• 2021-2022

  2009’dan bu yana okulumuzda uygulanan hem akademik, hem de sosyal sorumluluk projesi olan Access’in 12.si İzmir’deki öğretmen eğitimin ardından okulumuzda başladı.
 • 2021-2022

  “Çocuk ve Kadın” ana temasıyla başlattığımız sosyal sorumluluk projemizin ilk aşamasında, kardeş okulumuzdaki öğrencilerin temel ihtiyaçları karşılandı. Giyim, oyuncak ve eğitsel oyun malzemesi ihtiyaçları karşılanırken, okul sıraları ve perdeleri de yenilenen öğrenciler adeta bayram sevinci yaşadılar. Projenin ikinci aşamasında, TED Mersin Koleji öğretmenleri liderliğinde gerçekleşen bilim-görsel sanatlar-müzik-beden eğitimi alanında yapılan atölye çalışmalarına anneleriyle birlikte katılan öğrenciler; bir yandan anneleriyle etkileşim halinde olmanın, bir yandan da eğlenerek öğrenmenin keyfini yaşadılar. Atölyeler sonrasında palyaço ile doyasıya eğlenirlerken, kurum psikoloğumuz annelere, “Ebeveyn Çocuk İletişiminin Önemi” üzerine sohbet tadında bir seminer verdi.
 • 2019-2020

  TED MERSİN KOLEJİ’NDEN ŞIRNAK PİRİNÇLİ ORTAOKULUNA KİTAP KAMPANYASI! TED Mersin Koleji Tarih Kulübü ile Sosyal Sorumluluk ve Yardımlaşma Kulübü işbirliği yaparak Şırnak’ın Beytüşşebab ilçesinde bulunan Pirinçli Ortaokulu’na kitap kampanyası gerçekleştirildi. Kampanya kapsamında Şırnaklı öğrenciler için TED Mersinli Kolejli öğrencilerimiz kitap bağışında bulundu. Bir kitap bir çocuğu, bir kütüphane bir nesli kurtarır anlayışı ile yürütülen kampanyada toplanan kitaplar Pirinçli Ortaokuluna gönderildi. Şırnaklı kardeşlerimize okudukça bizleri hatırlamalarını diliyoruz.
 • 2019-2020

  TED Mersin Koleji Ailesi Olarak Yeni Yılda 10.000 Genç Meşale Daha Aydınlık Türkiye Diyoruz! TED Mersin Koleji olarak 2020 yılını kutlamak üzere, velilerimiz adına, başarılı ancak maddi olanakları yetersiz öğrencilerimizin burs olanağına kavuşabilmesi için Türk Eğitim Derneği’ne bağışta bulunduk. Bir öğrencinin geleceğini aydınlatmamıza vesile olan velilerimize ve tüm TED Ailesine mutlu yıllar dileriz.
 • 2019-2020

  Kolejliler, “Daha Yeşil Bir Türkiye İçin” sloganıyla Guinness Rekorlar kitabında yerini alması için başvurusu yapılacak olan fidan dikme etkinliğine tüm Türkiye ile birlikte 11 Kasım saat 11.11’de 11 milyon fidan için katılım sağladılar. Tarım ve Orman Bakanlığı ve TEMA Vakfı gönüllüleri ile birlikte paylaşımlar gerçekleştiren öğrencilerimizi tebrik ediyoruz. TED’li Olmak Ayrıcalıktır!
 • 2019-2020

  TED Okulları olarak destek verdiğimiz Young Guru Academy (YGA) bu yıl Anadolu’da dezavantajlı okullarda öğrenim gören öğrencilere Twin Bilim Setleri ulaştıracak. Bu değerli sosyal sorumluluk projesine destek veren anaokulu, ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerimizden oluşan gönüllü grubumuz okul genelinde başlattıkları bağış kampanyasıyla kardeşlerine destek oluyorlar!
 • 2019-2020

  İklim değişikliğine karşı mücadele başlatan 16 yaşındaki İsveçli Greta Thunberg önderliğinde tüm dünyada gerçekleştirilen ‘İklim İçin Okul Grevlerine’ TED Mersin Koleji Anaokulu, İlkokul, Ortaokul ve Lise öğrencileri de destek verdi. Öğrencilerimiz 20 Eylül 2019 sabahı gerçekleştirdikleri grevde konuşmalar yaparak, kendi hazırladıkları pankart ve dövizleri kullanarak ‘küresel ısınmada 1,5 derece sınırının’ sürdürülebilir kalkınma, yoksullukla mücadele, ekolojik sistem ve yaşam alanları üzerindeki kritik önemine dikkat çektiler. Gelecek kuşakların mutlu ve sağlıklı yaşam haklarını korumanın, bugün atılacak adımlarla mümkün olacağı bilinciyle greve katılan öğrencilerimizi sorumluluk anlayışlarından dolayı kutluyoruz. Kolejliler için yeni ufuklar açacak ‘Dünya Vatandaşlığı’ olgusunun bu adımlarla somutlaşacağına inanıyoruz. TED’li Olmak Ayrıcalıktır.
 • 2018-2019

