![](https://www.tedmersin.k12.tr/wp-content/uploads/2019/09/19_01_18_23259_47a8ee33a10639ff2b0a3ab69c3c0117.jpeg)
7. Sınıf Öğrencilerimiz Çözüm Odaklı Projeleri ile Günümüz Sorunlarına Dokundular
23 Eylül 2019![](https://www.tedmersin.k12.tr/wp-content/uploads/2019/09/19_01_18_49205_2391c5b25abf7ef291fd5dd6fa8d4c98.jpg)
KOLEJLİLER Yarı Yıl Tatili Öncesi Karne Gününde Bir Araya Geldi
23 Eylül 2019![](https://www.tedmersin.k12.tr/wp-content/uploads/2019/09/19_01_18_14425_38619659ec14076a8925ef39c08e361c.jpg)
TED Mersin Koleji Ortaokul 5. Sınıf öğrencileri TEGV desteği ile geliştirilen dijital platformda Sevimli uzaylı Yuko ve köpeği Kuçuba ile kaybolan gezegenlerini ararken algoritmik düşüncelerini geliştirici kodlama uygulamalarını kullandılar. Blok Temelli kodlama oyunu ile maceraya başlayan Kolejlilere başarılar diliyoruz. Çünkü TED Bir Gelecek Projesidir!