• 2022-2023

  LİSE ÖĞRENCİLERİMİZ ULUSLARARASI GENÇLİK ÖDÜLLERİ BRONZ KATEGORİSİ ÖDÜLLERİNİ ALDI! Liseli öğrencilerimiz dünyadaki 14 ile 24 yaş aralığındaki tüm gençlerin katılabileceği bronz, gümüş, altın kategorilerinden oluşan heyecanlı ve eğlenceli kişisel gelişim programının ilk aşaması olan bronz kategorisini başarıyla tamamlayarak Bronz Kategorisi ödüllerini almaya hak kazandılar.
 • 2022-2023

  Lise Robotik Kodlama Takımımız Sentinel Tech VEX Robotics tarafından Bakü’de Düzenlenen SAF’22 de “Create Award” ile ödüllendirildi! Dünyanın En Büyük Robotik Kodlama yarışmalarına imza atan VEX Robotics tarafından düzenlenen Azerbaycan Baku – SAF 2022 (STEAM AZERBAIJAN) Festivalinde çeşitli alanlarda gerçekleşen robotik kodlama yarışmalarında yer alan Lise Robotik Kodlama takımımız Sentinel Tech VEX Robotics Competition V5 kategorisinde kuruluşunun ilk yılında bağımsız jüri tarafından verilen “Create Award” (Yaratıcılık Ödülü) ile başarılarını taçlandırdı.
 • 2022-2023

  Oxford AQA IGCSE Sınavlarında TED Mersin Kolejlilerden %100 Başarı ve 2 Dünya Birinciliği! Oxford Üniversitesi AQA Sınav Merkezi tarafından TED Mersin Koleji Özel Lisesi Uluslararası IGCSE Eğitim Programı öğrencilerimize uygulanan, dünyanın önde gelen üniversiteleri ve eğitim otoriteleri tarafından kabul gören IGCSE (International Certificate of Secondary Education) sınavında TED Mersin Koleji Özel Lisesi öğrencileri %100 başarı elde ederek bizleri gururlandırdı! İki öğrencimizin tam puan aldığı sınavda öğrencilerimiz derecelendirilmiş 9 puan üzerinden 7.7 puan ortalamasıyla sınavı yüksek başarıyla geçtiler. Oxford AQA IGCSE sınavları dünyada 100’ü aşkın ülkede uygulanmakta olup, yüksek eğitim kuruluşları ve işverenler tarafından akademik başarının kanıtı olarak kabul edilmektedir.
 • 2021-2022

  ATAKAN MALGİL AVRUPA 2.’Sİ! Romanya’nın başkenti Bükreş’te düzenlenen Avrupa Gençler Yüzme Şampiyonası’nda ülkemizi temsil eden lise öğrencimiz ve TED Mersin Koleji Spor Kulübü sporcumuz Atakan Malgil’in yer aldığı Türkiye Yüzme Milli Takımımız, 4×200 Metre Serbest kategorisinde 7:20,99’luk derecesiyle 2. olarak Türk Yüzme Tarihine Geçti. Öğrencimiz Türk Yüzme Tarihinin, Erkekler 4×200 Metre Serbest’te Avrupa’daki İlk Madalyasını Kazanmanın yanı sıra 17-18 Yaş ve 19+ Açık Yaş Yeni Türkiye Rekorunun da sahibi olmuştur.
 • 2021-2022

  POLAT UZER TURNALI AKDENİZ OYUNLARI 6.’SI! Cezayir’in Oran kentinde düzenlenen, 19. Akdeniz Oyunlarında Yüzme A Milli Takımımızı temsil eden sporcumuz, Polat Uzer Turnalı; En Genç Sporcu olarak yüzdüğü 200 Metre Kelebek Finalinde 2:00,54’lük derecesiyle 6. oldu.
 • 2021-2022

  Lise öğrencimiz Nisa Gül Serdar, Fransada yapılan 19.ISF Gymnasiade da Bayrak Yarışlarında, 2 kez Dünya 2.’liği, 2 kez Dünya 3.’lüğü elde etti.
 • 2021-2022

  Dünyada 873, ülke genelinde 16 okulun katıldığı SASMO (SINGAPORE & ASIANS MATH OLYMPIAD) 2022 yarışmasında Türkiye 3’ üncüsü KEREM EFE ÇINAR altın madalya, Türkiye 4’üncüsü REMZİ EGE ARIKAN gümüş madalya, Türkiye 8’inci BARAN BULUT ve Türkiye 10’uncusu ECE GÜLHAN bronz madalya almaya hak kazandılar.
 • 2021-2022

  KANGURU MATEMATİK 2022 yarışmasında %5’lik dilime girip finale katılmaya hak kazanan öğrencilerimiz; Türkiye 17.si İLKER BEREN BOZKURT, ve ilk 100 giren öğrencilerimiz MİRAY KILINÇ, HATİCE GÜVEN, ELİF SILA DALKILINÇ, MEHMET EREN KAHRAMAN, KAAN ERGEN, ÇINAR EFE YETİŞEN, İBRAHİM ÇOPUR, EMRE KIRATLI, ATİLLA PEHLİVANI tebrik ederiz
 • 2021-2022

  Ortaokul Öğrencilerimiz eTwinning Projeleri ile Avrupa'da! TED Mersin Koleji olarak ikisi yabancı (Litvanya ve Polonya) olmak üzere toplamda 11 okul ile sene başından beri yürüttüğümüz eTwinning “YOUNG STARS OF GREEN FUTURE” projemizi başarıyla tamamladık.
 • 2021-2022

  “The Math League” (Dünya Matematik Ligi) sınavlarında Ortaokul 6. Sınıf öğrencilerimiz DÜNYA 2.si oldular! Dünya’nın en önemli ve prestijli matematik yarışması olarak kabul edilen ve Dünya çapında milyonlarca öğrencinin ve on binlerce okulun katıldığı “The Math League” (Dünya Matematik Ligi) sınavlarında Ortaokul 6. Sınıf öğrencilerimiz uzun zamandır süren yoğun çalışmalarının sonucunda DÜNYA 2.si oldular.
 • 2021-2022

  9. Sınıf Öğrencimiz Ceren Çetinel’den Taekwondo’da Avrupa 2.’liği 9. Uluslararası Türkiye Açık Taekwondo Turnuvası Türkiye Taekwondo Federasyonu’nun ev sahipliğinde 7-13 Şubat tarihleri arasında Antalya’da yapıldı. 9. sınıf öğrencimiz Ceren ÇETİNEL Gençler kategorisi 63 kg’da 2. olarak okulumuzu gururlandırmıştır. Öğrencimizi ve antrenörü Fatih SERÇE’yi kutluyor, başarılarının artarak devam etmesini diliyoruz.
 • 2021-2022

  TED Mersin Koleji Lise öğrencilerinden OxfordAQA IGCSE Sınav başarısı! Oxford Üniversitesi’nin Uluslararası Sınavlar bölümü, yüksek kalite eğitimin global düzeyde herkese ulaştırılması misyonunu üstlenmiştir. Bu kapsamda TED Mersin Koleji Özel Lisesi öğrencilerimizden IGCSE programına katılan 20 öğrencimiz, Uluslararası IGCSE Sınavında %100 başarı elde ederek bizleri gururlandırdılar.
 • 2021-2022

  NASA Space Apps Challenge 2.'si TED MERSİN KOLEJİ Lise kademesinden Intrinsic Nebulae ve Based Brother isimli takımlarımız TED Çorum Lokasyonunda çevrimiçi gerçekleşen Space Apps Challenge yarışmasına katıldılar. Based Brother “denizlerdeki plastik oranını ölçen mobil uygulama” projesiyle 2. takım olarak seçildi ve projeleri küresel yarışmada değerlendirilmek üzere NASA’ya gönderildi. Küresel yarışmada kazanan 10 takım roket fırlatma törenine katılmak için NASA’nın uzay merkezlerinden birine davet edilecek. Öğrencilerimizi tebrik ediyoruz ve öğrencilerimize küresel yarışmada başarılar diliyoruz.
 • 2020-2021

  ATAKAN MALGİL AVRUPA 2.’si ! Sırbistan’ın Başkenti Belgrad’da Düzenlenen Comen Cup’ta Sporcumuz Atakan Malgil’in yer aldığı Türkiye Yüzme Milli Takımı, 4×200 Metre Serbest Bayrak Yarışı’nda, 7:41,65’lik derecesi ile 15-16 Yaş’ta Avrupa 2.’si oldu.
 • 2020-2021

  ATAKAN MALGİL AVRUPA 3.SÜ ! Sırbistan’ın Başkenti Belgrad’da Düzenlenen Comen Cup’ta Sporcumuz Atakan Malgil 200 Metre Karışık’ta, 2:07,55’lik derecesi ile 15-16 Yaş’ta Avrupa 3.’sü Oldu.
 • 2020-2021

  Her yıl dünya genelinde binlerce öğrencinin katılım sağladığı Sosyal Sorumluluk Organizasyonu Trust for Sustainable Living (TSL) bünyesinde gerçekleştirilen İngilizce Kompozisyon Yarışması’nda öğrencilerimiz ödüllere doymadı! TSL Organizasyonu bu yılki tema olarak biyolojik çeşitliliğin önemini vurguladı: “How can we Protect Biological Diversity and Stop the Sixth Mass Extinction?” (Biyolojik Çeşitliliği Nasıl Korur ve Altıncı Büyük Kitlesel Yok Olmanın Önüne Nasıl Geçebiliriz?) başlığı altında, tüm dünya öğrencilerinin katılım sağladığı yarışmada, Finalist (Birincilik) ve Honourable Mention (Özel Mansiyon) ödülleri dağıtıldı. 2020 – Aralık ve Ocak aylarını yoğun bir şekilde kompozisyonlarını yazmakla geçiren öğrencilerimiz, hak ettikleri başarılar kazandılar ve TED Mersin Koleji’ne yaraşır ödüllerle bizleri gururlandılar. Primary (Ortaokul) ve Secondary (Lise) seviyelerinde ödül alan öğrencilerimizin isimleri belli oldu: PRIMARY: Ortaokulumuzda, İngilizce yazma becerisi ile binlerce yerli ve yabancı akranı arasından Honourable Mention ödülünü almaya hak kazanan öğrencimiz Gaye Nur DEMİRCİ oldu. Gaye, Türkiye’den katılan 6 mansiyon ödülü sahibi ortaokul öğrencisinden biri olmayı başardı! SECONDARY: Lisemizde, İngilizce yazma becerileri ile binlerce yerli ve yabancı akranı arasından sıyrılıp, ipi birinci sırada göğüsleyerek Finalist ödülünü alan öğrencilerimiz: Alptuğ YÜKSEL, Arhan KOCABAŞ ve İbrahim ÇOPUR oldu. Alptuğ, Arhan ve İbrahim, Türkiye’den katılan 10 finalist lise öğrencisinden ucu olmayı başardılar! Üstün başarı sağlayarak Honourable Mention ödülüne layık görülen lise öğrencilerimiz ise: Eylül GÜCÜŞ ve Kaan ERGEN oldu. Eylül ve Kaan, Türkiye’den katılan 22 mansiyon ödülü sahibi lise öğrencisinden ikisi olmayı başardılar!
 • 2020-2021

  Uluslararası Okul Statüsündeki TED Mersin Koleji’nde Cambridge Üniversitesi ESOL Sınavlarında %100 Başarı! TED Mersin Koleji öğrencilerinin Dünya çapındaki İngilizce Başarı geleneği değişmedi! Okulumuzda uygulanan Cambridge ESOL Exam’e (Starters-Movers-Flyers- KET- PET- FCE) giren TED Mersin Kolejliler %100 Başarı elde ederek tüm Dünya Ülkelerinin eğitim kurumları ve otoriteleri tarafından tanınan Cambridge Üniversitesi Uluslararası Başarı Sertifikalarını almaya hak kazandılar.
 • 2020-2021

  TED Mersin Koleji Özel Lisesi 2017 Dönem Mezunu Gönül Nur Mingsar Dünyaca Ünlü Jean Monnet Burs Programına Kabul Edilerek Büyük Bir Başarıya İmza Attı! Avrupa Birliği Komisyonu ve Türkiye Dışişleri Bakanlığı’nın ortak düzenlediği ve sadece 160 kişinin kabul edildiği Jean Monnet Burs Programı kapsamında mezunumuz yüksek lisans programları kampsamında Leiden University, Manchester University, Bristol University, Trinity University, Aberdeen University, Glasgow University, Essex University ve Groningen University’e kabul edilerek tarihi bir akademik başarı sağladı. Kabul edildiği üniversitelerden Leiden University International and European Business Law (Leiden Üniversitesi Uluslararası ve Avrupa Ticaret Hukuku) Yüksek Lisans Programını tercih eden değerli mezunumuz Gönül Nur Mingsar ile gurur duyuyor başarılarının devamını diliyoruz.
 • 2020-2021

  Kanada New Brunswick Eyaleti Eğitim Bakanlığı Tarafından Gönderilen Kanada Çift Diploma Programı Kayıt Belgeleri Törenle Öğrencilerimize Verildi Türk Eğitim Derneği (TED) ve Kanada New Brunswick Eyaleti Eğitim Bakanlığı arasında yapılan anlaşma sonrasında okulumuzda uygulanmaya başlanan Kanada Çift Diploma Programına devam eden öğrencilerimize, Kanada New Brunswick Eyaleti Eğitim Bakanlığı tarafından gönderilen Kanada Lise Programı kayıt belgeleri düzenlenen törenle verildi. Öğrencilerimizi kutluyor, başarılarının devamını diliyoruz.
 • 2020-2021

  TED Mersin Koleji’nde CodeWeek (Uluslararası Kodlama Haftası) Geleneği Bozulmadı TED Mersin Koleji Uluslararası Kodlama Haftasına (CodeWeek) katılarak sertifika almaya hak kazanmıştır. Emeği geçen öğrencilerimizi ve öğretmenimiz kutluyoruz.
 • 2020-2021

  32. Boğaziçi Kıtalararası Yüzme Yarışı ŞAMPİYONU TED MERSIN KOLEJİ! Dünyanın Asya’dan Avrupa’ya yüzülen tek organizasyonu olan Boğaziçi Kıtalararası Yüzme Yarışı’nda bu yıl Türk Eğitim Derneğimizin “10.000 Genç Meşale Daha Aydınlık Türkiye” Kampanyasına farkındalık yaratmak amacıyla katılan TED Mersin Kolejlilerden erkekler kategorisinde öğrencimiz Mustafa Sevenay 46 dakika 1 saniyelik derecesiyle GENEL KLASMANDA ŞAMPİYONLUĞA ULAŞTI. Öğrencimiz bu derecesiyle aynı zamanda 32 YILLIK YARIŞ TARİHİNİN EN GENÇ ŞAMPİYONU ve SON 6 YILIN EN HIZLI DERECESİ UNVANINI ELDE ETTİ! Öğrencilerimizden Ilgın Çelik 48 dakika 29 saniyelik derecesiyle bayanlar kategorisinde GENEL KLASMANDA 2. olurken aynı zamanda 14-18 Yaş Kategorisinin ŞAMPİYONU OLDU! Öğrencilerimizden Atakan Malgil Erkekler Kategorisinde Genel Klasmanda 3. , Bora Tokcan Erkekler 14-18 Yaş Kategorisinde 5., Melikşah Düğen 14-18 Yaş Erkekler Kategorisinde 8., Beste Özkan 14-18 Yaş Bayanlar Kategorisinde 3., Derin Yerlikaya 14-18 Yaş Bayanlar Kategorisinde 4., Şira Nur Eroğlu 14-18 Yaş Bayanlar Kategorisinde 8., Nisa Gül Serdar 14-18 Yaş Bayanlar Kategorisinde 13. olarak büyük bir başarıya imza attılar. Erkekler ve Bayanlar Kategorisinde ilk 8 derecede 8 öğrencimiz yer alarak ulaşılması güç bir başarıya imza attılar. Ödüllerini ve madalyalarını Gençlik ve Spor Bakanı Sayın Mehmet Muharrem Kasapoğlu, İstanbul Valisi Yardımcısı Sayın Niyazi Erten, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Sayın Ekrem İmamoğlu ve TMOK Başkanı Sayın Prof. Dr. Uğur Erdener’den alan öğrencilerimizi tebrik ediyor, bu büyük başarıda önemli pay sahibi olan TED Mersin Koleji ve TED Mersin Koleji Spor Kulübü Yüzme Şubesi Sorumlumuz ve Yüzme Takımları Başantrenörümüz Sayın Volkan Burak Tuncil’e teşekkür ediyoruz.
 • 2019-2020