  Ortaokul Akıl Oyunları, Olimpiyat ve Oyunlarla Matematik Kulübü öğrencilerimizin 14 Mart Dünya Pi Günü’nde sosyal sorumluluk bilinciyle kimsesiz sokak hayvanları yararına düzenledikleri kermeste elde edilen gelirleri ile aldıkları kedi ve köpek mamalarını Mersin Üniversitesi Yenişehir Kampüsü yakınındaki 25 yıldır gönüllü olarak hayvanları besleyen tanınmış hayvan sever Zuhal Hanım ve Makine Mühendisleri odasının arkasında barakada yardıma muhtaç köpekleri, bulunduğu mahalledeki kedileri besleyen Nilgün Hanım’a teslim ettiler. TED’liler sonuçlandırdıkları bu güzel sosyal sorumluluk projesi bağlamında kimsesiz hayvanlara bir nebze de olsa yardım edebildikleri için son derece mutlu oldular. TED’de Sosyal Sorumluluk Var!
 • 2018-2019

  Çocuklarımıza paylaşımın, dayanışmanın ve emek gücünün değerini kıymetini hissettirmek eğitim öğretimin büyük bir parçası. TED Mersin Koleji olarak Erdemli Çiriş İlköğretim okulunda bulunan çocuklarımızla keyifli bir etkinlik geçirdik. Yüreklere dokunmak da erdemdir diye çıktığımız bu yolda biz çok büyük gurur ve mutluluk duyduk. TED’li Olmak Ayrıcalıktır.
 • 2018-2019

  Okul aile birliği ve öğrencilerimiz katkılarıyla düzenlenen kitap toplama kampanyası ile toplanan kitapların bir kısmı Sarıyer İlkokulu kütüphanesine armağan edildi. Sarıyer İlkokulu velilerine Akran Zorbalığı, Kaygı Yönetimi, Özgüven Gelişimi, Teknoloji Bağımlılığı ve Zaman Yönetimi konularında İlkokul Psikolojik Danışmanımız Burcu Kara tarafından seminer verildi. Bu birliktelik içerisinde son dönemlerde de önemi artan Cinsel İstismar ve Cinsel Eğitim ile ilgili olarak öğrencilerle çalışmalar düzenlendi. Öğrenciler ve aileler açısından verimli olarak değerlendirilen gün iyi dileklerle sonlandırıldı. TED’li Olmak Ayrıcalıktır. #WorldSchool
 • 2018-2019

  Kolejimiz ve Okul Aile Birliğimiz işbirliği ile devam eden “MEB Hami Okul Projesi “kapsamında Erdemli’de hamisi olduğumuz Sarıyer İlkokulu öğrencilerinin de katılımı ile “Alata Bahçe Kültürleri Araştırma Enstitüsü Dinlenme Tesisleri”nde piknik organizasyonu ve bitki araştırmaları konulu gezide doyasıya eğlenen öğrencilerimiz; bilimin, paylaşımın iç içe olduğu bir gün geçirdiler. TED’li Olmak Ayrıcalıktır.
 • 2018-2019

  TED Mersin Koleji Projeler Koordinatörlüğü tarafından yürütülen uluslararası projelerimiz %100 başarıyla devam ediyor. “Green World To The Life” (Yaşam için Yeşil Bir Dünya) sloganıyla Eco-School projesinde büyük başarılara imza atan Anaokulu öğrencilerimiz gerçekleştirdikleri “Atık Yağ Toplama” kampanyası ile dünyamızı korumak adına önemli bir iş daha başardılar. Evlerinde atık yağlarını biriktirerek getiren ve çevrelerine de bunu duyuran ve farkındalık yaratan öğrencilerimiz çevre bilinciyle yetişerek doğaya saygı duymayı öğreniyorlar. Çünkü TED'li Olmak Yaşadığımız Dünya'ya Sahip Çıkan Bireyler Olmak Demektir!
 • 2018-2019

