Festivalinde çeşitli alanlarda gerçekleşen robotik kodlama yarışmalarında yer alan Lise Robotik Kodlama takımımız Sentinel Tech VEX Robotics Competition V5 kategorisinde kuruluşunun ilk yılında bağımsız jüri tarafından verilen “Create Award” (Yaratıcılık Ödülü) ile başarılarını taçlandırdı.
 • 2021-2022

  Ortaokul Öğrencilerimiz eTwinning Projeleri ile Avrupa'da! TED Mersin Koleji olarak ikisi yabancı (Litvanya ve Polonya) olmak üzere toplamda 11 okul ile sene başından beri yürüttüğümüz eTwinning “YOUNG STARS OF GREEN FUTURE” projemizi başarıyla tamamladık.
 • 2021-2022

  NASA Space Apps Challenge 2.'si TED MERSİN KOLEJİ Lise kademesinden Intrinsic Nebulae ve Based Brother isimli takımlarımız TED Çorum Lokasyonunda çevrimiçi gerçekleşen Space Apps Challenge yarışmasına katıldılar. Based Brother “denizlerdeki plastik oranını ölçen mobil uygulama” projesiyle 2. takım olarak seçildi ve projeleri küresel yarışmada değerlendirilmek üzere NASA’ya gönderildi. Küresel yarışmada kazanan 10 takım roket fırlatma törenine katılmak için NASA’nın uzay merkezlerinden birine davet edilecek. Öğrencilerimizi tebrik ediyoruz ve öğrencilerimize küresel yarışmada başarılar diliyoruz.
 • 2020-2021

  Her yıl dünya genelinde binlerce öğrencinin katılım sağladığı Sosyal Sorumluluk Organizasyonu Trust for Sustainable Living (TSL) bünyesinde gerçekleştirilen İngilizce Kompozisyon Yarışması’nda öğrencilerimiz ödüllere doymadı! TSL Organizasyonu bu yılki tema olarak biyolojik çeşitliliğin önemini vurguladı: “How can we Protect Biological Diversity and Stop the Sixth Mass Extinction?” (Biyolojik Çeşitliliği Nasıl Korur ve Altıncı Büyük Kitlesel Yok Olmanın Önüne Nasıl Geçebiliriz?) başlığı altında, tüm dünya öğrencilerinin katılım sağladığı yarışmada, Finalist (Birincilik) ve Honourable Mention (Özel Mansiyon) ödülleri dağıtıldı. 2020 – Aralık ve Ocak aylarını yoğun bir şekilde kompozisyonlarını yazmakla geçiren öğrencilerimiz, hak ettikleri başarılar kazandılar ve TED Mersin Koleji’ne yaraşır ödüllerle bizleri gururlandılar. Primary (Ortaokul) ve Secondary (Lise) seviyelerinde ödül alan öğrencilerimizin isimleri belli oldu: PRIMARY: Ortaokulumuzda, İngilizce yazma becerisi ile binlerce yerli ve yabancı akranı arasından Honourable Mention ödülünü almaya hak kazanan öğrencimiz Gaye Nur DEMİRCİ oldu. Gaye, Türkiye’den katılan 6 mansiyon ödülü sahibi ortaokul öğrencisinden biri olmayı başardı! SECONDARY: Lisemizde, İngilizce yazma becerileri ile binlerce yerli ve yabancı akranı arasından sıyrılıp, ipi birinci sırada göğüsleyerek Finalist ödülünü alan öğrencilerimiz: Alptuğ YÜKSEL, Arhan KOCABAŞ ve İbrahim ÇOPUR oldu. Alptuğ, Arhan ve İbrahim, Türkiye’den katılan 10 finalist lise öğrencisinden ucu olmayı başardılar! Üstün başarı sağlayarak Honourable Mention ödülüne layık görülen lise öğrencilerimiz ise: Eylül GÜCÜŞ ve Kaan ERGEN oldu. Eylül ve Kaan, Türkiye’den katılan 22 mansiyon ödülü sahibi lise öğrencisinden ikisi olmayı başardılar!
 • 2020-2021

  TED Mersin Koleji’nde CodeWeek (Uluslararası Kodlama Haftası) Geleneği Bozulmadı TED Mersin Koleji Uluslararası Kodlama Haftasına (CodeWeek) katılarak sertifika almaya hak kazanmıştır. Emeği geçen öğrencilerimizi ve öğretmenimiz kutluyoruz.
 • 2019-2020

  Robotics Kulübümüzden BOOMTOWN BUILD Sezonunda İki Ödül Birden TED Mersin Koleji Robotics Kulübümüz pandemi sebebiyle ertelenen Jr. Lego Fuarına bu hafta sonu online olarak katılım gerçekleştirdi. 2019-2020 BOOMTOWN BUILD sezonuna 2 takım olarak katılan öğrencilerimiz “Fark Yaratan Kaşifler“ ve “Yenilikçi Kaşifler” ödülünü almaya hak kazandılar. Bu büyük başarıya imza atan tüm öğrencilerimizi ve öğretmenlerimizi tebrik ederiz.
 • 2019-2020

  TED MERSİN KOLEJİ YEŞİL BAYRAKLARINI DALGALANDIRMAYA DEVAM EDIYOR! Eko-okullar 2019-2020 eğitim-öğretim yılı Yeşil Bayrak Ödülü sonuçlarına göre TED Mersin Koleji Anaokulu, İlkokulu ve Ortaokulu Green Flag (Yeşil Bayrak) Ödülü almaya hak kazandı. Eko-okullar programında iki yıl boyunca aktif rol alarak özenle çalışan, kendinde ve çevresinde çevre bilinci oluşturan, daha yeşil ve yaşanabilir bir dünya için çaba sarf eden idareci, öğretmen ve öğrencilerimize teşekkür ederiz.
 • 2019-2020

  Mathletics Türkiye Turnuvası Türkiye 3.’SÜ TED Mersin Koleji! Dünya genelinde 60’dan fazla ülkede kullanılan bir uzaktan öğrenme platformu olan Mathletics tarafından online uygulanan Mathletics Ulusal Türkiye Turnuvası’nda TED Mersin Koleji Özel Lisesi öğrencimiz Hatice Güven 9. Sınıflar kategorisinde TÜRKİYE 3.’SÜ olmuştur. Öğrencimizi ve ona bu yolda destek veren lise matematik zümremizi tebrik ediyoruz.
 • 2019-2020

  Öğrencimiz Kerem TÜLÜ Şiir Yarışmasında 1. Oldu! TED Sakarya Koleji tarafından düzenlenen ve ortaokul öğrencilerini kapsayan “Hayal Ettiklerimiz” konulu şiir ve öykü yarışmasında öğrencimiz Kerem TÜLÜ şiir kategorisinde “Çiz” adlı şiiri ile 1. olmuştur Genç kalemlere kendini gösterme imkanı sağlayan TED Sakarya Koleji’ne teşekkür ediyor, dereceye giren öğrencimizi kutluyoruz.
 • 2019-2020

  Öğrencimiz Arya Sim EROL ‘’Evde Yarışmaya Var Mısın?’’ Yarışmasında 1. Oldu! Milli Eğitim Müdürlüğünün “Evde Yarışmaya Var mısın?” Gençlik Marşı karaoke yarışmasında Okulöncesi kategorisinde 1. olan öğrencimiz Arya Sim EROL’u tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.
 • 2019-2020

  The Math League (Dünya Matematik Ligi) Sınavları DÜNYA 3.’SÜ TED MERSİN KOLEJİ Dünya’nın en önemli ve prestijli matematik yarışması olarak kabul edilen ve Dünya çapında milyonlarca öğrencinin ve on binlerce okulun katıldığı “The Math League” (Dünya Matematik Ligi) sınavlarında Ortaokul 6. Sınıf öğrencilerimiz uzun zamandır süren yoğun çalışmalarının sonucunda DÜNYA 3.’SÜ oldular. TED Mersin Koleji öğrencileri İngilizce Matematik Sınavlarına Matematik öğretmenlerimiz öncülüğünde Amerika merkezli eğitim kaynakları ile hazırlanmaktadır. Bu sayede öğrencilerimiz Dünya Matematik Ligi’ne hazırlanırken aynı zamanda yabancı ülkelerdeki yaşıtları ile eş zamanlı olarak uluslararası matematik müfredatını yüksek standartlarda İngilizce olarak öğrenmektedirler. Ülkemizi ve okulumuzu bu değerli yarışmada temsil ederek DÜNYA 3.’LÜĞÜ başarısını elde eden öğrencilerimizi ve onlara bu yolda destek veren öğretmenlerimizi tebrik ediyoruz.
 • 2019-2020

  3. Sınıf Kolejliler E-Twinning Projesinde! İlkokul 3. Sınıf öğrencilerimiz e-twinning projesi kapsamında belirli habitatları işlediler. Farklı habitatlara ait bitki örtülerini ve hayvanları tanıyan öğrencilerimiz, çevreye duyarlı olma konusuna yaptıkları projeyi uluslar arası platformdaki yaşıtlarıyla paylaştılar.
 • 2019-2020

  Ortaokul JMUN Kulübü Öğrencilerimiz JMUNESCO’20 da Avusturalya’yı Başarıyla Temsil Etti! TED Mersin Koleji Ortaokulu JMUN Kulübü öğrencilerimiz Muhlise Nur Serbes, Nurhan Kurt, Doğa Dicle Bozan, Marvan Yılmaz, Selin Naz Özdemir ve Mehmet Ali Mert Yöntem 21-23 Şubat tarihleri arasında Ankara Bilkent Laboratory and International School’da 10. kez düzenlenen JMUNESCO ’20 konferansına katıldılar. Öğrencilerimiz her yıl Birleşmiş Milletlerin simülasyonu olan ve farklı kolejlerde düzenlenen JMUN konferanslarına seçilen bir ülkeyi temsil ederek katılım göstermektedirler. Okulumuz bu yılki teması ‘Today for Tomorrow’ olan JMUNESCO ’20’da ise Avusturalya delegasyonu olarak konferansa katılmıştır. Öğrencilerimiz çevre, eğitim, sağlık başta olmak üzere dünyanın çeşitli sorunlarına çözüm önerileri geliştirirken İngilizce olarak fikirlerini topluluk karşısında sunma, tartışma ve takım çalışmalarında yer alma gibi becerilerini sergileme ve geliştirme imkânı bulmuşlardır.
 • 2019-2020