  Robotics Kulübümüzden BOOMTOWN BUILD Sezonunda İki Ödül Birden TED Mersin Koleji Robotics Kulübümüz pandemi sebebiyle ertelenen Jr. Lego Fuarına bu hafta sonu online olarak katılım gerçekleştirdi. 2019-2020 BOOMTOWN BUILD sezonuna 2 takım olarak katılan öğrencilerimiz “Fark Yaratan Kaşifler“ ve “Yenilikçi Kaşifler” ödülünü almaya hak kazandılar. Bu büyük başarıya imza atan tüm öğrencilerimizi ve öğretmenlerimizi tebrik ederiz.
 • 2019-2020

  TED MERSİN KOLEJİ YEŞİL BAYRAKLARINI DALGALANDIRMAYA DEVAM EDIYOR! Eko-okullar 2019-2020 eğitim-öğretim yılı Yeşil Bayrak Ödülü sonuçlarına göre TED Mersin Koleji Anaokulu, İlkokulu ve Ortaokulu Green Flag (Yeşil Bayrak) Ödülü almaya hak kazandı. Eko-okullar programında iki yıl boyunca aktif rol alarak özenle çalışan, kendinde ve çevresinde çevre bilinci oluşturan, daha yeşil ve yaşanabilir bir dünya için çaba sarf eden idareci, öğretmen ve öğrencilerimize teşekkür ederiz.
 • 2019-2020

  Mathletics Türkiye Turnuvası Türkiye 3.’SÜ TED Mersin Koleji! Dünya genelinde 60’dan fazla ülkede kullanılan bir uzaktan öğrenme platformu olan Mathletics tarafından online uygulanan Mathletics Ulusal Türkiye Turnuvası’nda TED Mersin Koleji Özel Lisesi öğrencimiz Hatice Güven 9. Sınıflar kategorisinde TÜRKİYE 3.’SÜ olmuştur. Öğrencimizi ve ona bu yolda destek veren lise matematik zümremizi tebrik ediyoruz.
 • 2019-2020

  The Math League (Dünya Matematik Ligi) Sınavları DÜNYA 3.’SÜ TED MERSİN KOLEJİ! Dünya’nın en önemli ve prestijli matematik yarışması olarak kabul edilen ve Dünya çapında milyonlarca öğrencinin ve on binlerce okulun katıldığı “The Math League” (Dünya Matematik Ligi) sınavlarında Ortaokul 6. Sınıf öğrencilerimiz uzun zamandır süren yoğun çalışmalarının sonucunda DÜNYA 3.’SÜ oldular. TED Mersin Koleji öğrencileri İngilizce Matematik Sınavlarına Matematik öğretmenlerimiz öncülüğünde Amerika merkezli eğitim kaynakları ile hazırlanmaktadır. Bu sayede öğrencilerimiz Dünya Matematik Ligi’ne hazırlanırken aynı zamanda yabancı ülkelerdeki yaşıtları ile eş zamanlı olarak uluslararası matematik müfredatını yüksek standartlarda İngilizce olarak öğrenmektedirler. Ülkemizi ve okulumuzu bu değerli yarışmada temsil ederek DÜNYA 3.’LÜĞÜ başarısını elde eden öğrencilerimizi ve onlara bu yolda destek veren öğretmenlerimizi tebrik ediyoruz.
 • 2019-2020

  3. Sınıf Kolejliler E-Twinning Projesinde! İlkokul 3. Sınıf öğrencilerimiz e-twinning projesi kapsamında belirli habitatları işlediler. Farklı habitatlara ait bitki örtülerini ve hayvanları tanıyan öğrencilerimiz, çevreye duyarlı olma konusuna yaptıkları projeyi uluslar arası platformdaki yaşıtlarıyla paylaştılar.
 • 2019-2020

  Ortaokul JMUN Kulübü Öğrencilerimiz JMUNESCO’20 da Avusturalya’yı Başarıyla Temsil Etti! TED Mersin Koleji Ortaokulu JMUN Kulübü öğrencilerimiz Muhlise Nur Serbes, Nurhan Kurt, Doğa Dicle Bozan, Marvan Yılmaz, Selin Naz Özdemir ve Mehmet Ali Mert Yöntem 21-23 Şubat tarihleri arasında Ankara Bilkent Laboratory and International School’da 10. kez düzenlenen JMUNESCO ’20 konferansına katıldılar. Öğrencilerimiz her yıl Birleşmiş Milletlerin simülasyonu olan ve farklı kolejlerde düzenlenen JMUN konferanslarına seçilen bir ülkeyi temsil ederek katılım göstermektedirler. Okulumuz bu yılki teması ‘Today for Tomorrow’ olan JMUNESCO ’20’da ise Avusturalya delegasyonu olarak konferansa katılmıştır. Öğrencilerimiz çevre, eğitim, sağlık başta olmak üzere dünyanın çeşitli sorunlarına çözüm önerileri geliştirirken İngilizce olarak fikirlerini topluluk karşısında sunma, tartışma ve takım çalışmalarında yer alma gibi becerilerini sergileme ve geliştirme imkânı bulmuşlardır.
 • 2019-2020

  Türkiye İnsan Kaynakları Eğitim ve Sağlık Vakfı (TİKAV) bünyesindeki Edinburgh Dükü Uluslarası Ödül Programı dünyadaki 14 ile 24 yaşları arasındaki tüm gençlerin katılabileceği, heyecanlı ve eğlenceli bir kişisel gelişim programıdır. Genç bireylerin hayatlarında, yaşadıkları ülke ve toplumda fark yaratmalarını sağlayan bu programa 140 ülkeden 8 milyonu aşkın genç katılmıştır. Türkiye’de 2003 yılından bu yana 3000’i aşkın genç Ödül Programı’nı tamamlamıştır. Gençler Ödül Programı ile kendi sınırlarını keşfederken; faydalı beceriler kazanıp yeni arkadaşlıklar kurmanın yanı sıra; dünya çapında üniversiteler ve kurumlar tarafından tanınan bir Ödül’e sahip olurlar. TED Mersin Koleji olarak yüksek hassasiyet ile yürüttüğümüz bu proje öğrencilerimize toplumsal sorunların farkında olma ve gönüllülük ruhu, kendine güven, girişkenlik, zamanı planlayabilme yeteneği, iş hayatı becerilerini öğrenme gibi katkılar sağlamıştır. Hayata anlam katan en önemli şeylerden biri değer yaratmaktır. Hayata katacağımız en güzel değer gönüllülük faaliyetleridir. Okulumuzda 9.sınıfta ödül programı ile tanışan Liseliler derslerindeki üstün başarıları yanında sosyal faaliyetlerde gösterdiği başarılar ile de göz doldurdular. Bronz Kategori’yi tamamlayarak Ödül almaya hak kazanmış Liselilerimiz keyifli bir törenle sertifikalarını ve rozetlerini alarak başarılarını taçlandırdılar. Bu programa dahil olan bütün katılımcıları tebrik ediyor, Ödül yolculuklarında başarılar diliyoruz.
 • 2019-2020

  Ortaokul öğrencilerimiz Japon Barış Kuruluşu “Goi Peace” in geçen sene düzenlemiş olduğu makale yarışmasında yazdıkları makalelerden dolayı sertifikalarını aldılar. “Nasıl nezaket sahibi bir toplum yaratırız?” sorusuna kompozisyonlarıyla önce toplumu, sonra dünyayı hoşgörü ve nezaketle nasıl daha barışçıl ve huzurlu dolu bir hale getireceklerine dair görüşlerini İngilizce dile getirip, yarışmada okulumuzu temsil ettiler. Duyarlı öğrencilerimizi hassasiyetlerinden ve dünya vatandaşı olma yönündeki değerli katkılarından dolayı kutluyoruz. TED’li Olmak Ayrıcalıktır!
 • 2019-2020

  Antalya’da gerçekleştirilen ve 200 den fazla takımın yarıştığı “Dünyadaki En Büyük Robot Festivali” Robotex International’ın Türkiye ayağı olan yarışmaya 2 takım olarak katılım sağladık. Artırılmış gerçeklik oyunları ve eğitim dünyasından da konuşmacıların bulunduğu Robot festivalinde yarışmalar 2 gün boyunca devam etti. İlkokul takımımız “Insbo Robo Lig” kategorisinde Türkiye 3. sü olarak okulumuzu yurt dışında temsil etmeye hak kazandı. Katılan tüm öğrencilerimizi tebrik eder, başarılarının devamını dileriz. TED’li Olmak Ayrıcalıktır!
 • 2019-2020

  TED Mersin Kolejliler Anaokulundan Ortaokula Tüm Kademeleriyle Europe Code Week’te (Avrupa Kod Haftası) TED Mersin Koleji öğrencileri anaokulu çağından itibaren aldıkları kodlama eğitimleriyle bu alandaki yeteneklerini ülke sınırlarımızın dışına başarıyla taşıyor. Europe Code Week 2019’da okulumuzu ve ülkemizi başarı ve mutlulukla temsil eden anaokulu, ilkokul ve ortaokul öğrencilerimizi tebrik ediyor kendileriyle gurur duyuyoruz.
 • 2019-2020

  Anaokulu Öğrencilerimiz “My Body” Action Song E-Twinning Projeleriyle Avrupa Birliği Sahnesinde! TED Mersin Koleji Anaokulu öğrencileri öğretmenleri liderliğinde yıllardır başarıyla sürdürdükleri E-Twinning Avrupa Birliği projeleriyle farklarını ortaya koymaya devam ediyor. Bu yıl anaokulu öğretmenlerimizin kendi yazdıkları E-Twinning projesinin Avrupa Birliği tarafından kabul edilmesiyle çalışmalarına başlayan Kolejliler, projemize katılım gösteren Ispanya, Italya, Sırbistan ve Polonya okullarındaki arkadaşlarıyla değerli bir dostluk köprüsü kuracaklar. Proje kapsamında Kolejliler, anaokulu öğretmenlerimiz tarafından yazılan şarkının sözlerini hem İngilizce hem de Türkçe versiyonlarını seslendirecekler ve kliplerini oluşturacaklar. Projenin ikinci basamağında öğrencilerimiz diğer ülkelerdeki dostlarına şarkının İngilizcesini gönderecekler ve oradaki arkadaşlarının şarkıyı öğrenmelerini sağlayacaklar. Projenin son ve en güzel adımında da tüm ortaklar bu şarkıyı kendi dillerine çevirip kayıt yaparak öğrenecekler. Öğrencilerimize ve öğretmenlerimize bu güzel ve anlamlı projede başarılar diliyoruz. TED’li Olmak Ayrıcalıktır!
 • 2019-2020

  IGCSE (International The General Certificate of Secondary Education) Uluslararası Eğitim Programımızın İlk Mezunlarını Vermenin Gururunu Yaşıyoruz! Oxford Üniversitesi’nin Uluslararası Sınavlar bölümü, yüksek kalite eğitimin global düzeyde herkese ulaştırılması misyonunu üstlenmiştir. Öğretim programları ve yeterlilik sınavlarının amacı, nitelikli eğitime destek sağlamak, başarılı öğrenciler yetiştirmek ve uluslararası gereksinimlerine uygun ileri düzeyde sınavlar geliştirmektir. Oxford Üniversitesi destekli sınav, danışmanlık ve öğretmen eğitimi sunmak amacıyla, TED Mersin Koleji Oxford AQA IGCSE programını uygulamaktadır. Bu kapsamda TED Mersin Koleji Özel Lisesi öğrencilerimizden IGCSE programına katılan 19 öğrencimiz, Uluslararası IGCSE Sınavının genel başarı ortalaması olan 66 puanın üzerine çıkarak 79 puan ortalamasıyla büyük bir başarıya imza attılar. Dünyanın her yerinde üniversiteler ve işverenler tarafından belirgin bir akademik başarı olarak kabul edilen ve yurt dışındaki çoğu üniversitenin üniversite başvurularında öğrencilerin lise yıllarında göstermiş oldukları akademik performanslarını da değerlendiren IGCSE programında TED Mersin Koleji olarak ilk mezunlarımızı vermenin gururunu yaşıyor, bu büyük başarıya imza atan öğrencilerimizi ve öğretmenlerimizi kutluyoruz. TED’li Olmak Ayrıcalıktır! #WorldSchool #OxfordUniversity #IGCSE
 • 2019-2020

  BTEC (Business and Technology Education Council) Uluslararası Eğitim Programımız İlk Mezunlarını Verdi! TED Mersin Koleji Ortaokul ve Lise kademelerinden 70 öğrencimiz üniversite ve iş hayatında uluslararası düzeyde kabul gören Business and Technology Education Council programımızı başarıyla tamamlayarak sertifikalarını düzenlenen törenle aldılar. BTEC uluslararası eğitim programımızın ilk mezunlarını verdiği 2018-2019 Eğitim-Öğretim yılında BTEC Level 1 Social Media (Sosyal Medya) programından 58 ve BTEC Level 2 İnformation Technology (Bilgi Teknolojileri) programlarından 12 öğrencimiz sertifikalarını almaya hak kazandılar. Açılımı ‘’Eğitimsel Mükemmellik’’ anlamına ve yurtdışındaki üniversitelere geçişte İngiltere’nin en büyük akreditasyon kurumu olan Edexcel’in uyguladığı BTEC programının ilk mezunlarını %100 başarı ile vermiş olmanın gururunu yaşıyor öğrencilerimizi ve öğretmenlerimizi üstün çabalarından dolayı kutluyoruz. TED’li Olmak Ayrıcalıktır.
 • 2019-2020

  İklim değişikliğine karşı mücadele başlatan 16 yaşındaki İsveçli Greta Thunberg önderliğinde tüm dünyada gerçekleştirilen ‘İklim İçin Okul Grevlerine’ TED Mersin Koleji Anaokulu, İlkokul, Ortaokul ve Lise öğrencileri de destek verdi. Öğrencilerimiz 20 Eylül 2019 sabahı gerçekleştirdikleri grevde konuşmalar yaparak, kendi hazırladıkları pankart ve dövizleri kullanarak ‘küresel ısınmada 1,5 derece sınırının’ sürdürülebilir kalkınma, yoksullukla mücadele, ekolojik sistem ve yaşam alanları üzerindeki kritik önemine dikkat çektiler. Gelecek kuşakların mutlu ve sağlıklı yaşam haklarını korumanın, bugün atılacak adımlarla mümkün olacağı bilinciyle greve katılan öğrencilerimizi sorumluluk anlayışlarından dolayı kutluyoruz. Kolejliler için yeni ufuklar açacak ‘Dünya Vatandaşlığı’ olgusunun bu adımlarla somutlaşacağına inanıyoruz. TED’li Olmak Ayrıcalıktır.
 • 2019-2020