  T.C. Milli Eğitim Bakanlığı 2023 Vizyon Belgesi - Hami Projesi kapsamında T.C. Erdemli Kaymakamlığı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü himayesinde gerçekleştirdiğimiz sosyal sorumluluk çalışmasında liseli öğrencilerimiz Erdemli ilçesine bağlı Koramşalı İlkokulunu ziyaret ettiler. Proje kapsamında ve ziyaret öncesinde liselilerin gerçekleştirdiği sosyal sorumluluk kampanyası, ilkokulumuzun ve ortaokulumuzun da katkılarıyla genişledi. Koramşalı İlkokulu'nun bütün öğrencilerine giysi, ayakkabı, kırtasiye malzemeleri ve okulun gereksinimi olan sınıf panoları ile ıslak zemin yükseltme platformu ve kaymaz zeminler, öğrencilerimizin bizzat ziyaretiyle Koramşalılı çocuklara sunuldu. TED Mersin Koleji Genel Eğitim Koordinatörü Savaşkan İlmak, Koramşalı İlkokulu Müdürü Ercan Ersin, TED Mersin Koleji Lise Müdür Yardımcısı Hayrullah Şahin, Lise Öğrenci Başkanımız Cem Pehlivan ile öğrenci temsilcilerimizin hazır bulunduğu teslim töreninde duygu dolu anlar yaşandı. Koramşalılı çocuklar hep bir ağızdan 'Teşekkürler TED Mersin Koleji, sizi çok seviyoruz' diyerek Çeşmeli ve Mezitli kampüslerindeki kardeşlerine selam gönderdiler. TED’li Olmak Ayrıcalıktır.
 • 2018-2019

  Milli Eğitim Bakanlığı’nın özel okullar ile resmi okullar arasındaki sosyal dayanışmayı ve bütünleşmeyi arttırmak amacı ile başlattığı “Hami Projesi” kapsamında TED Mersin Koleji Özel Anaokulu olarak Mezitli ilçemizde bulunan Mezitli Anaokulu, Abdülkadir Perşembe Vakfı Anaokulu ve Keloğlan Anaokulu’nda 8 hafta süren “Değerler Eğitimi” ile okulumuzun öğretmenlerinden Fulya BOLAT rehberliğinide “Farklılıklara Saygı, İyi Kalpli olmak, Sabır, İşbirliği, Yardımlaşma, Problem Çözme” değerleri ile ilgili farkındalık arttırma çalışmaları geçekleştirilmiştir.
 • 2018-2019

  TED Mersin Koleji öğrencileri; T.C. Erdemli Kaymakamlığı, Erdemli Orman İşletme Müdürlüğü, Erdemli İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü himayelerinde; Okul Aile Birliğimizin organizasyonuyla 5 Nisan 2019 Cuma günü Sarıyer Mahallesi Gökzeytin mevkiinde fidan dikimi ve doğayla buluşma şenliği gerçekleştirdiler. Gelenekselleştirmeyi ve ilerleyen yıllarda dönümlerce araziyi ağaçlandırmayı ümit ettiğimiz etkinlikte, TED Mersin Koleji'nin kuş uçuşu 4 kilometre kuzeyindeki Sarıyer mahallesi Gökzeytin mevkiine 200'ü aşkın zeytin, çam ve keçiboynuzu fidanı dikildi.
 • 2018-2019

  İklim değişikliğine karşı mücadele başlatan 16 yaşındaki İsveçli Greta Thunberg önderliğinde tüm dünyada cuma günleri gerçekleştirilen 'İklim İçin Okul' grevlerine TED Mersin Koleji öğrencileri de destek verdi. Öğrencilerimiz grevde konuşmalar yaparak ve kendi dövizlerini hazırlayarak küresel ısınmada 1,5 derece sınırının sürdürülebilir kalkınma, yoksulluk, ekolojik sistem ve yaşam alanları üzerindeki kritik önemine dikkat çektirler. Bir sonraki kuşakların geleceklerini yeniden kazanmanın bugünden atılan adımlarla olacağının bilinciyle greve tüm benlikleri ile katılan öğrencilerimizi sorumluluk anlayışlarından dolayı tebrik ediyoruz. TED’li Olmak Ayrıcalıktır.
 • 2018-2019

  18-24 Mart tarihlerinde kutlanan ‘’Büyüklere Saygı’’ haftasında 1. Sınıf Kolejliler, en kıymetli büyüklerimizi kampüsümüzde ağırladılar. Kolejliler dün ile bugün arasında köprü kuran kültürümüzü, sosyal ve aile değerlerimizi yarınlara taşımamızı sağlayan büyüklerimiz için minik kalpleriyle, büyük bir sevgiyle etkinliklerini sundular.
 • 2018-2019

  İlkokul 2. 3. ve 4. Sınıf öğrencilerinden oluşan Eco School Kulübü öğrencilerimiz doğaya olan duyarlılıklarını çevrelerine karşı da sergileyebilmek ve arttırabilmek için "Her Sınıfa Bir Fesleğen" Projesi kapsamında fesleğen tohumları ekip hediye ettiler. Hem eğlenip hem de çevreye karşı sorumluluklarını yerine getiren Kolejlileri kutluyoruz.
 • 2018-2019