  Türkiye İnsan Kaynakları Eğitim ve Sağlık Vakfı (TİKAV) bünyesindeki Edinburgh Dükü Uluslarası Ödül Programı dünyadaki 14 ile 24 yaşları arasındaki tüm gençlerin katılabileceği, heyecanlı ve eğlenceli bir kişisel gelişim programıdır. Genç bireylerin hayatlarında, yaşadıkları ülke ve toplumda fark yaratmalarını sağlayan bu programa 140 ülkeden 8 milyonu aşkın genç katılmıştır. Türkiye’de 2003 yılından bu yana 3000’i aşkın genç Ödül Programı’nı tamamlamıştır. Gençler Ödül Programı ile kendi sınırlarını keşfederken; faydalı beceriler kazanıp yeni arkadaşlıklar kurmanın yanı sıra; dünya çapında üniversiteler ve kurumlar tarafından tanınan bir Ödül’e sahip olurlar. TED Mersin Koleji olarak yüksek hassasiyet ile yürüttüğümüz bu proje öğrencilerimize toplumsal sorunların farkında olma ve gönüllülük ruhu, kendine güven, girişkenlik, zamanı planlayabilme yeteneği, iş hayatı becerilerini öğrenme gibi katkılar sağlamıştır. Hayata anlam katan en önemli şeylerden biri değer yaratmaktır. Hayata katacağımız en güzel değer gönüllülük faaliyetleridir. Okulumuzda 9.sınıfta ödül programı ile tanışan Liseliler derslerindeki üstün başarıları yanında sosyal faaliyetlerde gösterdiği başarılar ile de göz doldurdular. Bronz Kategori’yi tamamlayarak Ödül almaya hak kazanmış Liselilerimiz keyifli bir törenle sertifikalarını ve rozetlerini alarak başarılarını taçlandırdılar. Bu programa dahil olan bütün katılımcıları tebrik ediyor, Ödül yolculuklarında başarılar diliyoruz.
 • 2018-2019

  Ortaokul 5. Sınıf Öğrencilerimizden "The Math League" (Dünya Matematik Ligi) Sınavlarında DÜNYA 5.'LİĞİ ! Dünya'nın en önemli ve prestijli matematik yarışması olarak kabul edilen "The Math League" (Dünya Matematik Ligi) sınavlarında ORTAOKUL 5. SINIF ÖĞRENCİLERİMİZ DÜNYA ÇAPINDA 895 OKUL İÇERİSİNDEN DÜNYA 5.'Sİ OLARAK BÜYÜK BIR BAŞARIYA IMZA ATTILAR! TED Mersin Koleji öğrencileri İngilizce Matematik Sınavlarına Matematik öğretmenlerimiz öncülüğünde TED Genel Merkezi'nin hazırladığı kaynaklar ve buna ilave Amerika'dan gelen eğitim kaynakları ile hazırlanmaktadır. Bu sayede öğrencilerimiz Dünya Matematik Ligi'ne hazırlanırken aynı zamanda yabancı ülkelerdeki yaşıtları ile eş zamanlı olarak uluslararası matematik müfredatını yüksek standartlarda İngilizce olarak öğrenmektedirler. Çünkü TED Mersin Koleji Bir Dünya Okuludur! #WorldSchool #InternationalSchool
 • 2018-2019

  TED Ankara Koleji Vakfı Özel Lisesi tarafından 23 Mart 2019 tarihinde “9. Matematik Günleri” düzenlenen Liseler Arası Matematik Yarışmasına 11. sınıf öğrencilerimizden Berfin Alaca, Esin Nur ve İdil Miray Çankaya ile katıldık. Adayların 11. sınıf müfredatının sonuna kadar sorumlu oldukları ve klasik tipli sorulardan oluşan çeşitli etaplarda yarıştığı 9. Liseler Arası Matematik Yarışması’nın değerlendirmesi, TED Ankara Koleji Vakfı Özel Lisesi Matematik Zümresi Öğretmenleri tarafından yapıldı. Yarışmanın en heyecanlı ve hareketli etabı olan “Karışık Gruplarla Runner Yarışması”nda koşucular, çözümü bitiren grupların cevaplarını jüriye en kısa sürede yetiştirmek için yarıştı. Yarışmanın 2. etabında okulumuz öğrencilerinden oluşan grup TED Okullarının ve başvuran diğer okulların bulunduğu yarışmada 3. olarak plaketlerini alırken, Runner Etabı'nda üç kişilik karma yarışma gruplarında öğrencimiz Esin Nur' un bulunduğu grup ikinci ve Berfin Alaca' nın bulunduğu grup üçüncü oldu. Öğrencilerimizin başarılarını Genel Eğitim Koordinatörümüz ve Ortaokul Lise Müdürümüz Sayın Savaşkan İLMAK’ da sertifika ve plaketlerini sunarak kutladı. Öğrencilerimizin bu platformlarda bizi en iyi şekilde temsil etmeleri ile gurur duyuyor ve onları tebrik ediyoruz. TED'li olmak her alanda olduğu gibi matematikte de bir ayrıcalıktır.
 • 2018-2019

  Lise ve Ortaokul Öğrencilerimizden Kanada Waterloo Üniversitesi Gauss, Pascal, Cayley ve Fermat Sınavlarında Dünya Çapında Başarı! TED Mersin Koleji Ortaokul ve Lise öğrencileri ülkemiz ve dünya çapında başarılar kazanmaya ve Matematik alanında ülkemizin adını altın harflerle yazmaya devam ediyor. Öğrencilerimiz ulusal matematik müfredatıyla birlikte yıl boyu öğrendikleri uluslararası İngilizce matematik müfredatı doğrultusunda dünya çapında gerçekleştirilen Waterloo Üniversitesi Gauss, Pascal, Cayley ve Fermat Matematik Yarışmalarında elde ettikleri yüksek başarı ile taçlandırıldı. Waterloo Üniversitesi yarışmaları Amerika, İngiltere ve Kanada başta olmak üzere 120 ülke tarafından denk kabul edilmektedir. Dünya çapında gerçekleşen akademik yarışmalara katılırken öğrencilerimiz hem matematik alanında keyifle yarıştı hem de başarılarıyla dünya çapındaki yarışmada önemli yüzdelik dilimlerde yer aldı. Öğrencilerimizi ve onlara sonsuz destek veren öğretmenlerimizi tebrik ediyoruz. TED'li Olmak Ayrıcalıktır!
 • 2018-2019

  İlkokula Hazırlık Sınıfı (6 yaş) öğrencilerimizle yürüttüğümüz “Our European Friends” isimli E-Twinning projemizin son etkinliğini de geçtiğimiz hafta tamamladık ve çalışmalarımız Polonya’daki kurucu okula doğru yola çıktı. Öğrencilerimizle projeye katılan ülkelerin bayraklarını inceledik. Bizim bayrağımızla olan benzer ve farklı özelliklerini konuştuk. Her ülkenin kendi bayrağı ve dili olduğunu anlattık. Uluslararası projelerimiz sayesinde öğrencilerimiz erken yaşta evrensel insan olma yolunda emin adımlarla ilerlemekteler. TED’li Olmak Ayrıcalıktır.
 • 2018-2019

  TED Mersin Koleji Ortaokul 6. ve 7. Sınıf öğrencilerimiz 24-26 Mayıs tarihleri arasında TED Antalya Koleji tarafından 1.si düzenlenen TAJMUN'19'na (TED Antalya Model Birleşmiş Milletler Konferansı) katıldılar. Konferansın 2 gününün geçtiği Akra Barut Hotel'de öğrencilerimiz Birleşmiş Milletlerin (United Nations) belirlediği Ajanda konularını tartışarak, yaşadıkları dünyada var olan veya muhtemel tüm sorunlara çözüm önerileri getirdiler. Dünyay'yı gelecekte yönetecek genç insanlar olarak var olan hiçbir soruna kayıtsız kalmayan TED öğrencileri, dili İngilizce olan konferansta, Türkiye genelinde 28 okuldan katılan 400 öğrenciyle çalışma ve tartışma fırsatı buldular. Geriye kalan 1 günde ise TED Antalya Kolejinde yazılan çözüm kağıtları (resolutions) Genel Meclis'in (General Assembly) onayına sunularak kabul edildi. Israel delegasyonunu temsil eden öğrencilerimizin çözüm kağıtları da oy çoğunluğuyla kabul edilmiş oldu. Öğrencilerimizi tebrik eder, başarılarının devamını dileriz. TED’li Olmak Ayrıcalıktır.
 • 2018-2019

  TED Ankara Koleji ev sahipliğinde ve Dünya Zekâ Oyunları Federasyonu’nun Türkiye’deki temsilcisi Türk Beyin Takımı’nın işbirliği ile düzenlenen TED Ortaokulları Arası 6. Akıl Oyunları Yarışması’na TED Mersin Koleji 6. ve 7. Sınıf öğrencilerimizden oluşan 15 kişilik grupla katıldık. 19 TED Okulundan, 66 takım ve 198 öğrencinin katıldığı Akıl Oyunları Yarışmasında Kolejliler eğlenirken öğrenirken aynı zamanda problem çözme, mantık yürütme, hızlı düşünme, çözüm üretme ve ekip çalışması becerilerini geliştirdiler. Gün boyu süren bu ayrıcalıklı organizasyonda Kolejliler akıl yürütme ve işlem oyunları, sudoku, kelime oyunları ve mekanik oyunlar oynayarak yarıştılar. Genel Merkezimize bu anlamlı organizasyon için teşekkür ediyoruz. TED'li Olmak Ayrıcalıktır!
 • 2018-2019