  Oxford Üniversitesi AQA Sınavlarında Uluslararası IGCSE Eğitim Programı Öğrencilerimizden %100 Başarı! Oxford Üniversitesi AQA Sınav Merkezi tarafından TED Mersin Koleji Özel Lisesi Uluslararası IGCSE Eğitim Programı öğrencilerimize uygulanan, dünyanın önde gelen üniversiteleri ve eğitim otoriteleri tarafından kabul gören IGCSE (International Certificate of Secondary Education) sınavında TED Mersin Koleji Özel Lisesi öğrencileri %100 başarı elde ederek bizleri gururlandırdı! Oxford AQA IGCSE sınavları dünyada 100’ü aşkın ülkede alınmakta olup, yüksek eğitim kuruluşları ve işverenler tarafından akademik başarının kanıtı olarak kabul edilmektedir. “IGCSE” İngilizce (ikinci dil) sınavında alınan C derecesi, İngiltere’de ve İngilizceyi anadil olarak kullanan diğer ülkelerdeki üniversitelerin pek çoğunda İngilizce yeterlilik şartlarını karşılamaktadır. IGCSE programımızın ilk mezunları olan Kolejlileri ve onlara bu yolda büyük destek veren öğretmenlerimizi kutluyor, bir sonraki adımları olan TOEFL sınavlarında başarılarının devamını diliyoruz. TED’li Olmak Ayrıcalıktır!
 • 2018-2019

  Macaristan’ın Başkenti Budapeşte’de Düzenlenen Dünya Gençler Yüzme Şampiyonası’nda Yer Alan, Kulübümüz Sporcusu, Doğa Babacan’ın Yüzdüğü 4×200 Metre Serbest Bayrak Takımımızdan; Gizem Güvenç (2:02,32), Beril Böcekler (2:02,84), Doğa Babacan (2:06,57), Zehra Duru Bilgin (2:02,42) 8:14,15’lik derece ile 17-18 Yaş Yeni Türkiye Rekoru’nun Sahibi Olmuşlardır. Sporcumuzu Tebrik Ediyor, Bundan sonraki yarışlarında başarılar diliyoruz. TED’li Olmak Ayrıcalıktır!
 • 2018-2019

  Anaokulumuza FEE’den (Uluslararası Çevre Eğitim Vakfı) Brown Flag Ödülü! Orjinal ismi “Learning About Forest-LEAF” olan Okullarda Orman Programı, Uluslararası Çevre Eğitim Vakfı (Foundation For Environmental Education- FEE) tarafından 1999 yılında yürütülmeye başlanmıştır. Bugün 26 ülkenin FEE’ye bağlı olarak yürütmekte olduğu bu programa ülkemiz TÜRÇEV’in programlarından biri olarak 2004 yılında katılmıştır. Program çocuklarda çevre bilinci oluşturmasının yanında, başta okullarda orman timinde yer alan öğrencilere olmak üzere programa katılanlara güçlü bir kimlik kazandırması, grup çalışması alışkanlığı aşılaması, gözlem yapma ve raporlama yeteneğini geliştirmesi bakımından da ayrı bir öneme sahiptir. TED Mersin Koleji Anaokulu olarak öğrencilerimizle birlikte yürütmekte olduğumuz bu programın bir parçası olmaktan ve 2 yıl boyunca çalışmasını yapıp raporlaştırdığımız ve sonucunda KAHVERENGİ BAYRAĞI hakettiğimiz için gururluyuz. Tebrikler Kolejliler!
 • 2018-2019

  1-7 Temmuz’da Tataristan’ın Başkent’i Kazan’da Düzenlenen ‘Avrupa Gençler Yüzme Şampiyonası’nda, Türk Yüzme Milli Takımı Havuz Tarihimizin En Başarılı Şampiyonasını Geçirdi. Milli Takımımızda Yer Alan, Öğrencilerimiz ve aynı zamanda TED Mersin Koleji Spor Kulübü Sporcularımız, ‘Melikşah Düğen’ ve ‘Doğa Babacan’, kırdıkları ‘4×100 Metre Serbest’ ve ‘4×200 Metre Serbest’ Türkiye Rekorları ile Adlarını Tarihe Yazdırdılar.
 • 2018-2019

  Avrupa Gençler B Milli Takımımızda Yer Alan Öğrencilerimiz ve TED Mersin Koleji Spor Kulübü Sporcularımız, Alper Kepir, İsmail Kara ve Antrenörümüz İlknur Kararaş 11-14 Temmuz Tarihinde, Başkent Sofya’da Düzenlenen, Bulgaristan Açık Yaş Yüzme Şampiyonası’nda Türk Yüzme Milli Takımızı Temsil Ettiler. Öğrencimiz Alper Kepir’in de Yer Aldığı, Erkekler ‘4×100 Metre Karışık Bayrak’ Takımı, 2. Olarak Gümüş Madalyanın Sahibi Oldu. Sporcularımızı ve Antrenörümüzü Yürekten Kutluyor, Başarılarının Devamını Diliyoruz.
 • 2018-2019

  Dünyanın İki Kıtasını Birleştiren Tek Yüzme Organizasyonu Olan ve 59 Ülkeden 2401 Sporcunun Katılım Gösterdiği 31. Samsung Boğaziçi Kıtalararası Yüzme Maratonuna TED Mersin Kolejliler ŞAMPİYONLUKLARIYLA DAMGA VURDU! Lise öğrencilerimiz ve aynı zamanda TED Mersin Koleji Spor Kulübü sporcularımızdan ILGIN ÇELİK 0:47,19’luk derecesiyle BAYANLAR ŞAMPİYONU, MELİKŞAH DÜĞEN 0:48,28’lik derecesiyle ERKEKLER ŞAMPİYONU, Ortaokul Öğrencimiz, ŞİRA NUR EROĞLU 0:50,90’luk derecesiyle Bayanlar 3.’SÜ olarak bizleri gururlandırdı. Dünyaca ünlü yüzücüleri geride bırakarak ŞAMPİYONLUĞA ulaşan ILGIN ÇELİK 31 Yıllık Yarış Tarihinde Bir İLK’e imza atarak, Erkeklerden daha iyi derece yapan En Hızlı Kadın Yüzücü olma ünvanını kazandı. Ayrıca İlk 10’a Giren Sporcularımız, Mustafa Sevenay, Atakan Malgil, Derin Yerlikaya, Beste Özkan ve Serap Ertik’i de Gönülden Kutluyoruz.. Bu Büyük Gurur’u Bizlere Yaşatan Sporcularımıza ve Antrenörlerimiz Volkan Burak Tuncil ile İlknur Karataş’a Teşekkür Ediyor, Başarıların Artarak Devam Etmesini Diliyoruz. TED’li Olmak Ayrıcalıktır! #WorldSchool
 • 2018-2019

  Rusya’da düzenlenen 2019 Avrupa Gençler Yüzme Şampiyonası’nda Türkiye Yüzme Milli Takımımızla ülkemizi temsil eden lise öğrencimiz ve TED Mersin Koleji Spor Kulübünün başarılı sporcusu Doğa Babacan Avrupa Gençler Şampiyonası / 4x200m serbest bayan bayrak takımımızdaki ülkemiz sporcularından Gizem Güvenç, Beril Böcekler ve Defne Taçyıldız ile birlikte 8.22.14 ‘lük dereceleri ile 17-18 Yaş yeni Türkiye Rekorunun sahibi olmuşlardır. Öğrencimizi ve değerli antrenörümüz Umut Özbek’i tebrik ediyoruz. TED’li Olmak Ayrıcalıktır! #WorldSchool
 • 2018-2019

  Ortaokul 5. Sınıf Öğrencilerimizden "The Math League" (Dünya Matematik Ligi) Sınavlarında DÜNYA 5.'LİĞİ ! Dünya'nın en önemli ve prestijli matematik yarışması olarak kabul edilen "The Math League" (Dünya Matematik Ligi) sınavlarında ORTAOKUL 5. SINIF ÖĞRENCİLERİMİZ DÜNYA ÇAPINDA 895 OKUL İÇERİSİNDEN DÜNYA 5.'Sİ OLARAK BÜYÜK BIR BAŞARIYA IMZA ATTILAR! TED Mersin Koleji öğrencileri İngilizce Matematik Sınavlarına Matematik öğretmenlerimiz öncülüğünde TED Genel Merkezi'nin hazırladığı kaynaklar ve buna ilave Amerika'dan gelen eğitim kaynakları ile hazırlanmaktadır. Bu sayede öğrencilerimiz Dünya Matematik Ligi'ne hazırlanırken aynı zamanda yabancı ülkelerdeki yaşıtları ile eş zamanlı olarak uluslararası matematik müfredatını yüksek standartlarda İngilizce olarak öğrenmektedirler. Çünkü TED Mersin Koleji Bir Dünya Okuludur! #WorldSchool #InternationalSchool
 • 2018-2019

  Texas Üniversitesi ve Wisconsin-Whitewater Üniversitesi'nin düzenlediği "Purple Comet! Math Meet Yarışması"na katılan TED Mersin Koleji lise öğrencileri İngilizce Matematik konusunda sınır tanımadı. Online ve İngilizce olarak gerçekleşen sınavlara katılarak bilgilerini ve yeteneklerini gösterdiler. 24 öğrencimiz, 6 kişilik 4 karma grup halinde Apple Eğitim Teknolojileri sınıfımızda, bilimsel projeler çerçevesinde matematiğin farklı yönlerini de görerek keyifli bir yarışma ortamında analitik düşünmenin önemini kavrayarak 4 grubumuz, dünya sıralamasında ilk 50 grup arasında yerini aldı. Farklı ülkelerin öğrencileriyle birlikte matematik paydası altında birleşerek uluslararası yarışmalarda başarıdan başarıya koşan öğrencilerimizi ve onlara sonsuz destek veren matematik zümresi öğretmenlerimizi tebrik ediyoruz. TED'li Olmak Ayrıcalıktır.
 • 2018-2019

  Lise ve Ortaokul Öğrencilerimizden Kanada Waterloo Üniversitesi Gauss, Pascal, Cayley ve Fermat Sınavlarında Dünya Çapında Başarı! TED Mersin Koleji Ortaokul ve Lise öğrencileri ülkemiz ve dünya çapında başarılar kazanmaya ve Matematik alanında ülkemizin adını altın harflerle yazmaya devam ediyor. Öğrencilerimiz ulusal matematik müfredatıyla birlikte yıl boyu öğrendikleri uluslararası İngilizce matematik müfredatı doğrultusunda dünya çapında gerçekleştirilen Waterloo Üniversitesi Gauss, Pascal, Cayley ve Fermat Matematik Yarışmalarında elde ettikleri yüksek başarı ile taçlandırıldı. Waterloo Üniversitesi yarışmaları Amerika, İngiltere ve Kanada başta olmak üzere 120 ülke tarafından denk kabul edilmektedir. Dünya çapında gerçekleşen akademik yarışmalara katılırken öğrencilerimiz hem matematik alanında keyifle yarıştı hem de başarılarıyla dünya çapındaki yarışmada önemli yüzdelik dilimlerde yer aldı. Öğrencilerimizi ve onlara sonsuz destek veren öğretmenlerimizi tebrik ediyoruz. TED'li Olmak Ayrıcalıktır!
 • 2018-2019

  İlkokula Hazırlık Sınıfı (6 yaş) öğrencilerimizle yürüttüğümüz “Our European Friends” isimli E-Twinning projemizin son etkinliğini de geçtiğimiz hafta tamamladık ve çalışmalarımız Polonya’daki kurucu okula doğru yola çıktı. Öğrencilerimizle projeye katılan ülkelerin bayraklarını inceledik. Bizim bayrağımızla olan benzer ve farklı özelliklerini konuştuk. Her ülkenin kendi bayrağı ve dili olduğunu anlattık. Uluslararası projelerimiz sayesinde öğrencilerimiz erken yaşta evrensel insan olma yolunda emin adımlarla ilerlemekteler. TED’li Olmak Ayrıcalıktır.
 • 2018-2019

  TED Mersin Koleji Ortaokul 6. ve 7. Sınıf öğrencilerimiz 24-26 Mayıs tarihleri arasında TED Antalya Koleji tarafından 1.si düzenlenen TAJMUN'19'na (TED Antalya Model Birleşmiş Milletler Konferansı) katıldılar. Konferansın 2 gününün geçtiği Akra Barut Hotel'de öğrencilerimiz Birleşmiş Milletlerin (United Nations) belirlediği Ajanda konularını tartışarak, yaşadıkları dünyada var olan veya muhtemel tüm sorunlara çözüm önerileri getirdiler. Dünyay'yı gelecekte yönetecek genç insanlar olarak var olan hiçbir soruna kayıtsız kalmayan TED öğrencileri, dili İngilizce olan konferansta, Türkiye genelinde 28 okuldan katılan 400 öğrenciyle çalışma ve tartışma fırsatı buldular. Geriye kalan 1 günde ise TED Antalya Kolejinde yazılan çözüm kağıtları (resolutions) Genel Meclis'in (General Assembly) onayına sunularak kabul edildi. Israel delegasyonunu temsil eden öğrencilerimizin çözüm kağıtları da oy çoğunluğuyla kabul edilmiş oldu. Öğrencilerimizi tebrik eder, başarılarının devamını dileriz. TED’li Olmak Ayrıcalıktır.
 • 2018-2019

  10-11-12 Mayıs 2019 tarihinde TED Antalya Koleji ev sahipliğinde Belek Belconti Otel’de gerçekleşen “Loud House” İngilizce Münazara etkinliğine katılan öğrencilerimiz performanslarını başarıyla sergileyerek okulumuz adına madalya ve plaket almaya hak kazandılar. Birçok TED okullarının bir araya geldiği organizasyonda öğrencilerimiz çeşitli faaliyetlere katılıp eğlenerek öğrendiler ve sosyalleştiler. TED’li Olmak Ayrıcalıktır.
 • 2018-2019

  Yunanistan’ın Kavala Şehrinde düzenlenen Balkan Gençler Yüzme Şampiyonasında, Türkiye Yüzme Milli Takımı Genel Toplamda 2. Olarak Tarihi Bir Başarıya daha imza attı. TED Mersin Koleji Özel Lisesi öğrencilerimiz ve aynı zamanda TED Mersin Koleji Spor Kulübü Sporcularımızdan, Doğa Babacan, 200 M Sırtüstü BİRİNCİSİ, 400 M Karışık BİRİNCİSİ, 4x100 M Serbest İKİNCİSİ, 4x100 M Karışık İKİNCİSİ, 4x200 M Serbest ÜÇÜNCÜSÜ, 100 M Sırtüstü ÜÇÜNCÜSÜ Melikşah Düğen, 200 M Sırtüstü ÜÇÜNCÜSÜ, 4x100 M Serbest ÜÇÜNCÜSÜ, 4x200 M Serbest ÜÇÜNCÜSÜ olarak toplamda 9 madalya ile ülkemizin kazandığı kupaya büyük katkı sağladılar. Milli Takımda Yer Alan Öğrencilerimize ve Antrenörlerimiz Volkan Burak Tuncil ile Umut Özbek’e Teşekkür Eder, Başarılarının Devamını Dileriz. TED’li Olmak Ayrıcalıktır. #WorldSchool
 • 2018-2019

  Yunanistan’ın Alexandroupolis kentinde düzenlenen International Faros Elena Sairi Yüzme Yarışlarına Lise öğrencilerimizden İsmail Kara ve Alper Kepir Türkiye Genç Yüzme Milli Takımımızı temsilen katılarak önemli başarılara imza attılar. Öğrencilerimizden İsmail Kara ve Alper Kepir’in Temsil Ettiği Genç Yüzme Milli Takımımız Müsabakayı Şampiyon Olarak Tamamladı. Ayrıca bireysel olarak İsmail Kara 4x50 Metre Serbest Bayrak Yarışı’nda BİRİNCİ, Alper Kepir 50 Metre Kelebek Bireysel Yarışı’nda ÜÇÜNCÜ olmayı başardı. Öğrencilerimize ve Genç Milli Takımımızda Yer Alan Antrenörümüz İlknur Karataş’a teşekkür eder, başarılarının devamını dileriz. Bu Gurur TED Mersin’in! TED’li Olmak Ayrıcalıktır!
 • 2018-2019