  Milli Eğitim Bakanlığı, Türk Eğitim Derneği ve Zurich Sigorta işbirliği ile yürütülmekte olan Eğitimin Sigortası Öğretmenlerimiz Projesi tüm hızıyla devam ediyor. Proje, dezavantajlı bölgelerde öğretmenlik yapan 50 kadın öğretmen ile başlatılmıştır. Projenin temel amacı mesleğinin ilk yıllarında köy/ilçeye atanan kadın öğretmenlerin desteklenmesi, çalışma hayatına daha iyi bir başlangıç yapmalarını sağlayarak hem öğretmenlerin meslek yaşamlarının kalitesini geliştirmek hem de öğrencileri için bir umut yeşertebilmektir.
 • 2018-2019

  “İKİ SİPER BİR MEKTUP” Projemizin En Değerli Ürünü Olan “Turkish Charlie Ryan” Kitabı Avustralya’da Yayınlandı! TED Mersin Koleji tarafından 2015 yılından beri Avustralya ile yürütülen “İKİ SİPER BİR MEKTUP” projesi bu yıl yeni bir aşamaya ulaştı. Ortaokul ve Lise öğrencilerimiz ile birlikte onlara büyük destekler veren Sosyal Bilgiler öğretmenimiz Celal YILDIRIM, İngilizce Öğretmenlerimiz Onur Orhan BİNİCİ ve Burak KERECİ’nin hazırlanmasına ve yazımına katkı sunduğu “Turkish Charlie Ryan” kitabı Avustralya’da yayınlandı. Avustralyalı dostlarımız Yvonne Fletcher, John Gillam ve Lilian Webb ile yaklaşık iki yıllık çalışma sonucu ortaya çıkan kitap İngilizce olarak Avustralya’da yayınlandı. Turkish Charlie Ryan kitabında iki ülkenin kahramanı olarak bilinen Charles S.Ryan’ın (Plevne Ryan) hayatı illüstrasyon ve metinlerle anlatıyor.
 • 2018-2019

  Kolejliler UNICEF’in ‘’GO BLUE’’ Kampanyasına Dahil Oldular! Çok anlamlı, bir o kadar etkili ve parçası olmaktan mutluluk duyduğumuz UNICEF Türkiye Milli Komitesi Projesi olan “ GO BLUE” kampanyası kapsamında, UNICEF “Go Blue and Donate” sloganıyla okulumuzda öğrencilerimiz UNICEF temsilcileri tarafından kurulan ve bağış amaçlı satış için kitap standından alışveriş yaparak dünya çocuklarının eğitimine katkıda bulundular. Öğrencilerimizin buradan yaptığı kitap alımları, bağış olarak UNICEF’e aktarılarak büyük kaynak yaratıp bu fon ile dünya çocuklarına eğitim götürülecektir. TED'li Olmak Ayrıcalıktır.
 • 2018-2019

  TED Mersin Koleji ve TED Mersin Koleji Spor Kulübü ortaklığıyla gerçekleşen sosyal sorumluluk projesinde öğrencilerimiz ve sporcularımız örnek bir davranışa imza atarak Şırnak'ın Beytüşşebap ilçesindeki kardeşlerine spor malzemesi yardımında bulundu. Bu anlamlı sosyal sorumluluk projesinden dolayı öğrencilerimizi ve sporcularımızı kutluyoruz. TED'liysen Yalnız Değilsin!
 • 2018-2019

  Türk Eğitim Derneği Okulları ve Kızılay arasında kan bağışı kampanyası düzenlendi. Kan bağışı konusunda farkındalık oluşturmak amacıyla düzenlenen kampanya kapsamında, veli, öğretmen ve personel kan bağışında bulundu. Kanın acil değil sürekli bir ihtiyaç olduğu gerçeğinden hareket eden Türk Kızılayı, Türk Eğitim Derneği (TED) ile işbirliğiyle, “Eğitime can verenler şimdi de kan veriyor” kampanyasını başlattı. 38 TED Okulu ile birlikte Mersin’de ev sahipliği yapan TED Mersin Koleji katılımcılarıyla kampanyaya destekte bulundu. TED Mersin Kolejinde düzenlenen etkinlikte, veli-öğretmen-personel işbirliğinin güzel sonuçları umut verdi.
 • 2018-2019

  3 Aralık Dünya Engelliler Günü 'Özgün Farkındalık Etkinlikleri' kapsamında; geçtiğimiz haftalarda tüm Türkiye'nin pozitif gündemine oturan ve başarılarıyla medyanın ilgi odağı haline gelen Avrupa Şampiyonu Futbol Ampute Milli Takımımızın oyuncularını konuk ettik.
 • 2017-2018