  Charles Darwin “ Bilim ve Sanat, bir kuşun iki kanadı gibidir. Bu iki kanadı kullanabilen toplumlar uçar ve özgür olurlar.” demiştir. TED Mersin Koleji öğrencileri de uçma ve özgür olma yolunda sağlam adımlar atmaya devam ediyorlar. Okul kampüsümüzde velilerimizin katılımıyla gerçekleşen TED’s COOL FEST’te fizik, kimya, biyoloji, matematik, edebiyat, tarih, coğrafya, müzik, resim, robotik-kodlama, lego, maker ve STEM alanlarında 150’ye yakın proje sunuldu. Festivalde CERN sektörüne de yer verilerek Bulut Odası Deneyi ve Parçacık Hızlandırıcı Modellemesi yapıldı. Bulut Odası Deneyinde öğrencilerimiz etrafımızdaki parçacıkların izlerini gözlemleyerek bu alandaki farkındalıklarını arttırdılar. TED’s COOL FEST kolejlilere bir takımın üyesi olabilme, işbirliği yapma, araştırma, geliştirme ve üretme süreçlerine katılma ve varolan bilgilerini üst düzey düşünme becerilerine taşıma konusunda bir kapı daha açmıştır. K12 bütünlüğü içerisinde bu müthiş katılımlı ve üretimli şenliğimizi kutlamanın mutluluğunu ve gururnu yaşatan öğretmenlerimize teşekkür ederiz. TED’ li Olmak Ayrıcalıktır. #insighTED
 • 2018-2019

  TED Ankara Koleji Vakfı Okulunun bu yıl dokuzuncusunu düzenlediği Liseli Genç Eleştirmenler Sempozyumu’na TED Mersin Kolejinden on bir öğrencimiz katıldı.10-11 Mayıs tarihlerinde gerçekleştirilen etkinlikte liseliler Yaratıcı Drama ve Edebiyattan Sinemaya Uyarlama kategorilerinde okudukları kitapları eleştirel bir yaklaşımla değerlendirdiler. Yaratıcı Drama bölümünde bu yıl George Orwel’in “1984” adlı yapıtını, Edebiyattan Sinemaya Uyarlama bölümünde ise Truman Capote’nin “Tiffany’de Kahvaltı” adlı eserini ele aldılar.İyi yazar olmanın çok okumakla ve okuduklarını farklı bakış açılarıyla değerlendirmekle doğru orantılı olduğunu yaşayarak deneyimlediler.TED’li Olmak Ayrıcalıktır.
 • 2018-2019

  10-11-12 Mayıs 2019 tarihinde TED Antalya Koleji ev sahipliğinde Belek Belconti Otel’de gerçekleşen “Loud House” İngilizce Münazara etkinliğine katılan öğrencilerimiz performanslarını başarıyla sergileyerek okulumuz adına madalya ve plaket almaya hak kazandılar. Birçok TED okullarının bir araya geldiği organizasyonda öğrencilerimiz çeşitli faaliyetlere katılıp eğlenerek öğrendiler ve sosyalleştiler. TED’li Olmak Ayrıcalıktır.
 • 2018-2019

  Lise Öğrencilerimiz Nesin Matematik Köyü’nde Dünyaca Ünlü Matematikçimiz Prof. Dr. Ali Nesin'le Çalışmalarını Tamamladı! TED Mersin Koleji Lise öğrencileri ayrıcalıklı Matematik eğitimlerini farklı bir boyuta taşıyarak İzmir Selçuk'taki Şirince köyüne bir kilometre uzaklıkta kurulan ve Nesin Vakfı'na ait olan Nesin Matematik Köyü'nde Bilgi Üniversitesi Matematik Bölüm Başkanı Prof.Dr. Ali Nesin'le Matematik üzerine 28 Nisan-30 Nisan 2019 tarihleri arasında iki gün boyunca bilimsel ve eğitim amaçlı matematik ile ilgili derslerde yer aldılar. Matematik bilimine büyük katkılarda bulunan bilim insanlarına verilen Matematik dünyasının Nobel’i olarak anılan Leelavati Ödülü sahibi Sayın Prof. Dr. Ali Nesin'den ve genç akademisyenlerden ders dinleyerek lise öğrencilerimiz ayrıcalıklı Kolej eğitimlerine bir katkı daha sağladılar. Ödül Sayın Ali Nesin’e Türkiye’de matematik alanında farkındalığın artmasına olan katkıları ile Şirince’de kurduğu “ Nesin Matematik Köyü” dolayısıyla verildi. Öğrencilerimiz matematiğe ayrılmış bir mekanda soyut düşüncenin gücünü keşfederek matematik dersine bakış açılarını zenginleştirdiler. Doğal bir ortamda olmanın verdiği keyifle oldukça önemli çalışmalar gerçekleştiren öğrencilerimizi tebrik ediyoruz. Öğrencilerimize farkındalık kazandıran Sayın Prof.Dr. Ali Nesin'e ve ekibine bu önemli organizasyona verdikleri destek için teşekkür ediyoruz. TED'li Olmak Ayrıcalıktır.
 • 2018-2019

  Kolejliler The Duke of Edinburgh’s Gençlik Ödülleri Macera ve Keşif Yolculuğu Bronz Kategorisini Başarıyla Tamamladılar! 18-19 Nisan ve 25-26 Nisan’da iki farklı grup şeklinde Silifke Uzuncaburç’ta Macera ve Keşif Yolculuğu’na çıkan gençlerimiz, bu yolculuk sürecinde takım olabilmeyi, sorumluluk alabilmeyi, doğanın zor şartlarıyla mücadele etmeyi ve amaçlı aktivitelerini gerçekleştirerek keşif sürecinden keyif almayı öğrendiler. Birinci gün 3 etap 10km ikinci gün 3 etap 12km olan parkuru planlanan zamanda tamamlayarak hedeflerine ulaştılar. Öğrencilerimizi tebrik eder, bir sonraki aşama olan gümüş kategorisinde öğrencilerimize başarılar dileriz. TED’li Olmak Ayrıcalıktır.
 • 2018-2019

  Dünyanın en büyük çocuk organizasyonlarından olan, Türkiye de “Minik Bilim Kahramanları Buluşuyor/ FIRST® LEGO® League Jr. “ her yıl yeni ve heyecanlı bir tema sunarak çocukların yaratıcılığını harekete geçiriyor. Bu sezonun teması Mission Moon: Görevimiz Ay! olan fuar da Ayda yaşamın zorluklarını keşfederek çözüm önerileri hazırlayan mucit kolejliler yaptıkları çalışmaları jürilere sergilediler. Ayda yaşamaya yardımcı olacak neleri bilmeye ihtiyaçları olduğunu, enerji ihtiyaçlarını nasıl karşılayacaklarını, nasıl nefes alacaklarını ve daha başka hangi problemleri keşfetmek zorunda kalacaklarını araştıran Kolejliler, Ay da karşılaşabilecekleri sorunlara çözüm aradılar. Bu yolculuğun bir bölümünü iyileştirmek için kendi çözümlerini LEGO modeli üzerinden tasarlayıp, diğer takımlarla yaptıkları çalışmaları paylaştılar. 2 takım olarak katıldığımız Jr. FLL Fuarında TED Astro takımımız “Kaya Gibi Sağlam Tasarım” ödülü, Orion takımımız ise “Meraklı Araştırmacılar” ödülü ile dönmüştür. Sosyal sorumluluklarının farkında olup, bilim ve teknolojiyi seven, topluma duyarlı birer birey olan, takım çalışması yapabilen öğrencilerimizi tebrik ediyor, bilim yolunda başarılarının devamını diliyoruz. TED'li Olmak Ayrıcalıktır.
 • 2018-2019

  THE MATH LEAGUE (Dünya Matematik Ligi) DÜNYA 4.'SÜ: TED MERSİN KOLEJİ! TED Mersin Koleji Ortaokulu 6. Sınıf Öğrencileri Matematik alanında ulaşılması güç bir başarıya imza atarak "The Math League" (Dünya Matematik Ligi) Sınavlarında DÜNYA 4.'SÜ OLMAYI BAŞARDILAR! Dünya'nın en önemli ve prestijli matematik yarışması olarak kabul edilen ve Dünya çapında milyonlarca öğrencinin ve on binlerce okulun katıldığı "The Math League" (Dünya Matematik Ligi) sınavlarında 6. Sınıf Kolejliler uzun zamandır süren yoğun çalışmalarının sonucunda DÜNYA 4.'SÜ oldular. TED Mersin Koleji öğrencileri İngilizce Matematik Sınavlarına Matematik öğretmenlerimiz öncülüğünde TED Genel Merkezi'nin hazırladığı kaynaklar ve buna ilave Amerika merkezli eğitim kaynakları ile hazırlanmaktadır. Bu sayede öğrencilerimiz Dünya Matematik Ligi'ne hazırlanırken aynı zamanda yabancı ülkelerdeki yaşıtları ile eş zamanlı olarak uluslararası matematik müfredatını yüksek standartlarda İngilizce olarak öğreniyorlar. Çünkü TED Mersin Koleji Bir Dünya Okuludur! Ülkemizi ve okulumuzu bu değerli yarışmada temsil ederek DÜNYA 4.'LÜĞÜ başarısını elde eden öğrencilerimizi ve onlara bu yolda destek veren öğretmenlerimizi tebrik ediyoruz. TED'li Olmak Ayrıcalıktır! #WorldSchool
 • 2018-2019