  Kolejliler The Duke of Edinburgh’s Gençlik Ödülleri Macera ve Keşif Yolculuğu Bronz Kategorisini Başarıyla Tamamladılar! 18-19 Nisan ve 25-26 Nisan’da iki farklı grup şeklinde Silifke Uzuncaburç’ta Macera ve Keşif Yolculuğu’na çıkan gençlerimiz, bu yolculuk sürecinde takım olabilmeyi, sorumluluk alabilmeyi, doğanın zor şartlarıyla mücadele etmeyi ve amaçlı aktivitelerini gerçekleştirerek keşif sürecinden keyif almayı öğrendiler. Birinci gün 3 etap 10km ikinci gün 3 etap 12km olan parkuru planlanan zamanda tamamlayarak hedeflerine ulaştılar. Öğrencilerimizi tebrik eder, bir sonraki aşama olan gümüş kategorisinde öğrencilerimize başarılar dileriz. TED’li Olmak Ayrıcalıktır.
 • 2018-2019

  Dünyanın en büyük çocuk organizasyonlarından olan, Türkiye de “Minik Bilim Kahramanları Buluşuyor/ FIRST® LEGO® League Jr. “ her yıl yeni ve heyecanlı bir tema sunarak çocukların yaratıcılığını harekete geçiriyor. Bu sezonun teması Mission Moon: Görevimiz Ay! olan fuar da Ayda yaşamın zorluklarını keşfederek çözüm önerileri hazırlayan mucit kolejliler yaptıkları çalışmaları jürilere sergilediler. Ayda yaşamaya yardımcı olacak neleri bilmeye ihtiyaçları olduğunu, enerji ihtiyaçlarını nasıl karşılayacaklarını, nasıl nefes alacaklarını ve daha başka hangi problemleri keşfetmek zorunda kalacaklarını araştıran Kolejliler, Ay da karşılaşabilecekleri sorunlara çözüm aradılar. Bu yolculuğun bir bölümünü iyileştirmek için kendi çözümlerini LEGO modeli üzerinden tasarlayıp, diğer takımlarla yaptıkları çalışmaları paylaştılar. 2 takım olarak katıldığımız Jr. FLL Fuarında TED Astro takımımız “Kaya Gibi Sağlam Tasarım” ödülü, Orion takımımız ise “Meraklı Araştırmacılar” ödülü ile dönmüştür. Sosyal sorumluluklarının farkında olup, bilim ve teknolojiyi seven, topluma duyarlı birer birey olan, takım çalışması yapabilen öğrencilerimizi tebrik ediyor, bilim yolunda başarılarının devamını diliyoruz. TED'li Olmak Ayrıcalıktır.
 • 2018-2019

  TED MERSİN KOLEJLİLER TÜRKİYE YÜZME MİLLİ TAKIMIYLA BİR İLKE İMZA ATARAK AVRUPA ŞAMPİYONU OLDU! TED Mersin Koleji Lise öğrencilerinden Melikşah Düğen ve Doğa Babacan'ın yer aldığı Türkiye Yüzme Milli Takımı İsviçre’nin Sursee Şehrinde Gerçekleşen "Multinations Gençler Yüzme Şampiyonası"nda TÜRK YÜZME TARİHİNDE BİR İLKE İMZA ATARAK AVRUPA ŞAMPİYONU OLDU! Tarihimizde ilk kez Avrupa Kupalarında Şampiyon olan Milli Takımımızda yer alan öğrencilerimiz Melikşah Düğen'i, Doğa Babacan'ı ve antrenörlerimiz Volkan Burak Tuncil ile Umut Özbek'i tarihe TED Mersin Koleji'nin adını Altın Harflerle yazdırdıkları için yürekten kutluyor, başarılarının artarak devam etmesini diliyoruz.
 • 2018-2019

  Bulgaristan'da düzenlenen Uluslararası Burgaz Grand Prix yüzme yarışlarında ŞAMPİYONLUĞA ULAŞAN TÜRK YÜZME MİLLİ TAKIMININ değerli sporcularından öğrencilerimiz Atakan Malgil, Mustafa Kaan Kıykım, Bora Tokcan ve Ayşe Aleyna Sevanay Avrupa Arenasında aldıkları ŞAMPİYONLUKLARLA birlikte ülkemize şampiyonluk kupasını armağan ettiler. Öğrencilerimiz toplamda 12 madalya alarak kazanılan Şampiyonluk Kupasına büyük katkı verdiler.Öğrencilerimize, Milli Takımda Yer Alan Antrenörlere ve Yüzme Altyapı Sorumlumuz İlknur Karataş hocamıza teşekkür eder, başarılar dileriz.
 • 2018-2019

  THE MATH LEAGUE (Dünya Matematik Ligi) DÜNYA 4.'SÜ: TED MERSİN KOLEJİ! TED Mersin Koleji Ortaokulu 6. Sınıf Öğrencileri Matematik alanında ulaşılması güç bir başarıya imza atarak "The Math League" (Dünya Matematik Ligi) Sınavlarında DÜNYA 4.'SÜ OLMAYI BAŞARDILAR! Dünya'nın en önemli ve prestijli matematik yarışması olarak kabul edilen ve Dünya çapında milyonlarca öğrencinin ve on binlerce okulun katıldığı "The Math League" (Dünya Matematik Ligi) sınavlarında 6. Sınıf Kolejliler uzun zamandır süren yoğun çalışmalarının sonucunda DÜNYA 4.'SÜ oldular. TED Mersin Koleji öğrencileri İngilizce Matematik Sınavlarına Matematik öğretmenlerimiz öncülüğünde TED Genel Merkezi'nin hazırladığı kaynaklar ve buna ilave Amerika merkezli eğitim kaynakları ile hazırlanmaktadır. Bu sayede öğrencilerimiz Dünya Matematik Ligi'ne hazırlanırken aynı zamanda yabancı ülkelerdeki yaşıtları ile eş zamanlı olarak uluslararası matematik müfredatını yüksek standartlarda İngilizce olarak öğreniyorlar. Çünkü TED Mersin Koleji Bir Dünya Okuludur! Ülkemizi ve okulumuzu bu değerli yarışmada temsil ederek DÜNYA 4.'LÜĞÜ başarısını elde eden öğrencilerimizi ve onlara bu yolda destek veren öğretmenlerimizi tebrik ediyoruz. TED'li Olmak Ayrıcalıktır! #WorldSchool
 • 2018-2019

  2003 yılından beri Awesomemath adlı öğrenme platformu tarafından tüm Dünya’ da eş zamanlı ve online olarak düzenlenen, binlerce öğrencinin yarıştığı, Purple Comet Math Meet isimli matematik yarışmasına lise öğrencilerimiz katıldı ve matematikteki bilgilerini birlikte eğlenerek paylaştılar. 59 ülkeden 3200’den fazla grubun ve 12.000’in üzerinde öğrencinin katıldığı yarışma, öğrencileri takım oyunu, bilişim teknolojilerini akademik bilgilerle birleştirme ve akran eğitimi gibi birçok konuda geliştirmektedir. Lise öğrencilerimiz okulumuzu uluslararası bir yarışmada daha başarıyla temsil ettiler.
 • 2018-2019

  İklim değişikliğine karşı mücadele başlatan 16 yaşındaki İsveçli Greta Thunberg önderliğinde tüm dünyada cuma günleri gerçekleştirilen 'İklim İçin Okul' grevlerine TED Mersin Koleji öğrencileri de destek verdi. Öğrencilerimiz grevde konuşmalar yaparak ve kendi dövizlerini hazırlayarak küresel ısınmada 1,5 derece sınırının sürdürülebilir kalkınma, yoksulluk, ekolojik sistem ve yaşam alanları üzerindeki kritik önemine dikkat çektirler. Bir sonraki kuşakların geleceklerini yeniden kazanmanın bugünden atılan adımlarla olacağının bilinciyle greve tüm benlikleri ile katılan öğrencilerimizi sorumluluk anlayışlarından dolayı tebrik ediyoruz. TED’li Olmak Ayrıcalıktır.
 • 2018-2019

  Bu yıl da 2. 3. ve 4. Sınıflarımızla Uluslararası okul olmanın gereği ile 14 Mart 2019 Perşembe günü tüm dünyada aynı günde yaklaşık 200 ülkenin katıldığı uluslar arası “Dünya Matematik Günü’ne” katıldık. Diğer ülkelerdeki yaşıtları ile matematik oyunları oynayan öğrencilerimiz bu etkinlik sayesinde problem çözme yeteneklerinin gelişmesine katkı sağladılar ve yaşayarak öğrenmenin keyfine vardılar. Online platformda karşısındaki bir öğrenci ile birebir başarılı ve hızlı bir şekilde etkinliği tamamlayan öğrencilerimize “World Education Games” (Dünya Eğitim Oyunları) komitesi tarafından hazırlanan sertifikalar, okul yönetimimizin teşekkür konuşmaları eşliğinde kendilerine takdim edildi.
 • 2018-2019

  15-17 Mart tarihinde TED İzmir Koleji’nde bu yıl ilki düzenlenen GLOBAL CITIZENSHIP INTERCHANGE (Dünya Vatandaşlığı Zirvesi) etkinliğine katılan TED Mersin Koleji Lisesi öğrencilerimiz 2 gün süren zirve boyunca, dünya genelindeki sosyal eşitsizlik, kadın hakları, çocuk işçiliği, mülteci krizleri, yoksulluk ve istihdam olanaksızıkları gibi birçok küresel soruna ortak ve uygulanabilir çözümler aradılar. Farklı TED okullarından zirveye katılan öğrencilerle bu konular üzerinde 2 gün boyunca İngilizce münazaralar ve oturumlar gerçekleştiren öğrencilerimiz, okulumuzda uygulanan uluslararası programlardan beslenen donanımlarını dünya vatandaşı sıfatıyla dünya sorunlarına çözüm bulmada kullanarak fark yarattılar. Zirve sonunda 7 farklı alanda verilen bireysel ödüllerden 5 tanesini alan öğrencilerimiz yaptıkları çalışmalarla bir kez daha okulumuzu gururla temsil ettiler. Öğrencilerimizi tebrik ediyor ve başarılarının devamını diliyoruz. TED’li Olmak Ayrıcalıktır.
 • 2018-2019

  “İKİ SİPER BİR MEKTUP” Projemizin En Değerli Ürünü Olan “Turkish Charlie Ryan” Kitabı Avustralya’da Yayınlandı! TED Mersin Koleji tarafından 2015 yılından beri Avustralya ile yürütülen “İKİ SİPER BİR MEKTUP” projesi bu yıl yeni bir aşamaya ulaştı. Ortaokul ve Lise öğrencilerimiz ile birlikte onlara büyük destekler veren Sosyal Bilgiler öğretmenimiz Celal YILDIRIM, İngilizce Öğretmenlerimiz Onur Orhan BİNİCİ ve Burak KERECİ’nin hazırlanmasına ve yazımına katkı sunduğu “Turkish Charlie Ryan” kitabı Avustralya’da yayınlandı. Avustralyalı dostlarımız Yvonne Fletcher, John Gillam ve Lilian Webb ile yaklaşık iki yıllık çalışma sonucu ortaya çıkan kitap İngilizce olarak Avustralya’da yayınlandı. Turkish Charlie Ryan kitabında iki ülkenin kahramanı olarak bilinen Charles S.Ryan’ın (Plevne Ryan) hayatı illüstrasyon ve metinlerle anlatıyor.
 • 2018-2019

  TED Mersin Kolejliler Yüzme Milli Takımımızla Avrupa’da Tarih Yazdı! Öğrencilerimizden Mustafa Sevenay, Yaremir Yücel, Beste Özkan ve Antrenörümüz Volkan Burak Tuncil’in Milli Takımımızı Temsil Ettiği Slovenya’nın Kranj Kentinde Düzenlenen 4. International Penguin Cup’ta, Mustafa Sevenay 15-16 Yaş Grubu’nda, 200 Metre Karışık’ta 1., 400 Metre Karışık’ta 3., Yaremir Yücel 15-16 Yaş Grubu’nda, 100 Metre Sırtüstü’nde 2., 200 Metre Karışık’ta 2. olarak toplamda 4 madalya ile bizleri gururlandırdılar. Aynı zamanda TED Mersin Koleji Spor Kulübü yüksek performans yüzme takımı sporcusu olan öğrencilerimizi ve antrenörümüzü tebrik ediyor, bizlere yaşattıkları gurur için teşekkür ediyoruz. Nice Milli Takımlara Kolejliler!
 • 2018-2019

  TED Mersin Koleji Ortaokul JMUN Kulübü öğrencilerimiz 22-24 Şubat arasında Bilkent Labaratory International School'da (BLIS) 9. su düzenlenen JMUNESCO'19 konferansına katıldılar. Öğrencilerimiz United Nations'ın simülasyonu olan her yıl farklı kolejlerde düzenlenen JMUN konferanslarına katılım göstermektedir. Bu yılda 25 farklı okuldan 250den fazla öğrencinin katıldığı konferansta TED Mersin öğrencilerimiz ITALY (Italya) temsil ettiler. Bu yıl konu başlığı 'Global Consensus' olan konferansda Birleşmiş Milletlerin de ajandasında olan dünya sorunları arasında Amerika'nın Meksika'da yasayan insanlara karsı tutumundan, dünya problemlerinin ilk sırasında yer alan beklenmedik doğal afetlere ve cinsel eşitlik, sürdürülebilir doğa koruma programları, insan hakları ve ekonomik ilişkiler gibi çok önemli insanlığı yakından ilgilendiren konular tartışılırken genç beyinlerin bu sıkıntılara bir araya gelerek çözüm bulmaya çalıştıkları benzer platformlar hem özgüven gelişimi hem de öğrendiği dili bir dünya insanı olarak uluslararası konularda kullanabilme yetisini öğrencilerimize kazandırıyor.
 • 2018-2019

  Fen Bilimleri Öğretmenimiz Nida Kayhan CERN'de Gerçekleştirdiği Çalışmalarını Başarıyla Tamamladı. 27 Ocak-02 Şubat 2019 tarihleri arasında Cenevre’de gerçekleşen ve ülkemizden seçkin 36 öğretmenin davet edildiği CERN Turkish Teacher Programme-9'a (Türk Öğretmen Çalıştayı) katılan Fen Bilimleri öğretmenimiz Nida KAYHAN 21 saat Parçacık ve Hızlandırıcı Fiziği derslerinin yani sıra SM18, LEIR, SC,AD, Bilişim Merkezi, CMS deneyi ve CERN S’Coll LAB’da yapılan 10 saatlik ek eğitimi başarı ile tamamlayarak katılım belgesini almaya hak kazanmıştır. Öğretmenimiz bu süreçten sonra “Algıç Fiziği” konusunda bir sunum hazırlayıp Cern’deki eğitmenine sunarak bir değerlendirme sürecine tabi tutulacaktır. Çalıştayın ana amaçlarından biri olarak öğretmenlerin, eğitim sürecinde öğrendiklerini öğrencilerine ve meslektaşlarına aktararak bilim elçiliği yapmaları beklenmektedir. Öğretmenimize bizleri gururlandırdığı için teşekkür ediyor, başarılarının artarak devam etmesini diliyoruz.
 • 2018-2019