  Amerikan Elçiliği ve Türk Eğitim Derneği ortak sosyal sorumluluk projesi olan Access 7 programımızı öğrencilerimizin ve velilerimizin katıldığı sertifika töreniyle tamamladık. Haziran 2016’da başlayan bir buçuk yıl süren İngilizce yolculuğumuzu öğrencilerimiz İngilizce’yi yazarak, okuyarak, dinleyerek ve konuşarak pekiştirdiler ve farklı etkinliklerle İngilizce’yi yaşayarak öğrenip gerçek hayatta da uygulayacak şekilde kazandılar. Törenimize ABD Eğitim Ateşesi Jen Curatola Wozniak da katılarak bizleri mutlu ederken Wozniak, konuşmasında öğrencilerimizi tebrik edip İngilizce öğrenmenin onlara ilerde neler kazandırabileceğini vurguladı. Öğrencilerimizin de kendilerini İngilizce ifade ettiği törende davetliler unutulmaz anlar yaşadı. Access 7 mezunlarımızı tebrik ediyoruz.
 • 2017-2018

  TED Mersin Koleji 2.Sınıf öğrencileri TEMA Vakfı gönüllüleriyle buluşarak önemli bir sosyal sorululuk projesine daha imza attı. Çeşmeli kampüsümüzü ziyaret eden gönüllüler öncelikle TEMA Vakfı’nın amacı ve çalışmaları hakkında öğrencilerimize bilgilendirici eğitim verdiler. Ardından küçük TED’liler Meşe Palamudunu yetiştirmek üzere saksılarında tohumları toprak ile buluşturdular. TED’li olmak sosyal sorumlu bireyler olarak yetişmek demektir. Sizlerle Gurur Duyuyoruz Kolejliler!
 • 2017-2018

  Amerika Büyükelçiliği İngilizce Dil Ofisi Bölge Sorumlusu David Fay ve Amerika Konsolosluğu Kültür ve Basın Ateşesi Jen Curolata-Wozniak‘ı okulumuzda ağırladık. Elçilik ve okulumuzun ortak projesi olan Access Sosyal Sorumluluk projemizde yer alan öğrencilerimizle tanışmak ve onlarla sohbet etmek için Access derslerimize katılan Fay ve Wozniak, öğrenci ve öğretmenlerimizden programla ilgili dönütler alıp paylaşımlarda bulundu. Konuklarımıza bu keyifli ziyaretleri için teşekkür ediyoruz.
 • 2017-2018

  Kumbaraları ile yorulmadan Kızılay'a destek için gezen Kolejliler Mersin'de ilkokul düzeyinde bir rekora imza atarak tarihin en fazla yardımını toplayarak bağışları tutanak karşılığında Kızılay Mersin Şubesine teslim ettiler. Egosu küçük kalbi büyük sosyal sorumlu minik Kolejlileri kutluyoruz.
 • 2017-2018

  Egosu Küçük Kalbi Büyük Sosyal Sorumlu Genç Liderler TED Mersin Koleji'nde Yetişiyor! "Eğer bir canlı; açı, susuzu, fakiri, garibi, düşkünü, zayıfı her daim düşünürse; bilinmelidir ki onu da bir gün düşünen birileri muhakkak var olacaktır. Çünkü dünya; etki tepki üzerine hareketle ayakta durmakta olup, etki olmazsa hiç bir zaman bir tepki ile karşılaşılamaz." düşüncesiyle yola çıkan 6. Sınıf TED MERSİN KOLEJİ öğrencileri sokak kedilerine yaklaşan kış ayları öncesi kendi emekleriyle inşa ettikleri küçük evler armağan ettiler. Sizinle Gurur Duyuyoruz Kolejliler!
 • 2017-2018

  Amerikan Konsolosluğu Kültür ve Basın Ateşesi Sayın Jen Curolata-Wozniak'tan Okulumuza Anlamlı Ziyaret! Uluslararası Okul Olma Statüsüne sahip TED Mersin Koleji Amerikan Konsolosluğu Kültür ve Basın Ateşesi Sayın Jen Curolata-Wozniak'i konuk etti. Okulumuzun yönetim kurulu ve yabancı diller bölümü ile buluşan konuğumuz uzun yıllardır Amerikan Konsolosluğu ile birlikte yürütülen Access Sosyal Sorumluluk Projemiz ile ilgili . Okulumuzun Uluslararası Okul Olma Statüsü ile ilgili de detaylı bilgi alan Sayın Curolata ile yönetim kurulumuz ilerleyen dönemlerde neler yapılabileceği ile ilgili ortak paylaşımlarda bulundular.
 • 2017-2018