  2003 yılından beri Awesomemath adlı öğrenme platformu tarafından tüm Dünya’ da eş zamanlı ve online olarak düzenlenen, binlerce öğrencinin yarıştığı, Purple Comet Math Meet isimli matematik yarışmasına lise öğrencilerimiz katıldı ve matematikteki bilgilerini birlikte eğlenerek paylaştılar. 59 ülkeden 3200’den fazla grubun ve 12.000’in üzerinde öğrencinin katıldığı yarışma, öğrencileri takım oyunu, bilişim teknolojilerini akademik bilgilerle birleştirme ve akran eğitimi gibi birçok konuda geliştirmektedir. Lise öğrencilerimiz okulumuzu uluslararası bir yarışmada daha başarıyla temsil ettiler.
 • 2018-2019

  Türkiye Özel Okullar Derneği’nin 6.sını düzenlediği Eğitim Teknolojileri Konferansının bu yıl ki teması yapay zekaydı. 200+ sunum, 1700+ katılımcı öğretmen ve stantlarla gün boyunca her branşta paylaşımların yapıldığı konferansa okulumuz matematik öğretmenleri Duygu KELEŞ ve Mehmet KUR “Matematik ve AI”; bilişim teknolojileri öğretmeni Züleyha ERDOĞAN ve TED Antalya Koleji Bilişim Teknolojileri Öğretmeni Mehtap ÖZTÜRK “Elimizdeki Stüdyo ft. Kodlama” sunumlarıyla katıldılar.
 • 2018-2019

  Bu yıl da 2. 3. ve 4. Sınıflarımızla Uluslararası okul olmanın gereği ile 14 Mart 2019 Perşembe günü tüm dünyada aynı günde yaklaşık 200 ülkenin katıldığı uluslar arası “Dünya Matematik Günü’ne” katıldık. Diğer ülkelerdeki yaşıtları ile matematik oyunları oynayan öğrencilerimiz bu etkinlik sayesinde problem çözme yeteneklerinin gelişmesine katkı sağladılar ve yaşayarak öğrenmenin keyfine vardılar. Online platformda karşısındaki bir öğrenci ile birebir başarılı ve hızlı bir şekilde etkinliği tamamlayan öğrencilerimize “World Education Games” (Dünya Eğitim Oyunları) komitesi tarafından hazırlanan sertifikalar, okul yönetimimizin teşekkür konuşmaları eşliğinde kendilerine takdim edildi.
 • 2018-2019

  15-17 Mart tarihinde TED İzmir Koleji’nde bu yıl ilki düzenlenen GLOBAL CITIZENSHIP INTERCHANGE (Dünya Vatandaşlığı Zirvesi) etkinliğine katılan TED Mersin Koleji Lisesi öğrencilerimiz 2 gün süren zirve boyunca, dünya genelindeki sosyal eşitsizlik, kadın hakları, çocuk işçiliği, mülteci krizleri, yoksulluk ve istihdam olanaksızıkları gibi birçok küresel soruna ortak ve uygulanabilir çözümler aradılar. Farklı TED okullarından zirveye katılan öğrencilerle bu konular üzerinde 2 gün boyunca İngilizce münazaralar ve oturumlar gerçekleştiren öğrencilerimiz, okulumuzda uygulanan uluslararası programlardan beslenen donanımlarını dünya vatandaşı sıfatıyla dünya sorunlarına çözüm bulmada kullanarak fark yarattılar. Zirve sonunda 7 farklı alanda verilen bireysel ödüllerden 5 tanesini alan öğrencilerimiz yaptıkları çalışmalarla bir kez daha okulumuzu gururla temsil ettiler. Öğrencilerimizi tebrik ediyor ve başarılarının devamını diliyoruz. TED’li Olmak Ayrıcalıktır.
 • 2018-2019

  “İKİ SİPER BİR MEKTUP” Projemizin En Değerli Ürünü Olan “Turkish Charlie Ryan” Kitabı Avustralya’da Yayınlandı! TED Mersin Koleji tarafından 2015 yılından beri Avustralya ile yürütülen “İKİ SİPER BİR MEKTUP” projesi bu yıl yeni bir aşamaya ulaştı. Ortaokul ve Lise öğrencilerimiz ile birlikte onlara büyük destekler veren Sosyal Bilgiler öğretmenimiz Celal YILDIRIM, İngilizce Öğretmenlerimiz Onur Orhan BİNİCİ ve Burak KERECİ’nin hazırlanmasına ve yazımına katkı sunduğu “Turkish Charlie Ryan” kitabı Avustralya’da yayınlandı. Avustralyalı dostlarımız Yvonne Fletcher, John Gillam ve Lilian Webb ile yaklaşık iki yıllık çalışma sonucu ortaya çıkan kitap İngilizce olarak Avustralya’da yayınlandı. Turkish Charlie Ryan kitabında iki ülkenin kahramanı olarak bilinen Charles S.Ryan’ın (Plevne Ryan) hayatı illüstrasyon ve metinlerle anlatıyor.
 • 2018-2019

  Robotik alanında en prestijli turnuvalar arasında yer alan First Lego League (FLL) turnuvasına katılan öğrencilerimiz Ankara yerel turnuvalarında okulumuzu temsil etti. Takımlarımız ekip çalışması bilimsel araştırma yapma yaratıcı düşünme ve problem çözme becerileri alanında tecrübe kazanırken bilim yolunda güzel bir deneyim elde ettiler.
 • 2018-2019

  TED Mersin Koleji Ortaokul JMUN Kulübü öğrencilerimiz 22-24 Şubat arasında Bilkent Labaratory International School'da (BLIS) 9. su düzenlenen JMUNESCO'19 konferansına katıldılar. Öğrencilerimiz United Nations'ın simülasyonu olan her yıl farklı kolejlerde düzenlenen JMUN konferanslarına katılım göstermektedir. Bu yılda 25 farklı okuldan 250den fazla öğrencinin katıldığı konferansta TED Mersin öğrencilerimiz ITALY (Italya) temsil ettiler. Bu yıl konu başlığı 'Global Consensus' olan konferansda Birleşmiş Milletlerin de ajandasında olan dünya sorunları arasında Amerika'nın Meksika'da yasayan insanlara karsı tutumundan, dünya problemlerinin ilk sırasında yer alan beklenmedik doğal afetlere ve cinsel eşitlik, sürdürülebilir doğa koruma programları, insan hakları ve ekonomik ilişkiler gibi çok önemli insanlığı yakından ilgilendiren konular tartışılırken genç beyinlerin bu sıkıntılara bir araya gelerek çözüm bulmaya çalıştıkları benzer platformlar hem özgüven gelişimi hem de öğrendiği dili bir dünya insanı olarak uluslararası konularda kullanabilme yetisini öğrencilerimize kazandırıyor.
 • 2018-2019

  TED Mersin Koleji Özel Lisesi 9. Sınıf öğrencilerinden Hanımşah Tezel "Dislightsee" isimli projesiyle Google Science Fair'a (Google Bilim Fuarı) Disleksiye ışık olmak için projesini gönderdi. Tam Eğitim Burslu öğrencimiz bilimsel yöntem basamaklarını izleyerek disleksili bireyler için "Dislightsee" adını verdiği pratik bir materyal geliştirdi. Buluş-yenilikler kategorisinde lise fen zümremiz danışmanlığında başvurusunu gerçekleştiren ve yarışmaya katılımından dolayı Google tarafından "Yeni Fikir Takdir Sertifikası" na layık görülen öğrencimizi değerli bir bilimsel çalışmayı yürütme başarısı gösterdiği için tebrik ederiz.
 • 2018-2019

  TED Mersin Kolejliler ayrıcalıklı kodlama eğitimlerini European Code Week (Avrupa Kodlama Haftası) ile dünya çapında kanıtlamaya devam ediyor. Kodlamanın öneminin farkında olan Kolejlilerimiz günlerini kodlama içerikli yazılım ve oyunlarla değerlendirerek çalışmalarının sonunda uluslararası geçerli sertifikalarını almanın ve kişisel portfolyolarına bu başarıyı eklemenin mutluluğunu yaşadılar.
 • 2018-2019

  Anaokulu 6 yaş öğrencilerimiz Avrupa Birliği E-Twinning projelerine bu yıl da “Our European Friends” ile devam ediyor.
 • 2018-2019

  Anaokulu 5 yaş öğrencilerimiz uluslararası projelere Avrupa Birliği E-Twinning projesi “A Funny School Year” ile ilk adımı attı. Proje kapsamında çeşitli ülkelerden 135 üye okul bulunmakta ve amaç; bu okul yılı boyunca bütün üye okullarda gerçekleşecek özel günlerin, hem ulusal hem de uluslararası kutlamaların proje platformunda video ve fotoğraflar yardımıyla paylaşılıp okulların kültürleri hakkında paylaşımlarda bulunmalarıdır.
 • 2017-2018

  Avrupa Gençlik Etkinliği’nin üçüncüsü 1-2 Haziran 2018 tarihlerinde Strazburg’ta gerçekleştirildi. Etkinlikte, 16 ila 30 yaş arası 9.000'den fazla genç Avrupa Parlamentosu’nda bir araya gelerek İngilizce, Fransızca ve Almanca dillerinde belirlenen beş tema konusunda fikir alışverişlerinde bulundu. Bu yıl değinilen temalar Genç ve yaşlı: dijital devrimle başa çıkma, Zengin ve fakir: Adil paylaşıma çağrı, Ayrı ve birlikte: Daha güçlü bir Avrupa için çalışma, Güvenli ve tehlikeli: Zor zamanlarda hayatta kalma, Yerel ve küresel: Evrenimizi koruma idi.
 • 2017-2018