  Ortaokul Öğrencimiz Atakan Malgil’den YÜZMEDE DÜNYA REKORU! 8. Sınıf öğrencimiz ve TED Mersin Koleji Spor Kulübü Sporcusu Atakan Malgil, Mersin’de Düzenlenen Yüzme Yarışı’nda 400 Metre Karışık 4:42,47 derecesi ile Erkekler 13 ve 14 Yaş Yeni Türkiye Rekorunun Sahibi Olmuştu. Amerika Merkezli ve Dünyanın En Prestijli Yüzme Haber Sitesi "SwimSwam" tarafından yapılan haberde bu derecenin, aynı zamanda 2018 Yılında 13 Yaşta Dünyada Yüzülmüş ‘En Hızlı Derece’ olduğu belirlendi. SwimSwam ayrıca Atakan Malgil ile Dünyaca ünlü Amerikalı yüzücü Michael Phelps’in 13-14 yaş derecelerini kıyaslayarak Atakan'ın 14 yaşına geldiğinde Phelps'in derecelerini yakalama ihtimali olduğunu belirtmiştir. Türk Yüzme Tarihine Adını Altın harflerle yazdıran öğrencimizin ve antrenörü Volkan Burak Tuncil’in bu başarısının Dünya Basınında da yer bulmasından dolayı gurur duyuyor, bizlere yaşattıkları bu büyük onurdan dolayı teşekkür ediyoruz. TED’li Olmak Ayrıcalıktır!
 • 2018-2019

  TED Mersin Koleji Özel Lisesi 9. Sınıf öğrencilerinden Hanımşah Tezel "Dislightsee" isimli projesiyle Google Science Fair'a (Google Bilim Fuarı) Disleksiye ışık olmak için projesini gönderdi. Tam Eğitim Burslu öğrencimiz bilimsel yöntem basamaklarını izleyerek disleksili bireyler için "Dislightsee" adını verdiği pratik bir materyal geliştirdi. Buluş-yenilikler kategorisinde lise fen zümremiz danışmanlığında başvurusunu gerçekleştiren ve yarışmaya katılımından dolayı Google tarafından "Yeni Fikir Takdir Sertifikası" na layık görülen öğrencimizi değerli bir bilimsel çalışmayı yürütme başarısı gösterdiği için tebrik ederiz.
 • 2018-2019

  TED Mersin Koleji’nden Milli Takımlara 4 Sporcu! Öğrencilerimizden, Melikşah Düğen, Dünya Gençler Şampiyonası, Avrupa Gençler Şampiyonası, Multinations Gençler Şampiyonası, Doğa Babacan Mulinations Gençler Şampiyonası, Mustafa Sevenay Multinations Yıldızlar Şampiyonası B Milli Takım, Beste Özkan Multinations Yıldızlar Şampiyonası B Milli Takım Barajlarını Geçmişlerdir.
 • 2018-2019

  28 Kasım - 2 Aralık Tarihlerinde İstanbul Beylikdüzü Olimpik Yüzme Havuzunda Düzenlenen Milli Takım Seçmelerine öğrencilerimizden ve TED Mersin Koleji Spor Kulübü Sporcularımızdan, Melikşah Düğen, Mustafa Sevenay, Yaremir Yücel, Tuna Tok, Eren Genç, Alper Kepir, İsmail Kara, Doğa Babacan, Derin Yerlikaya, Şira Nur Eroğlu, Beste Özkan ve Antrenörlerimiz Volkan Burak Tuncil ve Umut Özbek katıldı. Kolejlilerin 33 Final yüzdüğü müsabakada Melikşah Düğen, Mustafa Sevenay, Doğa Babacan ve Beste Özkan Milli Takım Barajlarını geçerek ülkemizi Avrupa’da temsil eme hakkı elde ettiler.
 • 2018-2019

  Ortaokul Fen Bilimleri Öğretmenimiz Nida KAYHAN 27 Ocak- 2 Şubat 2019 tarihleri arasında Cenevre’de bulunan CERN Avrupa Nükleer Araştırma Merkezinde düzenlenecek olan TURKISH TEACHER PROGRAMME 9 (Türk Öğretmenler Çalıştayı 9) davet edilerek önemli bir başarıya imza attı.
 • 2018-2019

  TED Mersin Koleji Ortaokul ve Lise kademelerinden Uluslararası Akademik Ay Programına katılmak isteyen veya Uluslararası Öğrenci Değişim Programı ile çift diploma almak isteyen öğrencilerimiz katıldıkları PLEP Sınavlarında aldıkları başarılı sonuçlar ile Dünya Çapında geçerli olan sertifika almaya hak kazandılar.
 • 2018-2019

  TED Mersin Kolejliler ayrıcalıklı kodlama eğitimlerini European Code Week (Avrupa Kodlama Haftası) ile dünya çapında kanıtlamaya devam ediyor. Kodlamanın öneminin farkında olan Kolejlilerimiz günlerini kodlama içerikli yazılım ve oyunlarla değerlendirerek çalışmalarının sonunda uluslararası geçerli sertifikalarını almanın ve kişisel portfolyolarına bu başarıyı eklemenin mutluluğunu yaşadılar.
 • 2018-2019

  Anaokulu 6 yaş öğrencilerimiz Avrupa Birliği E-Twinning projelerine bu yıl da “Our European Friends” ile devam ediyor.
 • 2018-2019

  Anaokulu 5 yaş öğrencilerimiz uluslararası projelere Avrupa Birliği E-Twinning projesi “A Funny School Year” ile ilk adımı attı. Proje kapsamında çeşitli ülkelerden 135 üye okul bulunmakta ve amaç; bu okul yılı boyunca bütün üye okullarda gerçekleşecek özel günlerin, hem ulusal hem de uluslararası kutlamaların proje platformunda video ve fotoğraflar yardımıyla paylaşılıp okulların kültürleri hakkında paylaşımlarda bulunmalarıdır.
 • 2018-2019

  Okullarımızda fark yaratacak ve öğrencilerimize değer katacak çalışmalar gerçekleştirmek kapsamında bir süredir üzerinde çalışılmakta olan Dünya Vatandaşlığı Kulübü’nü 2018-2019 Öğretim yılında TED Mersin Koleji'nde çalışmalarına başlamıştır. Dünya Vatandaşlığı Kulübüne (Global Citizenship Club) okulumuz 9 ve 10. Sınıfından 12 öğrenci ile başlayarak bu kulüpteki öğrencilerin 11. Sınıf sonuna kadar diğer TED Okulları ile aynı kulüp çalışmalarına katılmaları beklenmektedir. 3 yıl boyunca yapılacak çalışmalar ile öğrenciler TED Üniversitesinde yaz okuluna katılarak sertifika almış, Uluslararası tanınırlığı olan bir belge almış olacaklar ve yurtdışında en az bir kez, Türkiye’de ise 6 kez ilgili konferanslara katılmış olacaklar.
 • 2018-2019

  BTEC Level 1 Award In Social Media (QCF) dersini 2017-2018 Eğitim-Öğretim Yılında Ekim-Haziran ayları arasında alan 7. sınıf öğrencilerimiz programı başarıyla tamamlayıp sertifikalarını almaya hak kazandılar. Zorlu bir eğitim ve incelemeden geçen öğrencilerimizin hayat boyu geçerli olan diplomalarını gerek lise veya üniversite başvurularında gerekse iş başvurularında tercih sebebi olacağını bilmeleri onlar için ayrıca bir motivasyon oldu. İngiltere'den Pearson tarafından görevlendirilen Dış Denetçi (External Verifier) öğrencilerimizin çalışmalarını TED Mersin Koleji kampüsümüzü iki kez ziyaret ederek değerlendirmiş ve sertifikalarını onaylamıştır. Katılan tüm öğrencilerimiz sertifika almaya hak kazanmış ve bizleri gururlandırmıştır.
 • 2017-2018

  TED Mersin Koleji Özel Lisesi Mezunumuz Nazlı Bayazıt Akademik ve Basketbol alanındaki başarılarını Amerika'da başvurduğu üniversiteler içerisinden Casper College'dan aldığı 120.000 Dolarlık bursla taçlandırdı. Early Childhood Education (Okul Öncesi Eğitim) bölümüne kabul edilen öğrencimiz aynı zamanda üniversitesinin Amerikan Kolej ligindeki bayan basketbol takımında ülkemizin ve TED'in bayrağını gururla dalgalandıracak.
 • 2017-2018

  İstanbul Boğazında düzenlenen 30. Samsung Boğaziçi Kıtalararası Yüzme Maratonu Şampiyonu Lise Öğrencimiz ve TED Mersin Koleji Spor Kulübü Yüzücüsü ILGIN ÇELİK oldu. 55 Ülkeden 2419 Sporcunun Katıldığı 6,5 KM’lik Maratonda Sporcumuz Ilgın Çelik, 14-18 Yaş Grubunda Şampiyon Olurken genç yaşına rağmen Açık Yaş Klasmanında Dünya 5.'si olarak önemli bir başarıya imza attı.
 • 2017-2018

  Finlandiya’nın Helsinki Şehrinde Düzenlenen Avrupa Gençler Yüzme Şampiyonasına Katılan TED Mersin Kolejliler Türk Milli Takımımızın Tarihi İlklere İmza Attığı Müsabakada Başarılı Sonuçlar Elde Ettiler. Sporcularımızdan Melikşah Düğen 4x100 mt Serbest Bayrak Yarışında Avrupa 13.’sü, 200 mt Sırtüstü’nde ise 25. , Doğa Bacacan ise 200 mt Sırtüstü Yarışında Avrupa 27.’si olmuştur.
 • 2017-2018

  Lise Öğrencimiz ve TED Mersin Koleji Spor Kulübü Yüzme Takımı Sporcumuz Melikşah Düğen, Sırbistan’ın Belgrad şehrinde düzenlenen ve Türkiye Yüzme Milli Takımımızın Katıldığı XVII. International Swimming Meeting ‘Belgrade Trophy’ Müsabakalarında 2 Altın, 1 Gümüş, 1 Bronz ile toplamda 4 Madalya alarak bizleri ve ülkemizi gururlandırdı.
 • 2017-2018

  Avrupa Gençlik Etkinliği’nin üçüncüsü 1-2 Haziran 2018 tarihlerinde Strazburg’ta gerçekleştirildi. Etkinlikte, 16 ila 30 yaş arası 9.000'den fazla genç Avrupa Parlamentosu’nda bir araya gelerek İngilizce, Fransızca ve Almanca dillerinde belirlenen beş tema konusunda fikir alışverişlerinde bulundu. Bu yıl değinilen temalar Genç ve yaşlı: dijital devrimle başa çıkma, Zengin ve fakir: Adil paylaşıma çağrı, Ayrı ve birlikte: Daha güçlü bir Avrupa için çalışma, Güvenli ve tehlikeli: Zor zamanlarda hayatta kalma, Yerel ve küresel: Evrenimizi koruma idi.
 • 2017-2018

  Dünya'nın en önemli ve prestijli matematik yarışması olarak kabul edilen "The Math League" (Dünya Matematik Ligi) sınavlarını 5. Sınıf Kolejliler başarıyla tamamlayarak Dünya 6.'sı oldular.
 • 2017-2018

  TED Mersin Koleji olarak yüksek hassasiyet ile yürüttüğümüz Edinburgh Dükü Ödül Programı öğrencilerimize toplumsal sorunların farkında olma ve gönüllülük ruhu, kendine güven, girişkenlik, zamanı planlayabilme yeteneği, iş hayatı becerilerini öğrenme gibi katkılar sağlamıştır. Okulumuzda 9. sınıfta ödül programı ile tanışan, derslerindeki üstün başarıları yanında sosyal faaliyetlerde gösterdiği başarılar ile de göz dolduran Kolejliler Bronz ve Gümüş Kategorilerini başarıyla tamamlayarak sertifikalarını ve rozetlerini almaya hak kazandılar.
 • 2017-2018

  11-12 Mayıs 2018 tarihinde TED Antalya Koleji ev sahipliğinde Belek Belconti Otel’de gerçekleşen “Loud House” İngilizce Münazara etkinliğine katılan öğrencilerimiz performanslarını başarıyla sergileyerek madalya plakete layık görüldüler. TED Okullarının bir araya geldiği organizasyonda öğrencilerimiz çeşitli faaliyetlere katılıp eğlenerek öğrendiler ve sosyalleştiler.
 • 2017-2018

  TED Mersin Koleji Lise öğrencileri Almanca öğrenme süreçlerini birinci kademede Dillere İlişkin Avrupa Ortak Referans Çerçevesi’nin altı basamaklı yetkinlik değerlendirmesinin birinci basamağına denk gelen A1, ikinci kademede de A2 seviyesinde gerçekleştirirler. Uluslararası kalitede Almanca eğitimi alan öğrencilerimiz her yıl olduğu gibi bu yıl da dünya çapında geçerliliği olan ve Goethe-Institut ile ortaklaşa gerçekleştirdiğimiz FIT sınavına katılarak %100 BAŞARI elde etmeyi başardılar.
 • 2017-2018

  Türkiye Şampiyonluğu ve Dünya Üçüncülüğü gibi büyük başarılara imza atan TED Mersin Koleji ve TED Mersin Koleji Spor kulübü yüzme şubesi ASCA'dan önemli bir davet aldı. Yüzme şubesi antrenörlerimizden Volkan Burak Tuncil 2-9 Eylül Tarihleri’nde America’nın California Eyaletinde Bu Yıl 50.’si Düzenlenecek Olan "Dünya Yüzme Antrenörleri Semineri" için ASCA’dan (American Swimming Coaches Association) özel davet aldı. Bu yıl başarıdan başarıya koşan yüzme şubemize ve antrenörlerimiz Umut Özbek ve Volkan Burak Tuncil'e bizlere bu gururu yaşattıkları için teşekkür ediyoruz.
 • 2017-2018

  TED Mersin Koleji Lise öğrencilerinden ve TED Mersin Koleji Spor Kulübü Sporcularından, Melikşah Düğen ve Doğa Babacan ISF Gymnasiade'da (Dünya Okul Sporları Olimpiyatı) Türkiye Yüzme Milli Takımı’nda Yer Alarak FAS’ta büyük başarılara imza attılar. Öğrencimiz Melikşah Düğen 100 M Sırtüstü’nde 0:59,08’lik derecesiyle Dünya 3.’sü olarak bize tarifsiz bir mutluluk yaşatmıştır. Ayrıca 100 M Serbest Final, 100 M Sırtüstü Final ve 200 M Sırtüstü’nde Finale Kalma Başarısı Göstermiştir. Diğer öğrencimiz Doğa Babacan ise, 200 M Sırtüstü Final ve 400 M Karışık’ta Finale Kalarak Büyük Bir Başarı Elde Etmiştir.
 • 2017-2018

  04-05 Mayıs tarihlerinde TED Antalya Koleji ev sahipliğinde düzenlenen TED ALOUD etkinliğine TED Mersin Koleji ortaokul öğrencilerinin yani sıra 16 farklı TED Okulunun ortaokul öğrencileri katıldı. Ortaokul öğrencilerinin 'Social Studies' (Sosyal Bilimler) ve 'Science' (Bilim) alanında hazırlandıkları konular bireysel ve grup olarak tartışıldı. Gerçekleşen münazaralar ve makale yazma etkinliklerinde 'TEAM DEBATE ve TEAM WRITING' alanında başarılı bir grup çalışması örneği sergileyerek okulumuza ödül kazandıran öğrencilerimizi kutluyoruz.
 • 2017-2018

