![](https://www.tedmersin.k12.tr/wp-content/uploads/2019/09/13_10_18_74413_682d1181309b88eec623ef553681d1b1.jpg)
Lise Öğrencilerimiz Uluslararası IGCSE Eğitim Müfredatımızla Yabancı Dil Alanında Dünya Tarafından Tanınıyor
23 Eylül 2019![](https://www.tedmersin.k12.tr/wp-content/uploads/2019/09/13_10_18_49753_28582482ed9ca4146d8e264c957f03b0.jpg)
TED Mersin Koleji Akademik Kadrosu Yaşam Boyu Öğrenme Felsefesiyle Hizmet İçi Eğitimlerine Hız Kesmeden Devam Ediyor
23 Eylül 2019![](https://www.tedmersin.k12.tr/wp-content/uploads/2019/09/13_10_18_54172_f48b53736b8752a2fe03532c0b4fe4f2.jpeg)
Okullarımızda fark yaratacak ve öğrencilerimize değer katacak çalışmalar gerçekleştirmek kapsamında bir süredir üzerinde çalışılmakta olan Dünya Vatandaşlığı Kulübü’nü 2018-2019 Öğretim yılında TED Mersin Koleji’nde çalışmalarına başlamıştır. Dünya Vatandaşlığı Kulübüne (Global Citizenship Club) okulumuz 9 ve 10. Sınıfından 12 öğrenci ile başlayarak bu kulüpteki öğrencilerin 11. Sınıf sonuna kadar diğer TED Okulları ile aynı kulüp çalışmalarına katılmaları beklenmektedir. 3 yıl boyunca yapılacak çalışmalar ile öğrenciler TED Üniversitesinde yaz okuluna katılarak sertifika almış, Uluslararası tanınırlığı olan bir belge almış olacaklar ve yurtdışında en az bir kez, Türkiye’de ise 6 kez ilgili konferanslara katılmış olacaklar.
Bu bağlamda 10 TED Okulu sorumlu öğretmenlerimiz ilk toplantılarını 7 Ekim günü TED Üniversite’sinde gerçekleştirmiş 15-17 Mart 2019 tarihlerinde TED İzmir Koleji’nde gerçekleştirilecek olan GCC Interchange’in çalışmalarına başlamıştır.