  TED Mersin Koleji olarak yüksek hassasiyet ile yürüttüğümüz Edinburgh Dükü Ödül Programı öğrencilerimize toplumsal sorunların farkında olma ve gönüllülük ruhu, kendine güven, girişkenlik, zamanı planlayabilme yeteneği, iş hayatı becerilerini öğrenme gibi katkılar sağlamıştır. Okulumuzda 9. sınıfta ödül programı ile tanışan, derslerindeki üstün başarıları yanında sosyal faaliyetlerde gösterdiği başarılar ile de göz dolduran Kolejliler Bronz ve Gümüş Kategorilerini başarıyla tamamlayarak sertifikalarını ve rozetlerini almaya hak kazandılar.
 • 2017-2018

  04-05 Mayıs tarihlerinde TED Antalya Koleji ev sahipliğinde düzenlenen TED ALOUD etkinliğine TED Mersin Koleji ortaokul öğrencilerinin yani sıra 16 farklı TED Okulunun ortaokul öğrencileri katıldı. Ortaokul öğrencilerinin 'Social Studies' (Sosyal Bilimler) ve 'Science' (Bilim) alanında hazırlandıkları konular bireysel ve grup olarak tartışıldı. Gerçekleşen münazaralar ve makale yazma etkinliklerinde 'TEAM DEBATE ve TEAM WRITING' alanında başarılı bir grup çalışması örneği sergileyerek okulumuza ödül kazandıran öğrencilerimizi kutluyoruz.
 • 2017-2018

  İlkokul, ortaokul ve lise öğrencilerimiz; öğrenimleri boyunca kendilerini geliştiren ve hayatlarına yeni tecrübeler katmak isteyen, farkındalık bilincine sahip bireyler olduklarını 100’den fazla proje ile katıldıkları "1st Science, Technology and Culture Fest" (Bilim, Teknoloji ve Kültür Festivali) ile bir kez daha kanıtladı.
 • 2017-2018

  TED Mersin Ulusal Forumu 2018 ülkemizin dört bir yanındaki 20 farklı okulun lise öğrencilerinden oluşan 250 kişilik rekor delege katılımıyla gerçekleşti.
 • 2017-2018

  TED Mersin Koleji İlkokul Jr. Lego Kulübü öğrencilerimiz Mersin Üniversitesinde düzenlenenin FLL JR. Fuarına katıldılar. Minik bilim kahramanlarımız bu yılın heyecanlı teması suyun yolculuğunda gerçek dünya ile bağlantı kurarak bu temadan; Az Parçayla Çok İş Yaptık Ödülü’ne layık görüldüler.
 • 2017-2018

  RCIMUN18 (Robert College International Model United Nations) konferansına TED Mersin Koleji'nden 6 lise öğrencimiz katıldı. Robert Kolej'in her sene bahar tatilinde düzenlediği MUN konferansı Avrupa'nın 2. Türkiye'nin en büyük MUN konferansıdır. Bu sene Türkiye ve Avrupa'dan 55 okulu temsil eden 700'den fazla öğrencinin katılımıyla düzenlenen Robert Kolej Model Birleşmiş Milletler Konferansının bu yıl ki teması 'Political Polarization: Fostering accord in a world of intolerance' (Siyasal Kutuplaşma: Tahammülsüzlükle dolu bir dünyada uzlaşmayı desteklemek) hakkında 5 gün boyunca İngilizce tartışan öğrencilerimiz TED Mersin Koleji'ni gurur ve başarıyla teslim etti.
 • 2017-2018

  Okulumuz öğretmenlerinden Züleyha Erdoğan, Gürhan Gök “Tabula Rasa Elimizdeki Stüdyo ft. Kodlama”, Melis Baykam ve Müjde Yılmaztürk “Her yer Sınıf Olur mu ?” sunumları ile ETP 2018 ‘de değerli sunumlar gerçekleştirdiler.
 • 2017-2018

  Tüm dünyadan 20.000 okulun ve 4 milyon öğrencinin katıldığı “WORLD MATHS DAY MATHLETICS” yarışmasının hazırlık etapları başladı. TED Mersin Koleji Anaokulu, İlkokulu, Ortaokulu ve Lisesinden tüm öğrencilerin matematiğin sınırlarını zorlayacağı bu büyük yarışmada açıklanan sonuçlarda, ortaokul öğrencilerimizden KAĞAN KUŞ AVRUPA BİRİNCİSİ, DELFİN DENİZ ÖNEY AVRUPA ÜÇÜNCÜSÜ ve RÜMEYSA GÜRSOY AVRUPA DÖRDÜNCÜSÜ olarak TED Mersin Koleji Ailesine büyük bir gurur yaşattı.
 • 2017-2018

  Türk Eğitim Derneğinin 90. yılı münasebetiyle TED Alanya Koleji tarafından düzenlenen öykü yarışmasının sonuçları açıklandı. Açıklanan sonuçlara göre ortaokul öğrencilerimizden Bengisu Naz Uysal "Nedir Başarmak?" konulu öyküsü ile ortaokul kademesinde üçüncü, lise öğrencilerimizden Hüsnü Mert Coşkun "Bir Arslan Hikayesi" adlı öykü ile lise kademesinde üçüncü olmayı başardı.
 • 2017-2018

  Ortaokul JMUN Kulübü Öğrencilerimiz JMUNESCO’18 de Çin Cumhuriyeti'ni Başarıyla Temsil Etti!
 • 2017-2018

  TED Mersin Koleji Lisesinde başarıyla devam eden ve Uluslararası Eğitim Programlarımız içerisinde öğrencilerimizin kişisel gelişimlerini en üst seviyede destekleyen The Duke Of Edinburgh’s International Award (Uluslararası Gençlik Ödülleri Programı) ulusal ofisten Sayın Nilüfer Yılmaz ve Sayın Melissa Clissold cuma günü okulumuza gelerek ödül koordinatörümüz ve ödül liderlerimizle bir toplantı yaptılar. Bu projeye yeni başlayan katılımcılarımızla ve Altın kategorisinde bulunan öğrencimizle fikir alışverişinde bulunan konuklarımız okul müdürümüze ve ödül liderlerimize bu projeye sahip çıktıkları için teşekkür ederek, ziyaretten duydukları memnuniyeti dile getirdiler.
 • 2017-2018

  Destination Imagination (Yaratıcı Problem Çözme) Ulusal etkinliği Türkiye’de gerçekleşen en büyük yaratıcı düşünme ve problem çözme festivalidir. Dünyada otuzdan fazla ülkeden yüz binlerce genç her sene DI Global Final’s a katılmak için ülkelerindeki etkinliklerde sunumlarını sergiliyor. TED Mersin Koleji Destination Imagination Kulübü öğrencileri bu sene Türkiye’den yaklaşık 3000 öğrencinin katıldığı DI Türkiye finallerine katılarak önemli bir çalışmaya imza attı.
 • 2017-2018

  TED Mersin Koleji Lise öğrencileri 1-2 Haziran 2018 tarihlerinde Strazburg’da Avrupa Parlamentosu’nda gerçekleştirilecek olan EYE 2018'e (European Youth 2018) davet edilmenin haklı gururunu yaşıyor. Avrupa Birliği Parlamentosu tarafından düzenlenen ve 8.000 genci bir araya getiren Avrupa’nın en büyük gençlik etkinliği olan EYE 2018'de ilk Türk Lisesi olarak yer alacak olan öğrencilerimiz Türkiye ve Türk gençliği olarak orada bulunmak ve fikirleriyle Avrupa’nın geleceği adına ortak bildirimlerde katkı sağlamak adına Strazburg’a EYE 2018 etkinliğine katılım gerçekleştiriyorlar.
 • 2017-2018

  TED Mersin Koleji öğrencilerinden BURCUM TARKANER, SALİH BURAK GÜLEN, EFTELYA AçIKALIN, CANSU KATIRCI, NAZ DEMİRSOY, ZEYNEP BERRU ERCİ, CENKAY BAYHAN, AHMET ONUR ORAL, DUYGU YÜCESOY, ZEYNEP ÖZVEREN VE CEMRE ONBAŞLI 22- 25 Aralık 2017 tarihlerinde Tarsus Amerikan Koleji’nin ev sahipliğinde gerçekleşen eğitim forumuna katıldılar. İlk gün yapılan oryantasyonda komiteleriyle kaynaşan Kolejliler, ikinci ve üçüncü günlerde eğitim, güvenlik, teknoloji, çevre, ekonomi, sağlık gibi komitelerde; komite çalışmalarına katılarak ülkemiz ve dünyamızdaki sorunlara çözüm önerileri buldular.
 • 2017-2018

  Dünyanın en geniş kitlesel eğitim etkinliği olan #hourofcode TED Mersin Koleji Apple Classda kod yazılımı için özel olarak tasarlanmış oyunlarla hafta boyunca kutlandı. Dijitalleşen hayatta dünyadaki olup biteni anlama adına giderek daha kıymetli hale gelecek bir alan olan Kodlama eğitimiyle teknolojiyi yakında takip eden Kolejliler problem çözme becerisi, takım çalışması ve proje bazlı düşünmelerine katkı sağladılar.
 • 2017-2018

  Lise Öğrencilerimiz TED Kayseri Koleji 4. Ulusal Forumunda Önemli Çalışmalara İmza Attı
 • 2017-2018

  Amerika Büyükelçiliği İngilizce Dil Ofisi Bölge Sorumlusu David Fay ve Amerika Konsolosluğu Kültür ve Basın Ateşesi Jen Curolata-Wozniak‘ı okulumuzda ağırladık. Elçilik ve okulumuzun ortak projesi olan Access Sosyal Sorumluluk projemizde yer alan öğrencilerimizle tanışmak ve onlarla sohbet etmek için Access derslerimize katılan Fay ve Wozniak, öğrenci ve öğretmenlerimizden programla ilgili dönütler alıp paylaşımlarda bulundu. Konuklarımıza bu keyifli ziyaretleri için teşekkür ediyoruz.
 • 2017-2018