  TED Mersin Koleji'nde ortaokul ve lise öğrenimini tamamlayarak Kanada Değişim Programımız kapsamında Kanada'ya giden öğrencimiz Leyla Dinçer, Kanada'da Dünyaca ünlü Toronto Üniversitesi'nin Mimarlık bölümüne kabul edildi. IGCSE, AP, BTEC, DOE ve Kanada Öğrenci Değişim Programları ile TED Mersin Koleji Özel Lisesi öğrencilerini "Dünya Vatandaşı" bireyler olarak yetiştiriyor.
 • 2017-2018

  Türk Eğitim Derneğinin İngilizce dil eğitimi konusunda geleneksel olarak düzenlediği TED ELT Konferansı’nın onuncusu, “The Wonderful World of Words” teması ile TED Mersin Kolejinde gerçekleştirildi. Konferansa Türkiye’deki özel okul ve devlet okullarından gelen 420 öğretmen katıldı.
 • 2017-2018

  TED Mersin Koleji olarak öğrencilerimizi Dünya vatandaşı olma yolunda buluşturduğumuz Uluslararası BTEC sertifika programlarımızdan Social Media alanında dış denetimimizi tamamladık. PEARSON’ın İngiltere’deki merkezinden gelen denetçi öğrencilerimizin ve öğretmenlerimizin yürüttüğü çalışmaları, program standartlarıyla uygunluğu konusunda denetlemelerde bulundu. Başarıyla yürütülen çalışmalar için öğretmen ve öğrencilerimizi kutlarız.
 • 2017-2018

  RCIMUN18 (Robert College International Model United Nations) konferansına TED Mersin Koleji'nden 6 lise öğrencimiz katıldı. Robert Kolej'in her sene bahar tatilinde düzenlediği MUN konferansı Avrupa'nın 2. Türkiye'nin en büyük MUN konferansıdır. Bu sene Türkiye ve Avrupa'dan 55 okulu temsil eden 700'den fazla öğrencinin katılımıyla düzenlenen Robert Kolej Model Birleşmiş Milletler Konferansının bu yıl ki teması 'Political Polarization: Fostering accord in a world of intolerance' (Siyasal Kutuplaşma: Tahammülsüzlükle dolu bir dünyada uzlaşmayı desteklemek) hakkında 5 gün boyunca İngilizce tartışan öğrencilerimiz TED Mersin Koleji'ni gurur ve başarıyla teslim etti.
 • 2017-2018

  24-25 Nisan'da Slovenya'da düzenlenen International Penguin Cup'ta Yüzme Yıldız A Milli Takımımız adına yarışan öğrencilerimiz Doğa Babacan ve Melikşah Düğen 8 Altın, 5 Gümüş ve 1 Bronz madalya ile ülkemizi ve TED Ailemizi gururlandırdı.
 • 2017-2018

  TED Mersin Koleji Özel Lisesi 2016 yılı mezunu ve Ortaokul-Lise Kız Basketbol takımımızın efsane takım kaptanı Elif Sena Aktaş başarılı lise hayatının ardından Üniversite kariyerine %100 Burslu olarak devam ettiği Kansas Independence College'da Ocak-Şubat Ayının öğrencisi seçildi. Independence College Bayan Basketbol takımında basketbol kariyerine devam eden mezunumuz aynı zamanda Amerika'daki en önemli öğrenci topluluğu olan PTK'nın (Phi Theta Kappa) üyeliği, üniversitenin yurt idari asistanlığı, öğrenci meclisi üyeliği gibi görevleride başarıyla sürdürmektedir.
 • 2017-2018

  Tüm dünyadan 20.000 okulun ve 4 milyon öğrencinin katıldığı “WORLD MATHS DAY MATHLETICS” yarışmasının hazırlık etapları başladı. TED Mersin Koleji Anaokulu, İlkokulu, Ortaokulu ve Lisesinden tüm öğrencilerin matematiğin sınırlarını zorlayacağı bu büyük yarışmada açıklanan sonuçlarda, ortaokul öğrencilerimizden KAĞAN KUŞ AVRUPA BİRİNCİSİ, DELFİN DENİZ ÖNEY AVRUPA ÜÇÜNCÜSÜ ve RÜMEYSA GÜRSOY AVRUPA DÖRDÜNCÜSÜ olarak TED Mersin Koleji Ailesine büyük bir gurur yaşattı.
 • 2017-2018

  Ortaokul JMUN Kulübü Öğrencilerimiz JMUNESCO’18 de Çin Cumhuriyeti'ni Başarıyla Temsil Etti!
 • 2017-2018

  TED Mersin Koleji Lisesinde başarıyla devam eden ve Uluslararası Eğitim Programlarımız içerisinde öğrencilerimizin kişisel gelişimlerini en üst seviyede destekleyen The Duke Of Edinburgh’s International Award (Uluslararası Gençlik Ödülleri Programı) ulusal ofisten Sayın Nilüfer Yılmaz ve Sayın Melissa Clissold cuma günü okulumuza gelerek ödül koordinatörümüz ve ödül liderlerimizle bir toplantı yaptılar. Bu projeye yeni başlayan katılımcılarımızla ve Altın kategorisinde bulunan öğrencimizle fikir alışverişinde bulunan konuklarımız okul müdürümüze ve ödül liderlerimize bu projeye sahip çıktıkları için teşekkür ederek, ziyaretten duydukları memnuniyeti dile getirdiler.
 • 2017-2018

  Destination Imagination (Yaratıcı Problem Çözme) Ulusal etkinliği Türkiye’de gerçekleşen en büyük yaratıcı düşünme ve problem çözme festivalidir. Dünyada otuzdan fazla ülkeden yüz binlerce genç her sene DI Global Final’s a katılmak için ülkelerindeki etkinliklerde sunumlarını sergiliyor. TED Mersin Koleji Destination Imagination Kulübü öğrencileri bu sene Türkiye’den yaklaşık 3000 öğrencinin katıldığı DI Türkiye finallerine katılarak önemli bir çalışmaya imza attı.
 • 2017-2018

  DÜNYA Education ile TED Okulları arasında ‘Google for Education Reference School Projesine Dair İşbirliğine İlişkin Protokol’ İmzalandı
 • 2017-2018

  TED Mersin Koleji Lise öğrencileri 1-2 Haziran 2018 tarihlerinde Strazburg’da Avrupa Parlamentosu’nda gerçekleştirilecek olan EYE 2018'e (European Youth 2018) davet edilmenin haklı gururunu yaşıyor. Avrupa Birliği Parlamentosu tarafından düzenlenen ve 8.000 genci bir araya getiren Avrupa’nın en büyük gençlik etkinliği olan EYE 2018'de ilk Türk Lisesi olarak yer alacak olan öğrencilerimiz Türkiye ve Türk gençliği olarak orada bulunmak ve fikirleriyle Avrupa’nın geleceği adına ortak bildirimlerde katkı sağlamak adına Strazburg’a EYE 2018 etkinliğine katılım gerçekleştiriyorlar.
 • 2017-2018

  Dünyanın en geniş kitlesel eğitim etkinliği olan #hourofcode TED Mersin Koleji Apple Classda kod yazılımı için özel olarak tasarlanmış oyunlarla hafta boyunca kutlandı. Dijitalleşen hayatta dünyadaki olup biteni anlama adına giderek daha kıymetli hale gelecek bir alan olan Kodlama eğitimiyle teknolojiyi yakında takip eden Kolejliler problem çözme becerisi, takım çalışması ve proje bazlı düşünmelerine katkı sağladılar.
 • 2017-2018

  Yunanistan’ın Selanik şehrinde düzenlenen "25.Alexandria International Grand Prix" yarışlarında Türkiye Yüzme Milli Takımında yer alan öğrencilerimiz Doğa Babacan, Eylül Gürkan, Melikşah Düğen, Kürşat Yılmaz, Enes Kırveli ve Murat Görkem Narman yüzdükleri 35 yarışta 15 final (8A/7B) yüzerek büyük bir başarıya imza attılar. Sporcu öğrencilerimizden, Doğa Babacan 200 m Sırtüstünde 2. olarak gümüş, Melikşah Düğen ise yine 200 m Sırtüstünde 3. olarak bronz madalya kazanarak büyük sevinç yaşattılar.
 • 2017-2018

  Cambridge Uluslararası Ortaöğretim Genel Sertifika Programı (IGCSE) kapsamında, Genel Merkezimiz Yabancı Diller Koordinatörüğü IGCSE danışmanı Sayın Dirayet Uluğ bu eğitimi alan 20 öğrencimizin derslerini gözlemledi. Öğrencilerimizle tanışan ve yakından ilgilenen konuğumuz ardından Cambridge Uluslararası Eğitim Programına dahil olan öğretmenlerimizle bir araya gelip, CSS1 ve IGCSE programları hakkında değerli bilgiler paylaştı.
 • 2017-2018

  Lise Fizik Öğretmenimiz Dr. Özgül Kaya 21-27 Ocak 2018 tarihleri arasında Cenevre’de bulunan CERN Avrupa Nükleer Araştırma Merkezinde düzenlenecek olan TURKISH TEACHER PROGRAMME 8 (Türk Öğretmenler Çalıştayı 8) davet edilerek önemli bir başarıya imza attı. Çalıştay sadece Fizik öğretmenlerine yönelik olup, ülkemiz genelinde en başarılı 36 fizik öğretmeni davet edilmiştir. Öğretmenimizi bize bu gururu yaşattığı için teşekkür ediyor başarılarının artarak devam etmesini diliyoruz.
 • 2017-2018

  11-12 Kasım’da Makedonya’nın Skopje şehirde düzenlenen Nemo Cup'ta Yüzme Milli Takımımızı temsil eden sporcularımız, Mustafa Sevenay, Derin Yerlikaya, Beste Özkan, Serap Ertik ve Şira Nur Eroğlu müsabakada başarılı sonuçlar elde ederek 4 madalya aldı. Mustafa Sevenay 50 ve 100 metre Kurbağalamada 2., Derin Yerlikaya 200 metre Serbest’te 3., Şira Nur Eroğlu ise 200 metre Sırtüstü’nde Makedonya 3.'sü olmuşlardır. Ay Yıldızlı Armamızı Gururla Temsil Eden Sporcularımızı ve Antrenörümüz Volkan Burak Tuncil’i tebrik ederiz.
 • 2017-2018

  TED Mersin Koleji 2017-2018 Eğitim Öğretim Yılı için uygulanacak olan BTEC Uluslararası Meslek Edindirme Programı için ilk adımı atarak 3 günlük öğretmen eğitimi ve okul denetimini başarıyla tamamladı. Uygulamalı olarak anlatılan dersler İngiltere’den gelen dış denetmen Pearson temsilcisi Narinder Bhullar tarafından verildi. Eğitimleri başarıyla tamamlayan öğretmenlerimize sertifikaları Sayın Bhullar tarafından verildi. Günümüz dünyasında ekonomik kalkınmanın en önemli öğesi olarak insan gücünün nitelikli gelişimi için geliştirilmiş ve açılımı “Eğitimde Mükemmellik” anlamına gelen ve öğrencilerimizin ileride sahip olmak istedikleri mesleklerin yeterliliklerini kazandırmak için kurgulanan BTEC dersleri tamamen İngilizce olarak işlenmektedir. İngiltere’nin en büyük akreditasyon kurumu olan EDEXEL’in denklik kabul ettği BTEC programları, eğitime yeni bakış acısı getiren yaklaşımlara olanak vermektedir.Okulumuzda gelecek yıl kademeli bir şekilde başlayacak olan 7. Sınıf öğrencilerimiz seçmeli ders olarak verilecek olan BTEC Sosyal Medya dersini tamamlayarak “ Avrupa Yeterlilik Çerçevesi” ile uyumlu seviyelere ve kredilere sahip belgeleri almaya hak kazanacaklardır. BTEC programları Avrupa-Asya-ABD ve Avustralya'nin dünyaca ünlü üniversiteleri tarafından kabul görmektedir.
 • 2017-2018

  Yüzme federasyonu faaliyet takviminde yer alan ve 21-24 Haziran'da Ukrayna'da yapılan Ukrayna Yıldızlar Yüzme Şampiyonasında 200 M Sırt üstünde Avrupa 2.'si olarak ülkemizi ve bizleri gururlandıran öğrencimiz ve kulüp sporcumuz Melikşah Düğen'i ve yüzme teknik ekibimizi tebrik ediyoruz.
 • 2017-2018

  TED Mersin Koleji öğrencilerinin Dünya çapındaki İngilizce Başarı geleneği değişmedi! Okulumuzda uygulanan Cambridge ESOL Exam'e (Starters-Movers-Flyers- KET- PET- FCE) giren TED Mersin Kolejlilerin tamamı %100 Başarı elde ederek tüm Dünya Ülkelerinin eğitim kurumları ve otoriteleri tarafından tanınan Cambridge Üniversitesi Uluslararası Başarı Sertifikalarını almaya hak kazandılar.
 • 2017-2018

  TED Mersin Koleji İlkokul öğrencileri "My Favourite Game" Projeleriyle eTwinning Avrupa Okullar topluluğuna dahil oldu. Ayrıcalıklı İngilizce eğitimlerini eTwinning Avrupa Birliği projeleri ile destekleyen TED Mersin Koleji öğrencileri, anaokulundan liseye kadar her yaş seviyesinde uluslararası projelere katılarak hem İngilizce'nin uluslararası konuşulan bir dil olduğunu kavrayabilmekte hem de dünyada diğer ülkelerin varlığını ve her ülkede farklı bir dil konuşulduğunu anlayabilmektedirler. Ayrıca öğrencilerimiz diğer Avrupa ülkelerinde kurdukları dostluklar sayesinde birbirleriyle günlük deneyimlerini paylaşarak farklı kültürleri yakından tanımaktadırlar. Projeler yıl boyu sürerek farklı temalar ile ilerlemektedir.
 • 2017-2018

  TED Mersin Koleji ilkokul öğrencileri Avrupa Birliği Projelerinde büyük bir ortaklığa daha imza attı. Portekiz ile ortak olan Kolejlilerin E-Twinning ‘Rubbishart’ projesinde neler yaratacaklarını görmek için sabırsızlanıyoruz. Bu proje ile hem geri dönüşümün önemini vurgulamayı hedefliyor hem de sınır tanımayan hayal gücümüzün eserini diğer ülkelerle paylaşacak olmanın heyecanını yaşıyoruz.
 • 2017-2018

  Anaokulumuz tarafından kurucusu olarak planladığımız e-twinning Avrupa Birliği projemiz “TEDdy The Traveller” ulusal ajans tarafından onaylandı. Bu ay içinde okulumuzu projemize dahil olan ülkelere tanıtım çalışmalarıyla başlayan projemiz sonrasında TEDdy'nin katılımcı ülkeleri ziyaret etmesiyle devam edecek. Kolejliler TEDdy'nin ziyaretleri ile beraber Avrupa okullarını ve okulların bulundukları ülkelerin kültürlerini tanımış olacaklar. Projenin hedefi TEDdy nin katılımcı okulları ziyaret etmesi ve o okullarda yapılan derslere, sosyal etkinliklere katılması. Amacı ise TEDdy nin yardımıyla öğrencilerimize Avrupa okullarını, dersleri ve faaliyetleri tanıtma, diğer kültürlerle ilgili farkındalık kazandırma, yurtdışında konuşulan İngilizcenin önemini hissettirmedir.
 • 2017-2018

  TED Mersin Koleji İlkokulu öğrencileri kırılması güç bir rekora imza atarak okulumuza bölgemizin bir yılda en fazla Avrupa Birliği projesine kabul edilen okulu olma unvanını kazandırdı. Kolejlilerin E twinning “Green School” projelerinde neler yaratacaklarını görmek için sabırsızlanıyoruz. E-Twinning “Green School” projesi ile diğer ülkelerin daha yeşil bir okula sahip olmak adına yaptıkları çalışmaları öğrenip, kendi çalışmalarımızı onlarla paylaşarak, öğrencilerimize çevre bilinci ve hassasiyeti aşılarken, öğrencilerimizin diğer ülkelerden yeni arkadaşlıklar kurarak Dünya vatandaşı olma yolundaki hedeflerine yaklaşmalarını hedefliyoruz.
 • 2017-2018