  Univera ve Türk Eğitim Derneği, temellerini daha önce attıkları “Geleceğimiz, Gençlerimiz” Sosyal Sorumluluk Projesi için Univera Center’da düzenlenen imza töreninde bir araya geldi. Bu yıl 25. yılını kutlayan Univera ve Türk Eğitim Derneği bir araya gelerek TED’in Anadolu ve Fen Liselerindeki başarılı öğrencileri kapsayan burs programı üzerinden bir proje hazırladı. “25. Yılda, 25 Genç” mottosu ile yolan çıkan Univera, bu özel yılı sosyal sorumluluk projesi ile taçlandırdı. Geleceğimiz, Gençlerimiz Projesi, TED’in Anadolu ve Fen Liselerinde okuyan başarılı öğrenciler için açtığı Tam Destek Burs Programı kapsamında 25 gencin eğitimlerine katkı sağlıyor.
 • 2016-2017

  TED Mersin Koleji Ortaokulu öğrencileri sanat alanında ses getiren çalışmalara imza atmaya devam ediyor. Öğrencilerimizden Nilsu Kandır Kızılay tarafından düzenlenen "Kızılay Bizden Ne Bekliyor?" konulu resim yarışmasında BIRINCI olarak bizleri gururlandırdı.
 • 2016-2017

  TED Mersin Koleji ve Mezitli Belediyesi tarafından gerçekleştirilen ortak proje sonucunda Türkiye’nin en kapsamlı Trafik Eğitim Parkı projesi hayata geçti. Tabelalar, trafik ışıkları, yaya geçitleri gibi trafikte karşılaştığımız her işaretin yer aldığı trafik parkı, kullanılan akülü araçlar yerine gerçek elektrikli araçlar ile Türkiye’de ilk olma özelliği taşıyor.
 • 2016-2017

  TED Mersin Koleji Here 2 Help kulübü öğrencileri “8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü”nde büyüklerini yalnız bırakmadılar. Erdemli Huzurevi sakinlerinin halini hatırını tek tek sorup yaptıkları kokulu taşları armağan ederek kalplerine dokunan Kolejliler hediyelerini büyüklerine verirken hem onların yüzünde tebessüm bıraktılar hem de böyle anlamlı bir günde ziyaretlerini gerçekleştirdikleri için emek kavramı üzerinde farkındalık oluşturdular. Daha önceki yıllarda yaptıkları ziyaretlerden tanıdıkları ve yeni tanıştıkları büyükleriyle keyifli vakit geçirip bir vefa örneği sergilediler.
 • 2016-2017

  22 Mart Dünya Su Günü Kompozisyon Yarışması Akdeniz Bölge Birincisi TED Mersin Koleji!
 • 2016-2017

  TED Mersin Koleji Mezunları Derneği Yönetim Kurulu tarafından düzenlenen ve ülkemizin dört bir yanından mezunlarimizin destek verdiği "Benden Sana" yardım kampanyası kapsamında toplanan yardımlar yönetim kurulu üyelerimizin katılımıyla Erdemli Aslanlı köyü ilkokulu ve ortaokuluna ulaştırıldı. Toplamda 150 çocuğumuzu sevindiren projeyle ilk sosyal sorumluluk projesini gerçekleştiren yönetim kurulumuza ve projeyi destekleyen tüm mezunlarımıza teşekkür ediyoruz
 • 2016-2017

  TED Mersin Koleji Meşalesi bölgemiz gençlerini aydınlatmaya devam ediyor. Bu yıl üçüncüsü düzenlenen üniversite tanıtım fuarımıza TED Mersin Koleji öğrencileri ve bölge Devlet Okullarımızın lide öğrencileri yoğun ilgi gösterdi
 • 2016-2017

  TED Mersin Koleji Trafik Yıldızları Kulübü Öğrencileri Trafikte Çocuk Ölümleri Hakkında Kamu Spotu Videosu Çekerek Tüm Türkiye'ye Sosyal Medya Üzerinden Ulaşmayı Başardı
 • 2016-2017

  TED Mersin Koleji İlkokul, Ortaokul ve Lise Here 2 Help (Sosyal Sorumluluk) ve Resim Kulübü öğrencilerinin birlikte düzenlemiş olduğu Doğulu İlkokulu için “Bir Avuç İnsan Bir Avuç Umut” kampanyasına yardım yağdı. Öğrencilerimiz iki hafta boyunca getirilen hediyeleri de alıp Doğulu İlkokulu’nu ziyarete gitti. Oraya gittiklerinde bambaşka duygular yaşayan Kolejliler egosu küçük kalbi büyük bireyler olduklarını bir kez daha bizlere gösterdiler ve insana dair ne varsa yaşanacak, hissedilecek o gün tüm duyguları orada hissettiler ve yaşadılar.
 • 2016-2017

  Lise Öğrencimiz ve Milli Kayakçımız Göksu YEŞİLDAĞ son yarışında kazandığı Birincilik'ten dolayı almaya hak kazandığı para ödülüne dokunmayarak Mersin'in Mut ilçesinde bir okulun ihtiyaç sahibi öğrencilerine sıcacık armağanlar verdi
 • 2015-2016