  Boğaziçi Üniversitesi, ODTÜ ve MEF Üniversitelerinin eğitim fakültelerinin iş birliği ile düzenlenen "Eğitimde Gelecek Konferansları’ EGK’17 11-12 Kasım’da ilkokul sınıf öğretmenlerimizden Burcu NERGİZ ve Erdem UĞUZ’un hazırladığı, sunumunu Burcu Nergiz’in yaptığı "Digital Dünyanın Kahramanı Emojiler" ile Hazırlanan Sınıf Öğretmenlerine Örnek Sınıf Çalışmaları", "1-4. Sınıf Öğretmenleri için Digital Hikaye Yazma, Yaratıcılık ve Seslendirme Çalışmaları" konu başlıkları olan iki sunumla katılarak Eğitimde Gelecek Konferansında TED Mersin Koleji Rüzgarı Esti
 • 2017-2018

  TED Mersin Koleji İlkokul öğrencileri "My Favourite Game" Projeleriyle eTwinning Avrupa Okullar topluluğuna dahil oldu. Ayrıcalıklı İngilizce eğitimlerini eTwinning Avrupa Birliği projeleri ile destekleyen TED Mersin Koleji öğrencileri, anaokulundan liseye kadar her yaş seviyesinde uluslararası projelere katılarak hem İngilizce'nin uluslararası konuşulan bir dil olduğunu kavrayabilmekte hem de dünyada diğer ülkelerin varlığını ve her ülkede farklı bir dil konuşulduğunu anlayabilmektedirler. Ayrıca öğrencilerimiz diğer Avrupa ülkelerinde kurdukları dostluklar sayesinde birbirleriyle günlük deneyimlerini paylaşarak farklı kültürleri yakından tanımaktadırlar. Projeler yıl boyu sürerek farklı temalar ile ilerlemektedir.
 • 2017-2018

  TED Mersin Koleji ilkokul öğrencileri Avrupa Birliği Projelerinde büyük bir ortaklığa daha imza attı. Portekiz ile ortak olan Kolejlilerin E-Twinning ‘Rubbishart’ projesinde neler yaratacaklarını görmek için sabırsızlanıyoruz. Bu proje ile hem geri dönüşümün önemini vurgulamayı hedefliyor hem de sınır tanımayan hayal gücümüzün eserini diğer ülkelerle paylaşacak olmanın heyecanını yaşıyoruz.
 • 2017-2018

  Anaokulumuz tarafından kurucusu olarak planladığımız e-twinning Avrupa Birliği projemiz “TEDdy The Traveller” ulusal ajans tarafından onaylandı. Bu ay içinde okulumuzu projemize dahil olan ülkelere tanıtım çalışmalarıyla başlayan projemiz sonrasında TEDdy'nin katılımcı ülkeleri ziyaret etmesiyle devam edecek. Kolejliler TEDdy'nin ziyaretleri ile beraber Avrupa okullarını ve okulların bulundukları ülkelerin kültürlerini tanımış olacaklar. Projenin hedefi TEDdy nin katılımcı okulları ziyaret etmesi ve o okullarda yapılan derslere, sosyal etkinliklere katılması. Amacı ise TEDdy nin yardımıyla öğrencilerimize Avrupa okullarını, dersleri ve faaliyetleri tanıtma, diğer kültürlerle ilgili farkındalık kazandırma, yurtdışında konuşulan İngilizcenin önemini hissettirmedir.
 • 2017-2018

  TED Mersin Koleji İlkokulu öğrencileri kırılması güç bir rekora imza atarak okulumuza bölgemizin bir yılda en fazla Avrupa Birliği projesine kabul edilen okulu olma unvanını kazandırdı. Kolejlilerin E twinning “Green School” projelerinde neler yaratacaklarını görmek için sabırsızlanıyoruz. E-Twinning “Green School” projesi ile diğer ülkelerin daha yeşil bir okula sahip olmak adına yaptıkları çalışmaları öğrenip, kendi çalışmalarımızı onlarla paylaşarak, öğrencilerimize çevre bilinci ve hassasiyeti aşılarken, öğrencilerimizin diğer ülkelerden yeni arkadaşlıklar kurarak Dünya vatandaşı olma yolundaki hedeflerine yaklaşmalarını hedefliyoruz.
 • 2017-2018

  Amerikan Konsolosluğu Kültür ve Basın Ateşesi Sayın Jen Curolata-Wozniak'tan Okulumuza Anlamlı Ziyaret! Uluslararası Okul Olma Statüsüne sahip TED Mersin Koleji Amerikan Konsolosluğu Kültür ve Basın Ateşesi Sayın Jen Curolata-Wozniak'i konuk etti. Okulumuzun yönetim kurulu ve yabancı diller bölümü ile buluşan konuğumuz uzun yıllardır Amerikan Konsolosluğu ile birlikte yürütülen Access Sosyal Sorumluluk Projemiz ile ilgili . Okulumuzun Uluslararası Okul Olma Statüsü ile ilgili de detaylı bilgi alan Sayın Curolata ile yönetim kurulumuz ilerleyen dönemlerde neler yapılabileceği ile ilgili ortak paylaşımlarda bulundular.
 • 2016-2017

  Uluslararası URFODU XIII. Bilim Temelleri Bilgi yarışmasının, Biyoloji dalında Final etabına katılan 6. Sınıf öğrencilerimizden Ezgi Ceren Akın, Alptuğ Yüksel, Melis Ata, Yüksel Mert Türker, Nehir Doğmuş, Meriç Sürücü ve 7.sınıf öğrencilerimizden Gülşen Naz Başer, Mustafa Ege Özer okulumuzu başarıyla temsil ederek 2. Derece (Zor soruların çözümleri) diplomasi almaya hak kazandılar. Öğrencilerimizin sertifikaları okulumuzda düzenlenen törenle verildi. Bize Dünya Çapında Akademik Gurur Yaşatan Öğrencilerimizi ve Öğretmenlerimizi Tebrik Ediyoruz.
 • 2016-2017

  TED Mersin Koleji Ortaokul öğrencileri ayrıcalıklı eğitimlerini Uluslararası Sınavlardaki Dünya Çapında başarılarıyla ödüllendirmeye devam ediyor. Dünya Matematik Ligi (The Math League) yarışmasına katılan 4, 5 ve 6. sınıf öğrencilerimiz 4. Sınıflar kategorisinde Dünya çapında 705 okul içerisinde Dünya 14.'sü, 5. Sınıflar kategorisinde 906 okul içerisinde Dünya 49.'su olmayı başardılar. 4. sınıflarda Selen Selin ve Duru Kıyga, 5.sınıflarda Derfin Deniz Öney, 6. sınıflarda Melis Ata akranları arasında en iyi puanları alarak birinci olmayı başardılar. 7 ve 8. Sınıf öğrencilerimizin katıldığı ve her yıl Kanada Waterloo Üniversitesi tarafından düzenlenen Uluslararası Gauss Matematik Sınavlarında Kolejliler Dünya Okullar Sıralamasına isimlerini altın harflerle yazdırdılar. 7. sınıflarda Gözde İrem Sağlamoğlu ve Gülşen Naz Başer eşit puanlarda performans göstererek birinci olurken, 8. sınıf öğrencilerimizden Egemen Özkan en yüksek puanı alarak birinci oldu.
 • 2016-2017

  TED Antalya Koleji’nin düzenlediği TAMUN’17 Konferansı, 22 okuldan gelen 352 öğrenci/delegenin katılımı ile gerçekleştirildi. Okulumuz Lise MUN kulübü öğrencilerinden 8’inin Fransa’yı temsil ettiği, 2 öğrencimizin ise komite başkanı olarak katıldığı konferansın bu yılki teması “Birleşme ve Barış’a Adanmışlık”tı. Konferans ve münazaralar süresince öğrencilerimizin gösterdikleri performans ödüle layık görülmüş ve ‘Outsanding Delegate’ (üstün delege), ‘Promising Delegate’ (gelecek vaat eden delege) ve ‘Honorable Mention’ (Şeref Ödülü) okulumuz MUN kulübü öğrencilerine verilmiştir. Öğrencilerimizi okulumuzu başarıyla temsil ettikleri için tebrik ediyor ve başarılarının devamını diliyoruz.
 • 2016-2017

  TED Mersin Koleji İlkokul 2. Sınıf öğrencilerinden Irmak Kılıç ve Asme Hayal Çelik Müzik (Piyano) alanında başarı gösterdikleri HARMONY ve LONDON College of Music Examination DISTINCTION'dan başarı belgesi ve diploma almaya hak kazandılar. Öğrencilerimizi başarı belgeleri ve diplomalarıyla bizlere yaşattıkları bu gururdan dolayı tebrik eder başarılarının devamını dileriz. TED'li Olmak Ayrıcalıktır.
 • 2016-2017

  7. Sınıf öğrencilerimizden Gülşen Naz Başer Ankara'da düzenlenen Türkiye 22. Zeka Oyunları Yarışmasında Çocuk Kategorisinde Türkiye 3.'lüğüne uzanarak önemli bir başarıya imza attı. Ödülünü Emrehan Halıcı'nin elinden alan öğrencimizi tebrik ediyor başarılarının artarak devam etmesini diliyoruz. TED'li Olmak Ayrıcalıktır!
 • 2016-2017

  Ortaokul öğrencilerimiz, TED Antalya Koleji’nde bu yıl ikincisi düzenlenen İngilizce münazara ve makale yazma konferansı TED ALOUD ‘17’ye katıldılar. 12 farklı TED okulundan gelen JMUN ve İngilizce Münazara kulüplerindeki öğrencilerin katılımıyla gerçekleştirilen organizasyonda, makale yazma ve tartışma turlarında kolejliler birbirleriyle kıyasıya mücadele etti. Öğrencilerimiz İngilizce bilgilerini kullanma şansı yakalamış olmanın yanı sıra kültürel birikimlerini zenginleştirme ve bunu topluluk önünde sunma fırsatı buldular. Kolejliler bu etkinliklerde en önemli ödüllerden biri olan TEAM DEBATE (Takım Münazarası) dalında ödül kazanarak evlerine “TED Mersin Koleji’ne” döndüler.
 • 2016-2017