  Amerikan Konsolosluğu Kültür ve Basın Ateşesi Sayın Jen Curolata-Wozniak'tan Okulumuza Anlamlı Ziyaret! Uluslararası Okul Olma Statüsüne sahip TED Mersin Koleji Amerikan Konsolosluğu Kültür ve Basın Ateşesi Sayın Jen Curolata-Wozniak'i konuk etti. Okulumuzun yönetim kurulu ve yabancı diller bölümü ile buluşan konuğumuz uzun yıllardır Amerikan Konsolosluğu ile birlikte yürütülen Access Sosyal Sorumluluk Projemiz ile ilgili . Okulumuzun Uluslararası Okul Olma Statüsü ile ilgili de detaylı bilgi alan Sayın Curolata ile yönetim kurulumuz ilerleyen dönemlerde neler yapılabileceği ile ilgili ortak paylaşımlarda bulundular.
 • 2017-2018

  Ortaokul öğrencilerimizin yüksek katılımı ile başlayan BTEC Seviye 1- Sosyal Medya Sertifika Programımız kapsamında sosyal medya uygulamalarının alanları, dünyadaki kullanıcı sayıları, amaçları ve tarihlerini inceleyen araştırma ödevleri öğrencilerimizin fazlasıyla ilgisini çekmeyi başardı. Öğrencilerimiz, sosyal medya uygulamalarının sadece kişisel kulanım ile kalmadığını, arz ve taleple dünya ekonomi piyasasında da varlığını gösterdiğini öğrenerek uygulamaların avantajları ve dezavantajlarını da karşılaştırma fırsatı buldular. Dünyada artık sosyal medya uzmanlığı adıyla yeni bir iş pozisyonu olduğu göz önünde bulundurulduğunda Ortaokul öğrencilerimiz ve bizler BTEC- Social Media Sertifika Programına dahil olmaktan dolayı mutlu ve gururluyuz. Çünkü TED Mersin Koleji Uluslararası Okullar Statüsünde Türkiye'nin Geleceğini Yetiştiriyor!
 • 2017-2018

  TED Mersin Koleji ilkokul öğrencileri görsel sanatlar dersinde hazırlandıkları 36.'sı düzenlenen Uluslararası Pınar Çocuk Resim yarışmasında önemli bir başarıya imza attılar. Öğrencilerimizin büyük keyif aldıkları yarışmanın katılım sertifikaları düzenlenen törenle verildi.
 • 2016-2017

  Uluslararası URFODU XIII. Bilim Temelleri Bilgi yarışmasının, Biyoloji dalında Final etabına katılan 6. Sınıf öğrencilerimizden Ezgi Ceren Akın, Alptuğ Yüksel, Melis Ata, Yüksel Mert Türker, Nehir Doğmuş, Meriç Sürücü ve 7.sınıf öğrencilerimizden Gülşen Naz Başer, Mustafa Ege Özer okulumuzu başarıyla temsil ederek 2. Derece (Zor soruların çözümleri) diplomasi almaya hak kazandılar. Öğrencilerimizin sertifikaları okulumuzda düzenlenen törenle verildi. Bize Dünya Çapında Akademik Gurur Yaşatan Öğrencilerimizi ve Öğretmenlerimizi Tebrik Ediyoruz.
 • 2016-2017

  Uluslararası kalitede Almanca eğitimi alan öğrencilerimiz her yıl olduğu gibi bu yıl da dünya çapında geçerliliği olan ve Goethe-Institut ile ortaklaşa gerçekleştirdiğimiz FIT sınavına katılarak %100 BAŞARI elde etmeyi başardılar.
 • 2016-2017

  TED Mersin Koleji Ortaokul öğrencileri ayrıcalıklı eğitimlerini Uluslararası Sınavlardaki Dünya Çapında başarılarıyla ödüllendirmeye devam ediyor. Dünya Matematik Ligi (The Math League) yarışmasına katılan 4, 5 ve 6. sınıf öğrencilerimiz 4. Sınıflar kategorisinde Dünya çapında 705 okul içerisinde Dünya 14.'sü, 5. Sınıflar kategorisinde 906 okul içerisinde Dünya 49.'su olmayı başardılar. 4. sınıflarda Selen Selin ve Duru Kıyga, 5.sınıflarda Derfin Deniz Öney, 6. sınıflarda Melis Ata akranları arasında en iyi puanları alarak birinci olmayı başardılar. 7 ve 8. Sınıf öğrencilerimizin katıldığı ve her yıl Kanada Waterloo Üniversitesi tarafından düzenlenen Uluslararası Gauss Matematik Sınavlarında Kolejliler Dünya Okullar Sıralamasına isimlerini altın harflerle yazdırdılar. 7. sınıflarda Gözde İrem Sağlamoğlu ve Gülşen Naz Başer eşit puanlarda performans göstererek birinci olurken, 8. sınıf öğrencilerimizden Egemen Özkan en yüksek puanı alarak birinci oldu.
 • 2016-2017

  TED Mersin Koleji İlkokul 2. Sınıf öğrencilerinden Irmak Kılıç ve Asme Hayal Çelik Müzik (Piyano) alanında başarı gösterdikleri HARMONY ve LONDON College of Music Examination DISTINCTION'dan başarı belgesi ve diploma almaya hak kazandılar. Öğrencilerimizi başarı belgeleri ve diplomalarıyla bizlere yaşattıkları bu gururdan dolayı tebrik eder başarılarının devamını dileriz. TED'li Olmak Ayrıcalıktır.
 • 2016-2017

  Ortaokul öğrencilerimiz, TED Antalya Koleji’nde bu yıl ikincisi düzenlenen İngilizce münazara ve makale yazma konferansı TED ALOUD ‘17’ye katıldılar. 12 farklı TED okulundan gelen JMUN ve İngilizce Münazara kulüplerindeki öğrencilerin katılımıyla gerçekleştirilen organizasyonda, makale yazma ve tartışma turlarında kolejliler birbirleriyle kıyasıya mücadele etti. Öğrencilerimiz İngilizce bilgilerini kullanma şansı yakalamış olmanın yanı sıra kültürel birikimlerini zenginleştirme ve bunu topluluk önünde sunma fırsatı buldular. Kolejliler bu etkinliklerde en önemli ödüllerden biri olan TEAM DEBATE (Takım Münazarası) dalında ödül kazanarak evlerine “TED Mersin Koleji’ne” döndüler.
 • 2016-2017

  5-7 Mayıs tarihlerinde Bulgaristan'in başkenti Sofya'da gerçekleşen Balkan Junior Championship'e Lise öğrencimiz ve başarılı yüzücümüz Murat Görkem Narman Milli Takım kadromuzla birlikte katılarak takım halinde Şampiyona İkinciliğine uzandı. 4*100m karışık bayrak kategorisinde takım halinde 3. olan öğrencimiz 50m kurbağalama kategorisinde Dördüncü, 100m kurbağalama kategorisinde Beşinci olmayı başardı.
 • 2016-2017

  ISF 2017 DÜNYA OKUL SPORLARI YÜZME ŞAMPİYONASI DÜNYA 3.'SÜ TED MERSIN KOLEJİ! Macaristan'ın Başkenti Budapeşte'de 20-25 Nisan tarihlerinde düzenlenen ISF World Schools Championship Swimming'de (Dünya Okul Sporları Yüzme Şampiyonası) 17 finalist ülkeden katılan 281 sporcu dünya şampiyonluğu için kıyasıya yarıştı. 2016-2017 Eğitim-Öğretim yılında düzenlenen Türkiye Okul Sporları Yüzme Şampiyonasında TÜRKİYE ŞAMPİYONU olan TED Mersin Koleji Lise Erkek Yüzme Takımımız (Enes Kirveli, Murat Görkem Narman, Burak Balibeyoğlu, Kürşat Yılmaz, Melikşah Dügen, Zübeyir Kaan Zümbülcan) bu başarısıyla katılmaya hak kazandıkları DÜNYA OKUL SPORLARI YÜZME ŞAMPİYONASINDA DÜNYA 3.'SÜ OLARAK ÜLKEMİZİ, OKULUMUZU ve TÜM TED AİLEMİZİ GURURLANDIRDI.
 • 2016-2017

  TED Mersin Koleji IGCSE, AP, BTEC, Kanada Öğrenci Değişim Programı ve The Duke of Edinburgh's programlarının akreditasyon süreçlerini tamamlayarak resmi olarak tüm Dünya Üniversiteleri, Uluslararası Denklik Kurumları ve Eğitim Otoriteleri tarafından tanınma özelliğine sahip Uluslararası Okul Olma Statüsüne Sahip Eğitim Kurumu Olmayı Başardı!
 • 2016-2017

  2016-2017 Eğitim-Öğretim Yılı Okul Sporları TÜRKİYE YÜZME ŞAMPİYONU TED MERSIN KOLEJİ! KOLEJLİLER TÜRKİYE ŞAMPİYONLUĞU SONUCUYLA ÜLKEMİZİ ve OKULUMUZU MACARİSTAN'DA DÜNYA OKULLAR ŞAMPİYONASINDA TEMSİL EDECEKLER
 • 2016-2017

  Aralık ayında gerçekleşen Milli Takım Seçmesi Yarışlarında 50 metre ve 100 metre kurbağalama kategorisinde 1. Olan Sporcumuz Murat Görkem Narman 8-9 Nisan'da Prag'da yapılacak olan Multinations Milli Takım Kadrosuna davet edildi
 • 2016-2017

  Lego Robotx Kulübü Öğrencilerimiz 13. FLL (First Lego League) Turnuvasına "Programlama Ödülü" ve "Sunum Ödülü" ile Damgalarını Vurdu
 • 2016-2017

  TED Mersin Koleji Anaokulu ve Ilkokul öğrencileri "Let’s Cook" ve "Masks with Emotions" Projeleriyle eTwinning Avrupa Okullar topluluğuna dahil oldu
 • 2016-2017

  MEB Okul Sporları Yüzme Gençler Grup Şampiyonu TED Mersin Koleji! Kazanılan bu başarı sonucunda Erkek takımımızla Şampiyonluğa ulaşan öğrencimiz ve yüzücümüz Murat Görkem Narman Milli Takıma seçilerek ülkemizi Prag'da düzenlenecek olan Multinations Gençler Yarışlarında temsil etme hakkını elde etti.
 • 2016-2017

  Anaokulu öğrencilerimiz Uluslararası STEM eğitim modelinin temelini ilkokula hazırlık çalışmalarımız kapsamında atmaya başladı.
 • 2016-2017

  TED Mersin Koleji öğrencileri yabancı dil öğrenimini yaşayarak, görerek, sosyalleşerek yerinde öğrenirken aynı zamanda uluslararası eğitim programları ve projelerle kendilerini dünya çapında geçerli sertifikalarla Dünya Üniversitelerine başvuru yapmak için hazırlarlar. Bu kapsamda gerçekleşen çalışmalarımıza bu yıl CISV "Children's International Summer Villages" (Uluslararası Yaz Çocuk Köyleri) programını eklemiş bulunmaktayız.
 • 2016-2017

  Dünya Kodlama Haftası Yüzlerce Öğrencimizin Katılımıyla 5-11 Aralık Tarihleri Arasında Kampüslerimizde Kutlandı. Kolejliler Kodlama Haftası etkinlikleri ile online kodlama sitesindeki seviyelerine uygun görev tanımlarını tamamlayarak dünya çapında geçerli sertifikalarını aldılar
 • 2016-2017

  TED Mersin Koleji Ortaokul öğrencileri URFODU'nun (XIII. Uluslararası Bilim Temelleri Bilgi Yarışması) 1. Etap elemelerinde büyük başarı göstererek ilk sınavı tamamladılar
 • 2016-2017

  Lise Diplomasi ve Politika (MUN) Kulübü Öğrencilerimiz TEDMUN 2016 Konferansını Başarıyla Tamamladı
 • 2016-2017

  Oxford Teaching Academy'den TED Mersin Koleji Öğretmenlerine Uluslararası Kalite Sertifikası!
 • 2016-2017

  İlkokul öğrencilerimiz Amerika Merkezli High Touch High Tech Bilim Eğitimi müfredatı ile uluslararası bilim eğitimi çalışmalarına başladı
 • 2016-2017

  TED Mersin Koleji Eğitim Teknolojileri Departmanı Üyeleri tarafından kurulan ve bölgemizin kendisine ait tek Uluslararası STEM Müfredatına sahip olan TED STEM Academy kuruldu!
 • 2016-2017

  TED Mersin Koleji Lise Kız Basketbol takımı oyuncusu öğrencimiz İlkem Tokyay Mersin Büyükşehir Belediyesi Bayan Basketbol Takımının bu yıl ki Kadınlar Euroleague kadrosuna seçilerek önemli bir başarıya imza attı!
 • 2016-2017

  Lise Kız Basketbol takımımızın ve TED Mersin Koleji Spor Kulübü Bayan Basketbol takımının uzun yıllardır kaptanlığını yapan Elif Sena Aktaş 2016 yılında mezun olarak %100 Basketbol bursuyla Amerika'da bulunan Independence Community College'a kabul edildi
 • 2015-2016

  16. ISF Gymnasiade (Dünya Okul Sporları Olimpiyatları) Okullar Arası DÜNYA 10.'su ve Dünya 12.'si TED Mersin Koleji'nden! Okul Sporları Olimpiyatlarında öğrencilerimizden Burak Balibeyoğlu 200m Kurbağalama Okullar Arası DÜNYA 10.'SU, Murat Görkem Narman 50m Kurbağalama kategorisinde Okullar Arası DÜNYA 12.'Sİ olmayı başardı.
 • 2015-2016

  Başkent Üniversitesi tarafından düzenlenen ve 20 farklı ülkenin sporcularının katıldığı Uluslararası Açık Satranç Şampiyonasında ilkokul öğrencilerimizden Zeynep Rüya Kaval Turnuva 2.'si olmayı başardı.
 • 2015-2016

  2016 Uluslararası Goethe-Institut Almanca Yeterlilik Sınavlarında Lise Öğrencilerimizden %100 Başarı!
 • 2015-2016

  11. Sınıf öğrencilerinden Ozan İDGÜ Scientific Projects Club (Bilimsel Projeler Kulübü) çalışmaları kapsamında hayata geçirdiği ve geliştirdiği Mikrobiyoloji projesiyle Uluslararası Düzeyde Lise Öğrencilerinin Katıldığı Google Science Fair (Google Bilim Şenliği) elemelerine katılmaya hak kazandı.
 • 2015-2016

  4. Sınıf Öğrencilerimizden Amerika Merkezli The Math League Sınavlarında Dünyanın En İyi 100 Kurumu Listesinde Kendilerine Yer Bulmayı Başardı
 • 2015-2016

  Dünya Matematik Ligi (The Math League) Sınavları Dünya Ortaokullar 4.'SÜ TED MERSİN KOLEJLİLER!
 • 2015-2016

  Lise Öğrencilerimizden Waterloo Üniversitesi ve Purple Comet Uluslararası Matematik Yarışmalarında Dünya Çapında %20'lik Dilime Girme Başarısı!
 • 2015-2016

  İlkokul ve Ortaokul Destination&Imagination Kulübü Öğrencilerimiz DI Turkey Yarışlarında Gösterdikleri Başarıdan Dolayı DI World Uluslararası Katılım Sertifikasına Layık Görüldüler
 • 2015-2016