  Here 2 Help Sosyal Sorumluluk Kulübü Öğrencilerimiz ile Okullarda Orman Projesi Orman Timimiz Erdemli Huzur Evi’ni ziyaret ederek geçmiş ile günümüz arasındaki köprünün temellerini oluşturan elleri öpülesi gönlü güzel büyüklerimizle sohbet eşliğinde hoşça vakit geçirdiler.
 • 2015-2016

  WWF (Dünya Doğayı Koruma Vakfı) Tarafından Dünya Çapında Düzenlenen Earth Hour (Dünya Saati) Projesiyle İklim Değişikliği Sorununa TED Mersin Koleji'nden Tam Destek
 • 2015-2016

  TED Mersin Koleji İlkokul Here 2 Help Kulübü öğrencilerimiz, kültürek değerlerimiz kapsamında; ’’Yaşlılara Saygı Haftası’’ sebebiyle değerli büyüklerimizi unutmadılar. Kolejliler, Bahar Yaşlı Bakım Merkezi’ndeki manevi anneanneleri, babaanneleri ve dedelerini ziyaret ettiler
 • 2015-2016

  Here 2 Help Sosyal Sorumluluk Kulübümüz Çevre Okullardaki Kardeşlerini “KOLEJ'de 1 GÜN “ projeleri kapsamında Kampüsümüzde Konuk Ediyor
 • 2015-2016

  TED Mersin Koleji İlkokul Here 2 Help Sosyal Sorumluluk Kulübümüz Down Sendromlu kardeşlerine destek vermek amacıyla öğlen yemeklerini Down Kafe'de yeme kararı aldı
 • 2015-2016

  TED Mersin Koleji Anaokulu Okul Aile Birliği Soğuk Kış Günlerinde Okul Yemekhanemizde Artan Yemekleri Sağlıklı ve Kontrollü Bir Şekilde Hayvan Barınaklarında Yaşamlarını Sürdüren Minik Dostlarımızla Buluşturuyor
 • 2015-2016

  TED Mersin Koleji Yönetim Kurulu, Anaokulu Öğrencileri ve Anaokulu Okul Aile Birliği Üyeleri Tarafından Üç Yıldır Sürdürülen "Paylaşmak Güzeldir" Sosyal Sorumluluk Projesi Takanlı Köyü İlkokuluna Yapılan Giyecek, Sağlık Malzemeleri, Oyuncak ve Bahçe Oyun Materyalleri Yardımlarıyla Devam Etti
 • 2015-2016

  "10.000 Genç Meşale Daha Aydınlık Türkiye" Projesiyle Tam Eğitim Bursu’nu almaya hak kazanan ülkemiz çocukları, Türk Eğitim Derneği tarafından ülke genelinde açılmış olan okullarda okumakta ve mezun olduktan sonra ülke genelindeki üniversitelerde eğitim almaktadır.
 • 2014-2015

  Akademik ve İdari Kadromuzdan Kadınlar Günü'nde Mersin ve Tarsus Şiddet Önleme ve İzleme Merkezine Anlamlı Ziyaret
 • 2014-2015

  Anaokulu Öğrencilerimiz ve Velilerimiz "Paylaşmak Güzeldir" Sosyal Sorumluluk Projesi Kapsamında Mezitli Belediyesi Dayanışma Evi Bünyesinde Gerçekleşen Kampanyaya Destek Verdiler
 • 2014-2015

  İnovatif Girişimciler Kulübü Öğrencilerimiz "21 Mart Dünya Down Sendromu Farkındalık Günü" Kapsamında Down Sendromlu Çocuklarımızla Uçurtma Şenliğinde Buluştu
 • 2014-2015

  TED Mersin Koleji Öğrencileri Mersin'in Sembolü Caretta Caretta'lar İçin "Mersin Deniz Kaplumbağaları Kurtarma ve Rehabilitasyon Bilgilendirme Merkezi"ne Destek Kampanyası Başlattı
 • 2014-2015

  Türk Eğitim Derneği "Seçim Kurtarmak Yerine, Nesil Kurtarmak Önceliğimiz Olmalı" Sloganıyla 2015-2022 Yılları Arasında Eğitim Sistemimizde Dönüşüm Alanlarını Kapsayan ve Toplumsal Mutabakata ve Ortak Değerlerimiz Üzerine Kurulu Ulusal Eğitim Programını Açıkladı
 • 2014-2015

  TED Mersin Kolejliler Engelliler Bölge Şampiyonu Hüseyin Polatkan Spor ile "Anlamlı Bir Dostluk Maçı" Projesini Hayata Geçirdi
 • 2014-2015

  Öğrencilerimiz Şanlıurfa Bozova Umutlu Köyü İlkokulu İçin Gerçekleştirdikleri Okul Kütüphanesi Kurma Çalışmalarını Başarıyla Tamamladı
 • 2013-2014