  TED Mersin Koleji Ortaokulu öğrencileri sanat alanında ses getiren çalışmalara imza atmaya devam ediyor. Öğrencilerimizden Nilsu Kandır Kızılay tarafından düzenlenen "Kızılay Bizden Ne Bekliyor?" konulu resim yarışmasında BIRINCI olarak bizleri gururlandırdı.
 • 2016-2017

  TED Mersin Koleji Lise öğrencileri ayrıcalıklı Matematik eğitimlerini farklı bir boyuta taşıyarak İzmir Selçuk'taki Şirince köyüne bir kilometre uzaklıkta kurulan ve Nesin Vakfı'na ait olan Nesin Matematik Köyü'nde Bilgi Üniversitesi Matematik Bölüm Başkanı Prof.Dr. Ali Nesin'le Matematik üzerine iki gün boyunca önemli çalışmalar gerçekleştirdiler.
 • 2016-2017

  TED Mersin Koleji Lise öğrencilerinin oluşturduğu Lise Orkestramiz ilk deneyimlerini Fizy 20. Liseler Arası Müzik Yarışmasında yaşadı. Ilk kez katıldıkları ulusal bir müzik yarışmasında mansiyon ödülü alan öğrencilerimizi tebrik ediyor, başarılarının artarak devam etmesini diliyoruz. TED'li Olmak Ayrıcalıktır!
 • 2016-2017

  TED Mersin Koleji öğrencileri 14-15 Nisan 2017 tarihlerinde TED Ankara Kolejinde gerçekleşen VII. Liseli Genç Eleştirmenler Sempozyumuna katılarak önemli bir çalışmaya daha imza attı.
 • 2016-2017

  Lise öğrencilerimiz tarafından bu yıl üçüncüsünü düzenlenen TED Mersin Ulusal Forumu 2017 TED Okullarından ve Türkiye'nin en seçkin liselerinden 180 öğrencinin katılımı ve unutulmaz bir organizasyonla gerçekleşti.
 • 2016-2017

  22 Mart Dünya Su Günü Kompozisyon Yarışması Akdeniz Bölge Birincisi TED Mersin Koleji!
 • 2016-2017

  Lego Robotx Kulübü Öğrencilerimiz 13. FLL (First Lego League) Turnuvasına "Programlama Ödülü" ve "Sunum Ödülü" ile Damgalarını Vurdu
 • 2016-2017

  TED Mersin Koleji Anaokulu ve Ilkokul öğrencileri "Let’s Cook" ve "Masks with Emotions" Projeleriyle eTwinning Avrupa Okullar topluluğuna dahil oldu
 • 2016-2017

  TED Mersin Koleji Maker Kulübü öğrencileri TED Mersin STEM Academy eğitmenleri liderliğinde kendi tasarladıkları ve ürettikleri telefon kontrollü arabaları ile Gaziantep Deva Okulları’nda düzenlenen Ulusal Maker Faire’e katıldı
 • 2016-2017

  TED Mersin Koleji Ortaokul Maker Kulübü Öğrencileri 3 Boyutlu Yazıcılarımızda TED Space X Uçak Tasarımlarını Yapmaya Başladı
 • 2016-2017

  Anaokulu öğrencilerimiz Uluslararası STEM eğitim modelinin temelini ilkokula hazırlık çalışmalarımız kapsamında atmaya başladı.
 • 2016-2017

  TED Mersin Koleji olarak TED Mersin STEM Academy Kurucu üyeleri ile birlikte Eğitimde Değişim için MEF Üniversitesi'nde Düzenlenen EDK'16 ya Katıldık
 • 2016-2017

  TED Mersin Koleji öğrencileri yabancı dil öğrenimini yaşayarak, görerek, sosyalleşerek yerinde öğrenirken aynı zamanda uluslararası eğitim programları ve projelerle kendilerini dünya çapında geçerli sertifikalarla Dünya Üniversitelerine başvuru yapmak için hazırlarlar. Bu kapsamda gerçekleşen çalışmalarımıza bu yıl CISV "Children's International Summer Villages" (Uluslararası Yaz Çocuk Köyleri) programını eklemiş bulunmaktayız.
 • 2016-2017

  TED Mersin Ulusal Forumu 2017 Finansal Hizmetler Ekibi Öğrencilerimiz Çatı ve Cephe Sandviç Panelleri Sektörünün Lideri TEKNOPANEL A.Ş ile Ana Sponsorluk Sözleşmesi İmzaladı
 • 2016-2017

  Dünya Kodlama Haftası Yüzlerce Öğrencimizin Katılımıyla 5-11 Aralık Tarihleri Arasında Kampüslerimizde Kutlandı. Kolejliler Kodlama Haftası etkinlikleri ile online kodlama sitesindeki seviyelerine uygun görev tanımlarını tamamlayarak dünya çapında geçerli sertifikalarını aldılar
 • 2016-2017

  TED Mersin Koleji Ortaokul öğrencileri URFODU'nun (XIII. Uluslararası Bilim Temelleri Bilgi Yarışması) 1. Etap elemelerinde büyük başarı göstererek ilk sınavı tamamladılar
 • 2016-2017

  Lise Diplomasi ve Politika (MUN) Kulübü Öğrencilerimiz TEDMUN 2016 Konferansını Başarıyla Tamamladı
 • 2016-2017

  İlkokul öğrencilerimiz Amerika Merkezli High Touch High Tech Bilim Eğitimi müfredatı ile uluslararası bilim eğitimi çalışmalarına başladı
 • 2016-2017

  TED Mersin Koleji Eğitim Teknolojileri Departmanı Üyeleri tarafından kurulan ve bölgemizin kendisine ait tek Uluslararası STEM Müfredatına sahip olan TED STEM Academy kuruldu!
 • 2015-2016

  11. Sınıf öğrencilerinden Ozan İDGÜ Scientific Projects Club (Bilimsel Projeler Kulübü) çalışmaları kapsamında hayata geçirdiği ve geliştirdiği Mikrobiyoloji projesiyle Uluslararası Düzeyde Lise Öğrencilerinin Katıldığı Google Science Fair (Google Bilim Şenliği) elemelerine katılmaya hak kazandı.
 • 2015-2016

  TED Okulları Arası "Barış" Konulu Karikatür Yarışmasında Öğrencimiz Delfin Deniz ÖNEY'den 3.'lük Başarısı!
 • 2015-2016

  Öğrencilerimizden Gülçin Peren Kul Türkiye Geneli "Barışı Paylaşalım" Konulu Resim Yarışmasında Mansiyon Ödülüne Layık Görüldü
 • 2015-2016

  TED Mersin Koleji 4.sınıf öğrencileri 10 -12 Haziran tarihlerinde İzmir'de düzenlenen Uzay Kampı Türkiye Programına katılarak üst düzey bir bilimsel çalışmaya imza attılar.
 • 2015-2016

  TED Mersin Koleji ortaokul öğrencileri 9-10 Haziran 2016 tarihlerinde TED Antalya Koleji’nde bu yıl ilki düzenlenen TEDaloud İngilizce münazara ve bilgi yarışmasında önemli dereceler elde ettiler.
 • 2015-2016

  Bölgemizin Liseler Arası En Geniş Kapsamlı Organizasyonu Ünvanına Sahip TED Mersin Ulusal Forumu 2016, Ülkemizin Önde Gelen Eğitim Kurumlarının 200 Öğrencisinin Katılımıyla Gerçekleşti
 • 2015-2016

  Lise Öğrencilerimiz Gaziantep Kolej Vakfı Okullarının Düzenlediği KOLUF Organizasyonuna Katıldı
 • 2015-2016

  Lise Öğrencilerimiz ve Ülkemizin Önde Gelen Diğer Eğitim Kurumlarının Lise Öğrencileri TEDMUN2016'da Buluştu
 • 2015-2016

  İlkokul ve Ortaokul Destination&Imagination Kulübü Öğrencilerimiz DI Turkey Yarışlarında Gösterdikleri Başarıdan Dolayı DI World Uluslararası Katılım Sertifikasına Layık Görüldüler
 • 2015-2016

  Lise öğrencilerimiz "Traditional Science Fair" (Geleneksel Bilim Şenliği) Etkinliği Kapsamında 40 Farklı Bilimsel Projeye İmza Attı
 • 2015-2016

  İlkokul ve Ortaokul Öğrencilerimiz "Little Inventors Exhibition" Projelerini Bilim ve Sanat Sokağımızda Hayata Geçirdi
 • 2015-2016

  Lise öğrencilerimiz Nesin Matematik Köyü'nde Bilgi Üniversitesi Matematik Bölüm Başkanı Prof.Dr. Ali Nesin'le Matematik üzerine önemli çalışmalar gerçekleştirdiler
 • 2015-2016

  4. Sınıf Öğrencilerimiz Antalya'da Düzenlenen "LOUD HOUSE" adlı İngilizce Münazara'da Başarı Sertifikası Almaya Hak Kazandı
 • 2015-2016

  Lise Öğrencilerimiz TED Bursa Ulusal Forumu'nda Okulumuzu Başarıyla Temsil Etti
 • 2015-2016

  Ortaokul JMUN Kulübü Öğrencilerimizden JMUNESCO’16’da Fransa'yı Devletini Başarıyla Temsil Etti
 • 2015-2016

  Young Reporters for Environment Ekibimiz Gerçekleştirdikleri Çalışmalar Sonucunda FEE Tarafından Uluslararası Onur Ödülüne Layık Görüldü
 • 2015-2016

  Anaokulu 6 Yaş Öğrencilerimiz "Outdoor Games" Projesi ile Avrupa Birliği eTwinning Okullar Topluluğuna Dahil Oldu
 • 2015-2016