  Ortaokul Öğrencilerimizden Gülşen Naz BAŞER "Prof. Aziz SANCAR Girls in STEM" Projesinde Başarılı Bir Sunuma İmza Attı
 • 2015-2016

  Uluslararası TOEFL Junior İngilizce Yeterlilik Sınavlarında TED Mersin Kolejliler'den %100 Başarı!
 • 2015-2016

  TED Mersin Koleji Yüzücüleri Milli Takımımızı Uluslararası Wetzlar Yüzme Yarışlarında Avrupa 2.'liğine Taşıdı
 • 2015-2016

  Young Reporters for Environment Ekibimiz Gerçekleştirdikleri Çalışmalar Sonucunda FEE Tarafından Uluslararası Onur Ödülüne Layık Görüldü
 • 2015-2016

  Anaokulu 6 Yaş Öğrencilerimiz "Outdoor Games" Projesi ile Avrupa Birliği eTwinning Okullar Topluluğuna Dahil Oldu
 • 2015-2016

  Londra Living Rain Forest Vakfı "Sürdürülebilir Enerjinin Eğitimi" Konulu Essay ve Kısa Film Yarışmasında Ülkemizi Temsil Eden Öğrencilerimiz Onur Ödülüne Layık Görüldü
 • 2015-2016

  Birleşik Krallık Wessex Kontu Prens Edward, TED Mersin Koleji Duke Of Edinburg's International Award Ekibini Konuk Ederek Verilen Destekten Dolayı Teşekkür Etti
 • 2015-2016

  Tüm Dünyadan 7 Milyon Öğrencinin Katıldığı World Education Games'te (Dünya Eğitim Oyunları) Dünya 22.'liği
 • 2015-2016

  Avrupa Okullar Arası Satranç Şampiyonasında Avrupa 2.'liği
 • 2015-2016

  İlkokul, Ortaokul ve Lise Öğrencilerimiz Destination&Imagination Projesine Dahil Oldu
 • 2015-2016

  Duke of Edinburgh Uluslararası Gençlik Ödülleri Programında Bronze Kategorisini Tamamlayan Öğrencilerimize Dünya Çapında Başarı Ödülü
 • 2015-2016

  Ortaokul Öğrencilerimiz İspanyolca "Intercambio de postales y lo demas" Projesiyle Avrupa Birliği eTwinning Projelerine Dahil Oldu
 • 2015-2016

  The Duke of Edinburgh's International Award ve TED Mersin Koleji Arasındaki Uluslararası Gençlik Ödülleri Programı İş Birliği Sözleşmesi 2019 Yılına Kadar Uzatıldı
 • 2015-2016

  Model United Nations Kulübü Öğrencilerimiz Ankara'da Düzenlenen MCMUN Konferansında "Unity Beyond Borders"(Sınırlar Ötesi Birlik) Dünya Gündemine Dair Sorunları Görüştü
 • 2014-2015

  Cambridge Language Assessment Tarafından 11-17 Yaş Grubu Öğrenciler ile Çalışan Öğretmenler Için Tasarlanmış "CELT-S Mesleki Gelişim Eğitim Programı" TED Okulları Öğretmenlerinin Katılımıyla Gerçekleşti
 • 2014-2015

  Model United Nation Kulübü Öğrencilerimiz TEDMUN14'te En Iyi Delegasyon Ödülüne Layık Görüldü
 • 2014-2015

  Cambridge ESOL Uluslararası İngilizce Yeterlilik Sınavlarında İlkokul, Ortaokul ve Lise Öğrencilerimizden %100 Başarı
 • 2014-2015

  İngiltere Merkezli "The Living Rainforest" Vakfının Düzenlediği "Sürdürülebilir Yaşam "Konulu Makale Yarışmasında Öğrencilerimiz Dünya Çapında Onur Ödülüne Layık Görüldü
 • 2014-2015

  Foundation for Environmental Education ve TÜRÇEV'den Öğrencilerimize Onur Ödülü
 • 2014-2015

  Kariyer Günü Konuğumuz Harvard Üniversitesi İleri Liderlik Akademi Üyesi Nusret Cömert Oldu
 • 2014-2015

  MUN Kulübü Öğrencilerimiz Boğaziçi Üniversitesi Model Avrupa Birliği (MEÜ) Organizasyonuna Katılarak Dünya Gündemine Dair Konuları Tartıştılar.
 • 2014-2015

  TED Mersin Koleji Anaokulu Öğrencileri Avrupa Birliği Projeleri kapsamında "Christmas Carols” projesi ile bir kez daha eTwinning Avrupa Okullar Topluluğuna dahil oldu
 • 2014-2015

  TED Okulları Öğrencileri "100. YILINDA ÇANAKKALE SAVAŞLARI ULUSLARARASI SEMPOZYUMU”nda Buluştu.
 • 2014-2015

  TED Mersin Koleji ve The Duke of Edinburgh's International Award Arasında İmzalanan Lisans Sözleşmesi ile Lise Öğrencilerini Uluslararası Gençlik Programına Taşıdı
 • 2014-2015

  TED Mersin Koleji Öğrencileri Bilim Eğitimleri kapsamında Amerikan Uzay ve Havacılık Dairesi NASA’nın Uzayda bulunan Uluslararası Uzay İstasyonuna İlk Bağlantılarını Gerçekleştirdi
 • 2014-2015

  Ortaokul Öğrencilerimiz İspanyolca Dersleri Kapsamında Avrupa Birliği eTwinning Projesi "Charlemos en Español" ile eTwinning Avrupa Okullar Topluluğuna Dahil Oldu
 • 2014-2015

  TOEFL Junior Uluslararası İngilizce Yeterlilik Sınavı'nda %100 Başarı
 • 2014-2015

  Lise Öğrencilerimiz Kariyer Günleri Kapsamında Bosworth Independent College Okul Müdürü John Perry'i Konuk Etti
 • 2014-2015

  Bölgesinde Ülkemizi En Fazla Uluslararası Proje ve Yarışmalarda Temsil Eden Eğitim Kurumu Ödülü TED Mersin Koleji'nin
 • 2014-2015

  Ortaokul JMUN (Juniour Model United Nation) Kulübü Öğrencilerimiz JMUNESCO’15 Konferansını Başarı Ödülü Ile Tamamladı
 • 2014-2015

  Oxford Big Read Competition'da Öğrencilerimizden 2 Altın Madalya Birden
 • 2014-2015

  Londra Living Rainforest Vakfından "Sürdürülebilir Yaşam Eğitimi" Konulu İngilizce Makale Yarışmasında 4 Öğrencimiz Onur Ödülüne Layık Görüldüler
 • 2014-2015

  Lise MUN Kulübü Öğrencilerimiz MUNESCO2015'te Afganistan Devleti'nı Başarıyla Temsil Etti
 • 2014-2015

  Eco-School Kulübü Öğrencilerimiz TSL2015 Schools Sustainability Challenge ile Ülkemizin Doğal Güzelliklerini Tüm Dünyaya Tanıttı
 • 2014-2015

  Lise MUN Kulübü Öğrencilerimiz RCIMUN 2015 (Robert Koleji Model Birleşmiş Milletler) Konferansında Dünya Gündemine Dair Sorunlara Başarıyla Çözüm Aradı
 • 2014-2015

  Çanakkale Savaşlarının 100. Yılı Anısına Öğrencilerimiz Uluslararası Çanakkale Projesi Olma Özelliği Taşıyan ve Anzak Aileleri ile Ülkemiz Arasında Bir Köprü Oluşturan "Two Trenches, One Letter” (İki Siper, Bir Mektup) Projesini Hayata Geçirdi
 • 2014-2015

  Uluslararası Rumi Çocuk Oyunlarında Artistik Cimnastik Kategorisinde Dünya 1.’liği
 • 2014-2015

  Kanada Waterloo Üniversitesi Uluslararası Matematik Sınavlarında 3 Altın Madalya Birden
 • 2014-2015

  Texas Üniversitesi ve Wisconsin-Whitewater Üniversitesi Tarafından Düzenlenen Uluslararası Purple Comet Matematik Olimpiyatları Sınavlarında Lise Öğrencilerimiz Dünya'nin En İyi 100 Lisesi Arasına Adını Yazdırmayı Başardı
 • 2014-2015

  TED Mersin Koleji UNESCO ASPnet Programı ile Uluslararası Kardeş Okullar Ağına Dahil Oldu
 • 2014-2015

  Oxford University Big Read Competition'da Dünya 1.’liği
 • 2014-2015

  International Goethe Institut Tarafından Düzenlenen Uluslararası FIT Almanca Yeterlilik Sınavlarında Öğrencilerimizden %100 Başarı!
 • 2014-2015

  TED Mersin Koleji Lise Öğrencileri, Mersin Akdeniz Rotary Kulübü Tarafından Düzenlenen ve Yabancı Uyruklu Öğrencilerin Katıldığı "Barışın Parçaları" Temalı Uluslararası Konferansa Ev Sahipliği Yaptı.
 • 2014-2015

  Purple Comet Uluslararası Matematik Yarışmasında Onur Ödülü TED Mersin Koleji'nin
 • 2014-2015

  Anaokulu, İlkokul ve Ortaokul Öğrencilerimiz Üç Kademede de Eco-School International Green Flag (Uluslararası Yeşil Bayrak) Ödülüne Layık Görüldü!
 • 2014-2015

  THE MATH LEAGUE (MATEMATİK LİGİ) DÜNYA ŞAMPİYONU TED MERSİN KOLEJİ
 • 2014-2015

  TED Mersin Kolejliler Dünyaca Ünlü Astronot Wendy Lawrence Önderliğinde Gerçekleştirdikleri Amerika Orlando NASA Kennedy Uzay Üssü Bilimsel Çalışma Ziyareti Kapsamında Astronot Eğitim Programını Başarıyla Tamamladı
 • 2013-2014

  Cambridge ESOL Uluslararası İngilizce Yeterlilik Sınavlarında İlkokul, Ortaokul ve Lise Öğrencilerimizden %100 Başarı
 • 2013-2014

  TED Mersin Koleji ve Designmate Firması Arasında İmzalanan Anlaşmayla TED Mersin Koleji Öğrencileri 3 Boyutlu Eğitim Teknolojisi ile Eğitim-Öğretime Başladı
 • 2013-2014

  Türk Eğitim Derneği Dünyaca Ünlü Bilişim Firması Qualcomm ile Geleceğin Sınıfını Yaratma Projesine Başladı
 • 2013-2014

  Harvard Üniversitesi'nin Türkiye'deki Global Ortağı Olan Young Guru Academy ve TED Mersin Koleji Arasında İmzalanan Anlaşma ile Geleceğin Liderlerini Yetiştirme Programı Uygulaması Başladı
 • 2013-2014

  Anaokulu 4 ve 5 Yaş Grubu Öğrencilerimiz Avrupa Birliği Projeleri Kapsamında "Little Friends in a Big World” E-Twinning Projesine Dahil Oldu.
 • 2013-2014

  Ortaokul Öğrencilerimiz İspanyolca Dersleri Kapsamında Başvurdukları Avrupa Birliği e-Twinning Projesi "Español sin fronteras"'da Başarı Ödülüne Layık Görüldü
 • 2013-2014

  MUN Kulübü (Model Birleşmiş Milletler-Model United Nations) Öğrencilerimiz MUNESCO14'te 9 Delegeyle Fas Krallığını Temsil Ederek Önemli Bir Başarıya Daha Imza Attı
 • 2013-2014

  Öğrencilerimiz Yaz Kamplarımız Kapsamında İngiltere'nin En Iyiler Listesinde Gösterilen Haileybury College'da
 • 2013-2014

  Ortaokul ve Lise Öğrencilerimiz Dünyaca Ünlü Sorbonne Üniversitesi'nin Akademisyenleri ile Paris'te Buluştu
 • 2013-2014

  Öğrencilerimiz Avrupa Nükleer Araştırma Merkezi CERN'e (European Organization for Nuclear Research) Gerçekleştirdikleri Uluslararası Bilim Gezisiyle Dünyaca Ünlü Profesörler ve Bilim Adamlarıyla Yüz Yılın En Büyük Deneyini Inceledi
 • 2013-2014

  Kanada Hükümeti ve Türk Eğitim Derneği Arasında İmzalanan Dev Eğitim Birliği Anlaşmasına Lise Öğrencilerimizden Sonra Ortaokul Öğrencilerimizde Akademik Ay Programıyla Dahil Oldu
 • 2012-2013

  Cambridge ESOL Uluslararası İngilizce Yeterlilik Sınavlarında İlkokul, Ortaokul ve Lise Öğrencilerimizden %100 Başarı
 • 2012-2013

  Öğrencilerimiz Dünyaca Ünlü "Shrek" Müzikalindeki İngilizce Performansları ile Uluslararası Okullar Tiyatrosu Ödülüne Layık Görüldü
 • 2012-2013

  Lise Öğrencilerimiz İngilizce Başarılarından Dolayı Globalise Assist Tarafından Amerika Üniversitelerinde Burs Hakkı Kazandı
 • 2011-2012

  Uluslararası Romanya Satranç Şampiyonası 3.’lüğü
 • 2011-2012

  Öğrencilerimiz Dünyaca Ünlü "Lion King" Müzikalindeki İngilizce Performansları ile Uluslararası Okullar Tiyatrosu Ödülüne Layık Görüldü
 • 2011-2012

  "Kendi Kendini Sulayan Bahçe" Projesiyle Öğrencilerimiz Uluslararası Sürdürülebilir Yaşam Ödülüne Layık Görüldü
 • 2011-2012

  Hollanda'nın En Başarılı Okullarından Nordwin Koleji ile İş Birliği Anlaşması İmzalandı
 • 2011-2012

  International Goethe Institut Tarafından Düzenlenen Uluslararası FIT Almanca Yeterlilik Sınavlarında Öğrencilerimizden %100 Başarı!
 • 2011-2012

  The Duke of Edinburgh's International Award (Edinburgh Dükü Uluslararası Gençlik Ödülleri) Programına Katılan Lise Öğrencilerimiz Başarı Ödüllerini Aldı
 • 2011-2012

  Cambridge ESOL Uluslararası İngilizce Yeterlilik Sınavlarında İlkokul, Ortaokul ve Lise Öğrencilerimizden %100 Başarı
 • 2011-2012

  Türk Eğitim Derneği ve Kanada Nova Scotia Bölgesi arasında imzalanan eğitim birliği anlaşmasıyla TED Okullarında Lise öğrenimi gören öğrencilerimiz uluslararası çift diploma ve dünya üniversitelerine sınavsız geçiş hakkı elde etmeye başladı
 • 2011-2012

  III. Uluslararası Eğitim Forumu "Eğitim Siyaseti Nedir?” Temasıyla TED Genel Merkezi Ev Sahipliğinde Gerçekleşti
 • 2010-2011

  Avrupa Satranç Şampiyonasında Avrupa 2.’liği
 • 2010-2011

  TED Mersin Koleji İngilizce Öğretmenleri Cambridge University Oral Examiner Unvanı Alarak Dünya Çapında Büyük Bir Başarıya Daha İmza Attı
 • 2010-2011

  Uluslararası Monami Resim Yarışması Dünya 1.’liği
 • 2010-2011

  Cambridge ESOL Uluslararası İngilizce Yeterlilik Sınavlarında İlkokul, Ortaokul ve Lise Öğrencilerimizden %100 Başarı
 • 2009-2010

  Uluslararası Monami Resim Yarışması Dünya 1.’liği
 • 2009-2010

  Amerika Büyükelçiliğinden En İyi Genç İnovatif Girişimcilik Projesi Ödülü
 • 2006-2007

  Dünya Okullar Arası Satranç Şampiyonası 3.’lüğü
 • 2005-2006

  MBB Uluslararası Yüzme Yarışları Şampiyonluğu