  TED Mersin Koleji Multi2013 Uluslararası Kültürleri Tanıma Programına Destek Vererek Ülkemizin Tanıtımında Önemli Bir Pay Sahibi Oldu
 • 2013-2014

  TED Mersin Koleji Öğrenciler Hayvanları Koruma Haftası Kapsamında Mersin Büyükşehir Belediyesi Hayvan Barınağına Anlamlı Bir Yardım Kampanyası Düzenlediler
 • 2013-2014

  TED Mersin Koleji ve National Geographic Ortak Projesiyle Öğrencilerimiz Mersin'in Simgesi Caretta Carettalara Farkındalık Amacıyla Mersin Genelinde Çalışmalar Düzenlediler.
 • 2013-2014

  İlkokul Öğrencilerimiz Kızılay Haftasına Farkındalık İçin Hazırladıkları "Bir Rozet Bin Umut" Projesi Kısa Filmiyle Türkiye Çapında Düzenlenen Kızılay Organizasyonlarında Görev Aldı
 • 2013-2014

  Anaokulu Öğrencilerimiz "Paylaşmak Güzeldir" Sosyal Sorumluluk Projesi Kapsamında Doğulu ve Çevlik Köyündeki Dezavantajlı Kardeşlerine Sahip Çıktı
 • 2013-2014

  Lise öğrencilerimiz "Torununuz Olabilir Miyim?" projesi ile geçmişimizin temeli olan ve değerlerimizi yarınlara taşımamızı sağlayan yaşlılarımızı ziyaret etti
 • 2013-2014

  Anaokulu Velilerimiz ve Öğrencilerimizden 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Kapsamında ŞÖNİM'e Anlamlı Destek
 • 2013-2014

  Lise Öğrencilerimiz "Asla Yalnız Yürümeyeceksin!" İsimli Sosyal Sorumluluk Projeleri ile Kimsesiz Çocuklarımız için Anlamlı Bir Organizasyona İmza Attılar.
 • 2013-2014

  Türk Eğitim Derneği "Somaya El Ver" Kampanyası ile Hayatını Kaybeden Madencilerimizin Eğitim-Öğretimlerini Sürdürmekte Olan Çocuklarına Eğitim Bursu, Psiko-Sosyal Destek ve Eğitim Materyali Desteği Sağlamaktır.
 • 2012-2013

  Lions Kulupleri Tarafından Düzenlenen Engelliler Basketbol Şöleni TED Mersin Koleji Sponsorluğunda gerçekleşti
 • 2011-2012

  Anaokulu Öğrencilerimiz "Köy Okullarına Sahip Çıkalım" Sosyal Sorumluluk Projesi Kapsamında Doğulu ve Karayakup Köyü'nde Okuyan Çocuklarımızla Buluştu
 • 2011-2012

  TED Mersin Koleji Öğrencileri "Atık Piller" Konulu Sosyal Sorumluluk Projesi Kapsamında Çevrelerini ve Ailelerini Kampanyaya Dahil Ederek Önemli Bir Projeye İmza Attı
 • 2011-2012

  TED Mersin Koleji'nden Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği'nin Köy Anaokullarını Kalkındırma Projesine Tam Destek
 • 2011-2012

  Anaokulu ve İlkokul Öğrencilerimiz Sarıyer Köyünde Eğitim Gören Kardeşlerinin İhtiyaçları İçin Kampanya Başlatarak Önemli Bir Çalışmaya İmza Attılar
 • 2011-2012

  TED Mersin Koleji Okul Meclisi Öğrencileri "Deprem Sonrası Bizde Van'dayız" Sosyal Sorumluluk Projesiyle İhtiyaç Sahibi Vatandaşlarımızın Yanında
 • 2011-2012

  Türk Eğitim Derneği ve Amerikan Büyükelçiliği Arasında İmzalanan Anlaşma ile TED Mersin Koleji'nde Hayata Geçen Access Sosyal Sorumluluk Projesi Kapsamında Devlet Okullarında Öğrenim Gören Lise Öğrencileri Haftada 4 Gün ve 360 Saat Süreyle Okulumuzun İngilizce Öğretmenlerinden Eğitim Almaya Başladılar. (proje devam etmektedir)
 • 2010-2011

  TED Mersin Kolejliler "Mavi Kapak Toplama" Projesiyle Engelli Vatandaşlarımıza Tekerlekli Sandalye Bağışında Bulundular
 • 2007-2008

  Mehmetçik Vakfı Sosyal Sorumluluk Projesi Kapsamında Kurumumuz Teşekkür Şiltine Layık Görüldü
 • 2006-2007

  8. Sınıf Öğrencilerimiz "Hayaller ve Ilhamlar" Konulu Makaleleriyle Çocuk Esirgeme Kurumları'na Ülke Çapında Farkındalık Yarattı