  Londra Living Rain Forest Vakfı "Sürdürülebilir Enerjinin Eğitimi" Konulu Essay ve Kısa Film Yarışmasında Ülkemizi Temsil Eden Öğrencilerimiz Onur Ödülüne Layık Görüldü
 • 2015-2016

  İlkokul, Ortaokul ve Lise Öğrencilerimiz Destination&Imagination Projesine Dahil Oldu
 • 2015-2016

  Duke of Edinburgh Uluslararası Gençlik Ödülleri Programında Bronze Kategorisini Tamamlayan Öğrencilerimize Dünya Çapında Başarı Ödülü
 • 2015-2016

  Ortaokul Öğrencilerimiz İspanyolca "Intercambio de postales y lo demas" Projesiyle Avrupa Birliği eTwinning Projelerine Dahil Oldu
 • 2014-2015

  İngiltere Merkezli "The Living Rainforest" Vakfının Düzenlediği "Sürdürülebilir Yaşam "Konulu Makale Yarışmasında Öğrencilerimiz Dünya Çapında Onur Ödülüne Layık Görüldü
 • 2014-2015

  MUN Kulübü Öğrencilerimiz Boğaziçi Üniversitesi Model Avrupa Birliği (MEÜ) Organizasyonuna Katılarak Dünya Gündemine Dair Konuları Tartıştılar.
 • 2014-2015

  TED Mersin Koleji Anaokulu Öğrencileri Avrupa Birliği Projeleri kapsamında "Christmas Carols” projesi ile bir kez daha eTwinning Avrupa Okullar Topluluğuna dahil oldu
 • 2014-2015

  Ortaokul Öğrencilerimiz TÜRÇEV ile El Ele "Okullarda Orman" Projesiyle Yeşil Bir Dünyanın Temellerini Atıyor
 • 2014-2015

  TED Mersin Koleji Lise Öğrencileri, Mersin Akdeniz Rotary Kulübü Tarafından Düzenlenen ve Yabancı Uyruklu Öğrencilerin Katıldığı "Barışın Parçaları" Temalı Uluslararası Konferansa Ev Sahipliği Yaptı.
 • 2014-2015

  TED Okulları Öğrencileri
 • 2014-2015

  Ortaokul JMUN (Juniour Model United Nation) Kulübü Öğrencilerimiz JMUNESCO'15 Konferansını Başarı Ödülü Ile Tamamladı
 • 2014-2015

  TED Ankara Koleji 5. Geleneksel Matematik Günleri 2.'liği
 • 2014-2015

  TED Mersin Koleji 1. Üniversite Tanıtım Fuarı Projesiyle Ülkemizin Önde Gelen Üniversitelerini Bölgemizde Eğitim-Öğretim Gören Lise Öğrencileriyle Buluşturdu
 • 2014-2015

  Eco-School Kulübü Öğrencilerimiz TSL2015 Schools Sustainability Challenge ile Ülkemizin Doğal Güzelliklerini Tüm Dünyaya Tanıttı
 • 2014-2015

  46. TÜBİTAK Araştırma Projeleri Yarışması Biyoloji Kategorisi Bölge 1.'si ve Bölge 2.'si TED Mersin Koleji
 • 2014-2015

  Lise MUN Kulübü Öğrencilerimiz RCIMUN 2015 (Robert Koleji Model Birleşmiş Milletler) Konferansında Dünya Gündemine Dair Sorunlara Başarıyla Çözüm Aradı
 • 2014-2015

  Çanakkale Savaşlarının 100. Yılı Anısına Öğrencilerimiz Uluslararası Çanakkale Projesi Olma Özelliği Taşıyan ve Anzak Aileleri ile Ülkemiz Arasında Bir Köprü Oluşturan "Two Trenches, One Letter” (İki Siper, Bir Mektup) Projesini Hayata Geçirdi
 • 2014-2015

  Mersin Üniversitesi Matematik Olimpiyatlarında 3 Mansiyon Ödülü
 • 2014-2015

  Kanada Waterloo Üniversitesi Uluslararası Matematik Sınavlarında 3 Altın Madalya Birden
 • 2014-2015

  TED Mersin Koleji UNESCO ASPnet Programı ile Uluslararası Kardeş Okullar Ağına Dahil Oldu
 • 2014-2015

  Genç Meşale Öykü Yarışmasında Jüri Özel Ödülü
 • 2014-2015

  International Goethe Institut Tarafından Düzenlenen Uluslararası FIT Almanca Yeterlilik Sınavlarında Öğrencilerimizden %100 Başarı!
 • 2014-2015

  Anaokulu, İlkokul ve Ortaokul Öğrencilerimiz Üç Kademede de Eco-School International Green Flag (Uluslararası Yeşil Bayrak) Ödülüne Layık Görüldü
 • 2014-2015

  TED Mersin Kolejliler Dünyaca Ünlü Astronot Wendy Lawrence Önderliğinde Gerçekleştirdikleri Amerika Orlando NASA Kennedy Uzay Üssü Bilimsel Çalışma Ziyareti Kapsamında Astronot Eğitim Programını Başarıyla Tamamladı
 • 2014-2015

  THE MATH LEAGUE (MATEMATİK LİGİ) DÜNYA ŞAMPİYONU TED MERSİN KOLEJİ
 • 2013-2014

  Lions Kulüpleri Liseler Arası Öykü Yarışması 1.'liği
 • 2013-2014

  TED Ankara Kolejı Lozan Öykü Yarışması 1.'liği
 • 2013-2014

  Jandarma 175. Yıl Ulusal Resim Yarışması Türkiye 1.'liği
 • 2013-2014

  TED Okulları Lise Öğrencileri TED Kayseri Ulusal Forumunda Bir Araya Gelerek Ülkemizin Gündemindeki Konuları Görüştüler
 • 2013-2014

  Öğrencilerimizden Serhat Ünal Young Guru Academy Geleceğin Liderlerini Yetiştirme Programı Kapsamında Geleceğin Lider Adayı Olmayı Başardı
 • 2012-2013

  Ulusal Dünya Su günü Yarısması 1.'liği
 • 2012-2013

  TED Kayseri Koleji Öykü Yarışmasında Dil ve Anlatım Özel Ödülü
 • 2012-2013

  TED Kayseri Koleji Öykü Yarışmasında Ortaokul Çocuk Kalem 2.'liği ve 3.'lüğü
 • 2012-2013

  TED Kayseri Koleji Öykü Yarışmasında Lise Genç Kalem 2.'lik Ödülü
 • 2012-2013

  Mersin Üniversitesi Matematik Olimpiyatları 2.'liği
 • 2012-2013

  TED English Language Teaching (İngilizce Dil Öğretimi) konferansı "From Inspiration to Implementation" teması ve ülkemizin önde gelen eğitim kurumlarının katılımıyla gerçekleşti
 • 2012-2013

  TED İstanbul Ulusal Forumu Başarı Ödülü
 • 2012-2013

  TEDMUN En İyi Delege Ödülü
 • 2011-2012

  Polis Konulu Ulusal Resim Yarışması 1.'liği
 • 2011-2012

  Türkiye Lions Kulüpleri "Barış” Konulu Ulusal Resim Yarışması Mansiyon Ödülü
 • 2011-2012

  TED Ankara Koleji Genç Eleştirmenler Sempozyumu Başarı Belgesi
 • 2011-2012

  Mersin Üniversitesi Matematik Olimpiyatları 1.'liği ve 3.'lüğü
 • 2011-2012

  Öğrencilerimiz Dünyaca Ünlü "Lion King" Müzikalindeki İngilizce Performansları ile Uluslararası Okullar Tiyatrosu Ödülüne Layık Görüldü
 • 2011-2012

  "Kendi Kendini Sulayan Bahçe" Projesiyle Öğrencilerimiz Uluslararası Sürdürülebilir Yaşam Ödülüne Layık Görüldü
 • 2010-2011

  16. Türkiye Korolar Şenliği Başarı Takdirnamesi
 • 2010-2011

  Eyüboğlu Gençlik Parlamentosu Başarı Ödülü
 • 2010-2011

  Mersin Üniversitesi Matematik Olimpiyatları Şampiyonluğu
 • 2010-2011

  3. RoboTED YarışmasıEn Oyunbaz Robot Kategorisi 1.'liği
 • 2010-2011

  3. RoboTED Yarışması En Hızlı Robot Kategorisi 1.'liği
 • 2010-2011

  3. RoboTED Yarışması Serbest Kategori 3.'lüğü
 • 2010-2011

  3. RoboTED Yarışması Çizgi İzleyen Robot Kategorisi 1.'liği
 • 2010-2011

  TÜBİTAK Bilim Yarışmalarında Bölge 3.'lüğü
 • 2010-2011

  7. First Lego League Yarışmasında En İyi Proje Ödülü
 • 2010-2011

  Uluslararası Monami Resim Yarışması Dünya 1.'liği
 • 2009-2010

  15. Türkiye Korolar Şenliği Başarı Takdirnamesi
 • 2009-2010

  2. RoboTED Yarışması Çizgi İzleyen Robot Kategorisi 1.'liği
 • 2009-2010

  TÜBİTAK Bilim Yarışmalarında Bölge 2.'liği ve 3.'lüğü
 • 2009-2010

  Uluslararası Monami Resim Yarışması Dünya 1.'liği
 • 2008-2009

  Kızılay Ulusal Resim Yarışması Türkiye 1.'liği
 • 2008-2009

  14. Türkiye Korolar Şenliği Ankara Çocuk Korosundan Başarı Takdirnamesi
 • 2008-2009

  14. Türkiye Korolar Şenliği Başarı Takdirnamesi
 • 2008-2009

  UGO Bronz Aşama Başarı Belgesi
 • 2008-2009

  TÜBİTAK Bilim Yarşmaları Bölge 1.'liği
 • 2006-2007

  Okullar Arası Ulusal Kısa Film Yarışmasında En İyi Yönetmen ve Kadın Oyuncu Ödülü